Skocz do zawartości

Problem z procesorem zakupionym od użytkownika forum


Recommended Posts

@viacom

Gdyby był sprawny to bym kasy nie chciał. Jakim cudem ja mam wyjść na tym dobrze? Dostałem zepsuty procesor.

@tarrok111

Zaraz Ci dam foto.

 

. Dostałeś sprawny do tego moge ci go sprawdzić. Ty kupiłeś zepsutą płyte do tego dałeś do serwisu w którym nawet mogłi go nie sprawdzić albo coś spieprzyć. Do tego nie masz wydruku i pieczątki potwierdzającej. Masz odemnie propozycje jeśli z niej nie skorzystasz to wiadomo wszystko będzie bardziej skomplikowane przez allegro itp. Edytowane przez viacom
Link to post
Share on other sites

Mam dowód zostawienia im procesora i płyty. Jak to Ci nie wystarcza jutro pójdę po odpowiedni dokument do nich. Płyta nie koniecznie jest zepsuta (powiedzieli, że nie dało się wgrać BIOSu programatorem. Może więc być zepsuta kość lub mieli nieodpowiedni programator czy coś). Skoro procesor nie działał od początku to jednak nie dostałem go sprawnego...

Link to post
Share on other sites

Ja wykorzystałem wszystkie możliwości oraz rady, dałem propozycje. Ja nikogo nie szkaluje na forum a ty już to zrobiłes. Procesor nie współpracowałz płyta asusa p7p55d!!!! Natomiast z asusem p7p55d evo działał 100% i tą płyte ma nadal informatyk na której zrobił zdj z biosu i nadal może spr prcka czy sprawny czy poprostu popsuty albo przez serwis który sprawdzał procka 5 dni lol albo orzez ciebie.

Edytowane przez viacom
Link to post
Share on other sites

@viacom

Bo niestety wszelkie Twoje propozycje rozwiązania tego problemu polegają na tym, że ja zostanę z niczym (bez kasy i procka). Jak jest sprawny to po co bym go chciał odesłać? Jak jest niesprawny to zostanę z niczym bo Ty uważasz, że ja go zepsułem.

Link to post
Share on other sites

Witam. Wtrące swoje trzy grosze :) Ostatnio miałem identyko problem z moim sprzętem (Core I5 2320+ ASRock H61DE/S3). Komputer zachowywał się jakby mu odwalało. Wiatraki i diody się załączały i gasły i tak co chwilę. Ja np co chwilę resetowałem bios zworką (na maxa wkurzony już, bo sprzęt był nowy, ze sklepu). W końcu odłączyłem wszystkie zewnętrzne USB, audio, SATA i ogólnie wszystko tak by została tylko GPU i zasilanie. Po chwili "zabawy" ze zworką, komp zaskoczył i wszystko działało już poprawnie :) Spróbuj tak jak ja pokombinować ze zworką, przyciskiem zasilania w w zasilaczu,a może zaskoczy :)

Link to post
Share on other sites

@piotrek8x

Robiłem tak. Zostawiłem sam CPU i zasilanie, restartowałem bios zworką i niestety nic. Ciągle ten sam objaw: wiatraki się kręcą, świeci się na czerwono dioda CPU na płycie głównej i tak przez 1-3 sekundy a potem przestają, dioda gaśnie. Po kilku sekundach znów próbuje zastartować ale znów to samo.

@GreQonE

No ja wiem, że zepsuć procesor Intela trudno bo nie ma styków od spodu no i komputerem się posługiwać potrafię, dlatego właśnie twierdzę, że musiał zostać zepsuty podczas transportu lub był już niesprawny wcześniej.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

To samo mi informatyk powiedział. Dodatkowo kubas nie ma pewności że mu sprawdzili na innej płycie dziwi mnie to że sprawdzali to 5 dni poza tym skąd wzieli soket 1156 skoro teraz dominuje 1155. Dodatkowo ma swoją zepsutą płyte. Dopóki nie sprawdzi sam na sprawnej płycie albo nie da mi na sprawdzenie sprawa się nie skończy.

Link to post
Share on other sites

@viacom

Mam pewność, że sprawdzili na innej bo wyraźnie zaznaczyłem o co chodzi. Socket 1156 mieli bo nawet takie płyty główne u nich na półce leżały w pudełkach (mieli masę jakiś gigabyte P55). Płyta niekoniecznie jest zepsuta (mieli wgrać BIOS czego niestety nie dali rady zrobić - albo zepsuta jest kość albo mieli zły programator).

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

poza tym skąd wzieli soket 1156 skoro teraz dominuje 1155.

to akurat mnie nie dziwi, ja mam praktycznie każda płytę zaczynajac od mobilnych turionow/celeronow m/pentium m a kończąc na aktualnych konstrukcjach pod mobilne procesory właśnie po to, żeby móc testować :)

Link to post
Share on other sites

Eee jak dla mnie to sprzedawca tutaj pali jana w typowy sposób. Każe sobie odsyłać sprzęt bez gwarancji zwrotu gotówki, wysługuje się jakimś "informatykiem". Kupujący ma pieczątke serwisu (jeśli dostanie ekspertyzę), a sprzedawca ma zdanie "informatyka", który swojego zdania formalnie nie jest w stanie potwierdzić...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie czytałem całego wątku ale wtrącę swoje 3 grosze.

 

spróbuj jeszcze z wyjęciem bateryjki.

rozłóż cały komp, wyjmij bateryjkę po około 60 sekundach poskładaj wszystko na mobasie i dopiero włóż bateryjkę. Jeśli to nie pomoże to kaplica.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Eee jak dla mnie to sprzedawca tutaj pali jana w typowy sposób. Każe sobie odsyłać sprzęt bez gwarancji zwrotu gotówki, wysługuje się jakimś "informatykiem". Kupujący ma pieczątke serwisu (jeśli dostanie ekspertyzę), a sprzedawca ma zdanie "informatyka", który swojego zdania formalnie nie jest w stanie potwierdzić...

 

gotówke zwróce w całości jak informatyk- czyli osoba od której kupiłem procka i która ma jeszcze płyte główną na której chodził sprawdzi czy działa oki wszystko. Jeżeli zadziała zwracam kase jak nie oddaje proca.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...