Skocz do zawartości

Problem z procesorem zakupionym od użytkownika forum


Recommended Posts

Witam, zakupiłem procesor od tego użytkownika i procesor nie działa (potwierdził to serwis). Użytkownik odmówił oddania pieniędzy, twierdząc, że jego to nie obchodzi bo wysłał procesor (ponoć) sprawny. Od momentu zażądania zwrotu pieniędzy kontakt się urwał. Nie polecam robić z tym oszustem żadnych interesów. Podaje też jego nick na allegro: Adak11

Link to post
Share on other sites

@GreQonE

Procesor i7 860, procesor po zamontowaniu w płycie Asus P7P55D nie startuje (zaświeca się CPU_LED), wiatraki się kręcą przez parę sekund i świeci się dioda po czym przestają i po chwili znów to samo. W serwisie na płycie Gigabyte również nie startuje. W serwisie była również mobo P7P55D (mieli wgrać programatorem najnowszy BIOS jednak najprawdopodobniej kość była uszkodzona lub programator zwyczajnie jej nie obsługiwał bo nie dało się tego zrobić)

 

@tarrok111

Nic o tym nie wspomniał, procesor miał być w 100% sprawny i po gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Znam użytkownika viacom od 4 lat i nie jest oszustem !

Zakupił ten procesor na allegro , wsadził również na płytę P7P55D i mu nie działał !!!

Odesłał z powrotem do osoby od której kupił. Ta z kolei zamontowała procesor na płycie i pokazała mu screeny z biosu, że procesor działa ! Więc procesor jest sprawny ! To ta płyta ma problemy z tym procesorem .

Link to post
Share on other sites

Witam.  Wystawiłem na allegro procesor intel core i7 860.Przed wystawieniem aukcji zrobiłem zdjęcia z biosu potwierdzające 100% sprawność procesora. Kupujący został poniformowany przed zakupem o konieczności posiadania odpowiedniej płyty głownej, gdyż ten procesor ma problemy ze współpracą z płytą asusa p7p55d. Pomimo tych informacji, kupujący zakupił u innego użytkownika wspomnianą płyte z która nie współpracuje procesor. Jak się w czasie okazało kupujący dał płyte oraz mój procesor do serwisu. Okazało się iż zakupiona przez niego plyta główna jest zepsuta(zepsuta kość z biosu) oraz rzekomo mój procesor, który został niby spradzony na innej płycie z źle podpiętą sekcją zasilania procesora ( zamiast 8 pin podłączyli 4 pin).  O tym fakcie wiem z ogólno dostępnego czatu na bencharmk który przeglądałem. Kupujący o tym fakcie mnie nie poinformował i twierdzi że procesor jest uszkodzony. Dodatkowo podczas rozmów które mam zapisane powiedział mi iż nie opłaca się mu kupować kolejnej płyty aby zadziałał procesor. Podstawą działania procesora jak wspomniałem jest potrzeba posiadania sprawnej płyty głównej innej niż asus p7p55d o której mówiłem przed zakupem procesora od kupującego, oraz właściwego podpięcia zasilania procesora. Informuję iż kupujący otrzymał procesor dnia 13 sierpnia i wciągu 10 dni nie zwrócił. Prowadziłem codziennie korespondencje z kupującym i w miare posiadanej wiedzy informowałem o różnych możliwościach sprawdzenia. Ja wysłałem sprzęt sprawny w 100% potwierdzonym zdj z biosu, które przesyłam. Dodatkowo mogę przesłać zdj rozmów, ale mogę to zrobić w czwartek gdyż jestem na urlopie i mam utrudniony dostęp do internetu. http://imageshack.us/photo/my-images/859/20120712223023.jpg/.   http://imageshack.us/photo/my-images/59/20120712222933.jpg/  http://imageshack.us/photo/my-images/254/20120712222834.jpg/

 

Skopjowałem treść z allegro. Tak żebyście zrozumieli sytuacje. Pan kubas ma już gdzieś tego procka bo sobie upatrzył i5 2500k.Zastanów sie co piszesz masz zepsutą płyte.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panie mądrusiu podpięcie 4pin w przypadku gdy płyta ma 2x4pin w 99,99% przypadków nie skutkuje jakimikolwiek problemami ze stabilną pracą. Dopiero wyższe OC może wymagać 2-giej wtyczki.

 

Na moje oko serwis jest w stanie wystawić rzetelną diagnozę, bo świadczy za to własną pieczątką i na chachmęctwo nie mogą sobie pozwolić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@okar19

A w serwisie na płycie gigabyte?

@viacom

Napisałem: że jakby mogli sprawdzić źle? Podłączyć 4 pin zamiast 4+4? Nigdy nie twierdziłem, że podłączyli 4 pin a jedynie napisałem, że Ty uważasz że źle sprawdzili i podałem jako przykład, że tylko tak mogliby źle sprawdzić. Ponadto zasilacz problemem nie jest bo stara płyta też wymagała 8 pin a miałem 4+4 i działało. Dodatkowo płytę kupiłem przez zamówieniem procesora, więc wyjścia nie miałem. Kiedy miałem wątpliwości co do zakupu tego i7 napisałeś, że: "Pytałem się w sklepie i powiedzieli mi że musiałęm mieć wadliwą płyte p7p55d ponieważ ta płyta jest bardzo dobra więc spokojnie." Tak więc nie rozumiem. Płyta też może być sprawna bo powiedzieli, że nie dało się wgrać biosu programatorem. To może oznaczać, że kość jest zepsuta albo że oni nie mieli odpowiedniego programatora.

Link to post
Share on other sites

Bo ze sprzedawcami to jest tak że dopóki im nie zapłacisz to wszystko jest cacy, a potem wychodzi szereg kruczków o których dziwnym trafem poinformować zapomnieli. Moim zdaniem jeśli procesor jest sprawny, sprzedawcę nie powinien boleć zwrot w ramach rękojmi jeżeli coś zakołował to nie dziwię się że zwrotu nie chce.

 

No chyba że rzeczywiście kręcisz, bo najpierw miałbyć i7 860 a teraz jednak zamarzył się 2500K i kombinacje weszły do gry.

Link to post
Share on other sites

Bo ze sprzedawcami to jest tak że dopóki im nie zapłacisz to wszystko jest cacy, a potem wychodzi szereg kruczków o których dziwnym trafem poinformować zapomnieli. Moim zdaniem jeśli procesor jest sprawny, sprzedawcę nie powinien boleć zwrot w ramach rękojmi jeżeli coś zakołował to nie dziwię się że zwrotu nie chce.

 

No chyba że rzeczywiście kręcisz, bo najpierw miałbyć i7 860 a teraz jednak zamarzył się 2500K i kombinacje weszły do gry.

 

. Czytaj ze zrozumieniem pisałem przed kupnem procesora kubasowi o problemie ze współpracą z asusem p7p55d. On jednak się zgodził i kupił proca. Skoro proc był by zepsuty to nie miałbym zdj z biosu .
Link to post
Share on other sites

no ale teraz masz problem panie kupujący, sprzęt mógł być sprawny, jak przesyłka nie ubezpieczona to cholera wie co się z nia dzieje po drodze, sprzęt mógł się uszkodzić przy podłączeniu(sprzedający posiada zdjęcia ze procek sprawny chyba ze ma 2), mogli go w serwisie uszkodzić/podmienić , cokolwiek, teraz to Ty mu musisz udowodnisz, ze sprzedał zepsuty. Podejrzewam, że żaden z was nie ma udokumentowanego stanu procesora, numeru seryjnego żeby zabezpieczyć ew podmianę. To będzie ciężka sprawa udowodnić coś komuś. W tym momencie jest to słowo przeciw słowu a Ty jednak musisz wykazać, że jest inaczej. Druga sprawa, nazywasz go oszustem a tego być nie możesz pewien :-)

Edytowane przez orbik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@gtxxor

Po tym jak w serwisie powiedzieli, że i7 860 nie odpalił postanowiłem starać się o zwrot pieniędzy i zakupić nowy procesor (wydam więcej ale będę w 100% pewien, że działa). Dodatkowo skoro viacom tak upiera się, że to wina mojej płyty to czemu nawet nie chce myśleć o zwrocie pieniędzy?

@viacom

Owszem napisałeś, że Tobie nie działał jednak gdy zacząłem mieć wątpliwości dostałem od ciebie wiadomość: "Pytałem się w sklepie i powiedzieli mi że musiałęm mieć wadliwą płyte p7p55d ponieważ ta płyta jest bardzo dobra więc spokojnie."

@orbik

Czemu to ja miałbym mieć problem? To do obowiązku sprzedawcy należy odpowiednio zabezpieczyć procesor gdy go wysyła. Przesyłka ubezpieczona z tego co mi wiadomo. Procesor też podłączyć potrafię, więc jak miałbym go zepsuć? Serwis (tym bardziej, że jeden z najlepszych w mieście) na coś takiego jak uszkodzenie/podmiana procesora sobie raczej pozwolić nie może. Ja nie muszę mu udowadniać, że sprzedał zepsuty bo ja otrzymałem niesprawny a przynajmniej nie zadziałał ani u mnie ani w serwisie.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Tylko że pan sprzedający może mieć kilka szt. tego procka i nie udowodni że sfotografował dokładnie ten.

powiem Ci dodatkowo na temat serwisu , (jeden z większych w Krakowie), po wymianie wadliwej części , nie chcieli zwrócić tej wadliwej(poza gwarancją naprawa), tłumaczyli ze utylizowana a teraz mi odpowiedz na pytanie po cholerę komuś kto twierdzi ze spaliła się karta(padł sam okład) i mówi ze nie nadaje się do naprawy? ja nie wierzę w szczerość serwisów. Kiedyś chcieli wymienić płytę główna w laptopie bo nie ląduje o zgrozo winny był zasilacz, na szczęście sam potrafię zdiagnozować usterki w notebookach i sobie poradzić

Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites

no ale teraz masz problem panie kupujący, sprzęt mógł być sprawny, jak przesyłka nie ubezpieczona to cholera wie co się z nia dzieje po drodze, sprzęt mógł się uszkodzić przy podłączeniu(sprzedający posiada zdjęcia ze procek sprawny chyba ze ma 2), mogli go w serwisie uszkodzić/podmienić , cokolwiek, teraz to Ty mu musisz udowodnisz, ze sprzedał zepsuty. Podejrzewam, że żaden z was nie ma udokumentowanego stanu procesora, numeru seryjnego żeby zabezpieczyć ew podmianę. To będzie ciężka sprawa udowodnić coś komuś. W tym momencie jest to słowo przeciw słowu a Ty jednak musisz wykazać, że jest inaczej. Druga sprawa, nazywasz go oszustem a tego być nie możesz pewien :-)

 

Właśnie nazywa mnie oszustem a sam nie sprawdził procka na płycie sprawnej. Dodatkowo ja wysłałem procka sprawnego i właśnie głównie obawiam się tego że kubas albo spece z serwisu mogli go uszkodzić.Zjd procka mam jeszcze na kompie ale jak mówie boje sie że go uszkodzili. Procesor kupiłem od informatyka który miał procka pare lat i mu śmigał na płycie asusa p7p55d EVO
Link to post
Share on other sites

@viacom Nic nie uszkodziłem, styczność ze sprzętem komputerowym mam i potrafię podłączyć procesor. W serwisie raczej też nie zepsuli bo to jeden z najlepszych serwisów w mieście to i na coś takiego sobie pozwolić nie mogą.

wrzuć dokument potwierdzający

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...