Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Modding by Gregu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
393 odpowiedzi w tym temacie

#41 Greg3or

Greg3or
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 430 postów
  • Miejscowość:Bielawa
  • 3DMark 06:3....

Napisano 06 wrzesień 2012 - 21:07

Tutaj naprawdę warto zapłacić, bo to naprawdę wysoka liga. Widzę, że kosztów nie tniesz, więc 300zł to nie jest taki bardzo duży wydatek. Jestem za, białe oświetlenie fajniejsze. Niebieskie jest odpustowe. Jaki odcień chcesz wziąć?

Koszty zawsze są, raz mniejsze, raz większe ;) Akuracik miałem troszkę gotówki na to co zakupiłem, a nie chciałem zmieniać swoich założeń.
Myślałem nad białym zimnym, najbardziej będzie chyba pasowało. Miały by to być dwa paski led z sześcioma diodami na każdym z nich, nie będzie za dużo ?? Chodzi mi o to czy za jasno nie będzie hehe
  • 0

Link do galerii - Zapraszam !! -> http://forum.benchma...dding-by-gregu/

Spoiler

#42 msvista

msvista
  • msvista

• 769 postów
  • GG:1984848
  • Miejscowość:Gdynia

Napisano 06 wrzesień 2012 - 21:13

Słuchaj, w IKEI na dziale świetlnym widziałem za 99 zł 4 katody ledowe RGB, masz pokrętło którym regulujesz jaki chcesz uzyskać kolor, 12V - jak dla mnie bomba, były też wersje z 2 katodami
  • 0

Spoiler

#43 Sn1PeR

Sn1PeR
  • Moderator

• 3297 postów

Napisano 06 wrzesień 2012 - 21:16

Myślałem nad białym zimnym, najbardziej będzie chyba pasowało. Miały by to być dwa paski led z sześcioma diodami na każdym z nich, nie będzie za dużo ?? Chodzi mi o to czy za jasno nie będzie hehe

Najlepiej wokół całej budy obłożyć i jest ładnie.
  • 0
Promocja Morele.net:
Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub kartę sieciową oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy:
1. umieścić w koszyku produkty wraz z
usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz kartę sieciową
i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

#44 Szarik

Szarik
  • Miłośnik kiełbasy podwawelskiej

• 1992 postów
  • Miejscowość:Fabryka Samochodów Osobowych Warszawa Żerań

Napisano 08 wrzesień 2012 - 13:37

Ładna buda, mody idą w dobrym kierunku :). Katody sobie odpuść. Dobre paskowe ledy świecą lepiej, są mniejsze a co za tym idzie łatwiej je upchnąć w zakamarkach budy (np. krawędzie). Do mojej 600T wybrałem pasek ledowy BitFenix Alchemy Aqua 30cm biały aby zachować oryginalność podświetlenia. Upchnąłem go za chłodnicą w górnej części obudowy tak aby podświetlał graty z góry w dół. Świeci to ładnie, nie aż tak intensywnie ale taki był zamiar.
  • 0

Spoiler

#45 Greg3or

Greg3or
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 430 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 21:51

Zamówiłem sobie już wentyle 2 x 120mm oczywiście be quiet na 2200obr/min więc latem zawsze można będzie podkręcić. Będą pod koniec tygodnia jak się uda :P Cały czas zastanawiam się nad oplotami, ale muszę to jeszcze sobie na spokojnie przemyśleć.
Mam taki plan, aby kupić ATX24pin całą niebieską, na gpu 8 pin całą niebieską, będzie ona od lewej strony założona, drugą całą czarną, i na cpu niebiesko-czarną. Myślicie, ze to dobre rozwiązanie będzie ?? Dzięki za opinie, zwłaszcza te, które można wprowadzić w życie.
  • 0

Spoiler

#46 Szarik

Szarik
  • Miłośnik kiełbasy podwawelskiej

• 1992 postów
  • Miejscowość:Fabryka Samochodów Osobowych Warszawa Żerań

Napisano 09 wrzesień 2012 - 07:38

Myślę, że to dobre rozwiązanie. Interesująco będzie to kontrastowało z pamięciami itp.
  • 0

Spoiler

#47 Sn1PeR

Sn1PeR
  • Moderator

• 3297 postów

Napisano 09 wrzesień 2012 - 09:30

Może być ciekawie, do grafiki najlepsze są te: http://www.darmacz.p...products_id=236
  • 0
Promocja Morele.net:
Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub kartę sieciową oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy:
usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie

#48 Greg3or

Greg3or
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 430 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 20:53

Oploty jeszcze chwilkę poczekają, nie na wszystko starczy kasy. Na razie tak jak pisałem czekam na 2x120mm wentyle na górę. W międzyczasie zakupiłem oświetlenie :P

BitFenix Alchemy Aqua 6x LED-Strip 20cm Blue

Dołączona grafika

BitFenix Alchemy Aqua 6x LED-Strip 20cm White

Dołączona grafika

BitFenix Alchemy Aqua 9x LED-Strip 30cm White

Dołączona grafika

Co prawda te ledy do najtańszych nie należą, ale nie muszę stosować żadnych przejściówek, i mam oryginalny włącznik w panelu na obudowie. Wystarczy wyciągnąć i podpiąć do wtyczki i gotowe heh.

Dołączona grafika

Mam nadzieję, że wszystko będzie wyglądało tak jak sobie to obmyśliłem, czas pokaże. Dzięki za opinie.

Oświetlenie doszło, ale mam mały problem heh, miałem je odpalać z guzika na froncie, a tymczasem pochodziło kilkanaście minut i wyobraźcie sobie zgasło :/ hmm za duże mają napięcie :?: Myślałem już, że uszkodziła się płytka, ale dziś po włączeniu kompa podpiąłem i działało. Dziwne trochę, ale zostawiłem tylko 1 x 6 i po niecałej godzince znów zaczęło migać delikatne i przygasać, więc na razie mam podpięte je pod molexy. Tu nie ma żadnego problemu. Nie mam na razie pomysłu jak zamontować niebieskie diody za płytą aby od spodu płyty wydobywał się niebieski kolorek.

Tak było na początku, jak paski białe z 6 i 9 diodami były zamontowane od góry
Dołączona grafika

Tak jest teraz
Dołączona grafika

Siedziałem sobie czytając wiadomości na necie kiedy to 9 ledowy pasek postanowił sobie spaść :[ się nieźle wystraszyłem :P
Został na razie zamontowany pionowo, stąd więcej podświetlonych elementów widać.

Paczki przyszły, więc zabrałem się za montaż :D
Tym razem doszły 2 x wentyle Be Quiet, oczywiście innych być nie mogło :P
Nagrywarka zewnętrzna Samsung, kolorek niebieski do dodania kontrastu. Kupiona w sumie tylko dlatego, że Tato chciał u siebie wymienić swoją już wysłużoną.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Mam u siebie k muzyczną Creative SB X-Fi Extreme Gamer Fatal1ty Pro i mam pytanko czy ktoś się orientuje czy można wymienić tą diodę co świeci na czerwona na niebieską ??

Oczywiście Wszelakie komenty mile widziane.
  • 2

Spoiler

#49 Sn1PeR

Sn1PeR
  • Moderator

• 3297 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 21:13

Te Bq! mają w sobie "to coś".

Mam u siebie k muzyczną Creative SB X-Fi Extreme Gamer Fatal1ty Pro i mam pytanko czy ktoś się orientuje czy można wymienić tą diodę co świeci na czerwona na niebieską ??

Powinno dać się przylutować, ale to tylko teoria. Możesz zaryzykować.

PS. Jak się sprawuje ten Kingston (SSD) po zapchaniu?
  • 0
Promocja Morele.net:

#50 Greg3or

Greg3or
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 430 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 21:21

Hmm nie wiem czy 50% to zapchanie ale mam mniej więcej połowę tego dysku zajętego przez system, dodatki i programy. Jak na razie start odbywa się sprawnie i szybko.
  • 0

Spoiler

#51 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 16005 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 22:44

Te Bq! mają w sobie "to coś".

Hmmm...
Nie mogłem się powstrzymać i właśnie kupiłem sobie kolejnego BQ do kolekcji ;)
  • 0

Xbox One X + elite + OLED LG B8 55"  //  HUAWEI MateBook D 15.6"

#52 Greg3or

Greg3or
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 430 postów

Napisano 15 wrzesień 2012 - 14:06

Hmmm...
Nie mogłem się powstrzymać i właśnie kupiłem sobie kolejnego BQ do kolekcji ;)

Hahahhahaha No jak już się kupi pierwszego, zobaczy jak wygląda, jak się kręci, to potem nie pozostaje już nic innego jak wymiana pozostałych wentyli na modele Be Quiet. Sam po zakupie 2 takich na początku wiedziałem już , ze będę musiał dokupić resztę takich samych, abym zaspokoił swoje oczy pięknym widokiem :D A i wydajność jest zadowalająca. Mam na chłodzonku model 13,5cm, ale nie znalazłem takiego w ofercie producenta grrrr. Myślałem, że da się taki dokupić, a tu chyba lipa :[ :[
  • 0

Spoiler

#53 jacekgothic

jacekgothic
  • ❄️

• 16005 postów

Napisano 15 wrzesień 2012 - 14:23

Hahahhahaha No jak już się kupi pierwszego, zobaczy jak wygląda, jak się kręci, to potem nie pozostaje już nic innego jak wymiana pozostałych wentyli na modele Be Quiet

Wiem coś na ten temat :D
U mnie w budzie już od dawna same BQ.

. Mam na chłodzonku model 13,5cm, ale nie znalazłem takiego w ofercie producenta grrrr. Myślałem, że da się taki dokupić, a tu chyba lipa

Niestety, nie do kupienia, sam chciałem kupić i podmienić środkowy w moim schładzaczu.
Z tych sensownych tylko 120mm i 140 mm, a szkoda :/
  • 0

Xbox One X + elite + OLED LG B8 55"  //  HUAWEI MateBook D 15.6"

#54 Greg3or

Greg3or
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 430 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 17:55

Bez sensu kupuje się chłodzonko i np taki wentyl odmawia posłuszeństwa i się psuje i co ?? dali by mi 120 ? bo 135 nie produkują. Masakra :!: :!: :!: Teraz poważnie rozważam zakup nowej grafy ale tak mnie coś powstrzymuje jeszcze przed zakupem. Nie wiem już sam czy brać 680 czy może brać 7970 :?: :?:
  • 0

Spoiler

#55 Sn1PeR

Sn1PeR
  • Moderator

• 3297 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 18:52

Bez sensu kupuje się chłodzonko i np taki wentyl odmawia posłuszeństwa i się psuje i co ?? dali by mi 120 ? bo 135 nie produkują. Masakra

Pewnie po wysłaniu na gwarancję byś dostał. Nie produkują ich na masową skalę.
  • 0
Promocja Morele.net:

#56 pzilk

pzilk
  • Gaduła

• 407 postów
  • Miejscowość:WLKP Leszno

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:33

wymień zasiłke na Bq. Będzie na pewno lepiej pasować do całości :)
  • 0

* i5 2500K * ASRock p67 pro3 B3 * GTX 560 Ti TOP * Kingston 4x2GB CL9 HyperX Blu *

*WD WD5000AAKX & WD10EZEX & WD1003FZEX *

* CoolerMaster Elite 371 Black * Oscar x-748K * Razer eXactMatX * X-Fi Titanium SB0880 * 

* SteelSeries Siberia Elite * Creative T6100 *

#57 Greg3or

Greg3or
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 430 postów

Napisano 18 wrzesień 2012 - 21:15

wymień zasiłke na Bq. Będzie na pewno lepiej pasować do całości :)

Spoko loko już mam

Dołączona grafikaDołączona grafika

Mniej więcej tak by się on prezentował gdyby był prawdziwy heheheeheh.
Zobaczymy, może uda się takiego wygrać :D :P ;)
  • 0

Spoiler

#58 Tarrok

Tarrok
  • Znajomy tranzystora

• 1247 postów
  • Miejscowość:Lubelskie
  • 3DMark 06:Gdzieś tak będzie :)

Napisano 18 wrzesień 2012 - 21:20

Do szczęścia brakuje Tylko jednego: Oplecionego kabla EPS :)

Użytkownik tarrok111 edytował ten post 18 wrzesień 2012 - 21:20

• 0

Moje Worklogi: Red Drake(zakończony)
i7-3930K@4,2GHz(EK Supremacy)|GTX 1080 Zotac Bulk@ 2063Mhz(Swiftech MCW60) |16GB DDR3 2133Mhz|EVGA X79 Dark|Samsung SSD 840 Pro 256GB|Samsung SSD 970 Pro 512GB|Seasonic Platinum 1000W|AIM SC808 |HAF X MOD.|HP ZR2740w v2 (2560X1440)|Beyerdynamic DT 860|alphacool vpp655(rebrand Laing D5)|logitech G602|Corsair K70 LUX RGB

#59 Greg3or

Greg3or
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 430 postów

Napisano 18 wrzesień 2012 - 21:28

Spokojnie :menda: Kable będą już niedługo. Etap rozmów w sklepie Dramacza dobiega do końca, kolory już wybrane, tylko zostało złożyć zamówienie i czekać na kabelki. :P
  • 0

Spoiler

#60 Sn1PeR

Sn1PeR
  • Moderator

• 3297 postów

Napisano 18 wrzesień 2012 - 21:40

Co wy tak się rzuciliście na te zasiłki Bq!?
  • 0
Promocja Morele.net:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych