Skocz do zawartości

Modding by Gregu


Recommended Posts

 Budżet to powiedzmy max 1300zł. 

D5  :D

Pompa jest BEZGŁOŚNA. Nieważne jaka prędkość, jej i tak nie słychać (czego o dcp 4.0 powiedzieć nie można), do tego o wiele mocniejsza. Ogólnie 100x lepszy wybór jeśli chcesz wydać 1300. Jakbyś coś chciał bez czekania w angeli to mogę przywieźć z UK. Wracam w grudniu więc to nie będzie problem

 

Łączna wartość produktów:
1 219,14 zł
Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Oo widzicie zawsze to coś  :P  Dopatrzyłem się w tym zestawieniu dwóch rzeczy których nie dam rady zamontować  :[  Mianowicie chłodnica którą polecacie ma 60mm grubości nie wcisnę tam wentyli jak kupię tak grubą. Mierzyłem i wyszło mi, że max to 35mm. Chyba, ze sama chłodnica bez wentyli sobie poradzi z procesorem. Czekam na opinie, rady  :D

 

Druga sprawa to 

 

EK water blocks EK-D5 Vario X-Res 140 

 

on ma długości prawie 20cm i tutaj też będzie problem z zamontowaniem go. Czy jak wziął bym ten mniejszy 

 

EK water blocks EK-D5 Vario X-Res 100 to odczuję jakiś dyskomfort :?:  :?:  Rozumiem, ze to już jest komplet. 

 

Wyglądało by to mniej więcej tak

 

http://vpx.pl/i/2013/11/04/air540.jpg

 

Chciał bym wywalić 140mm wentyl z tyłu i przy oknie zamontować cały zestaw rezerwuar + pompa.

Dzięki Natsu będziemy w razie czego w kontakcie, a dokładnie to gdzie u nas będziesz w kraju >> 

Link to post
Share on other sites

Poznań, Kołobrzeg, Koszalin :)

 

Rezerwuar to tylko pojemnik a jego wielkość nie ma znaczenia. Tak, to już komplet jest i bardzo mocna baza pod przyszłą rozbudowę

 

XT45 ma 45mm :) Na front możesz ją dać przecież. Ewentualnie ST30, która ma 30mm i z wentylami powinna wejść na top. Ten armor na płycie trochę przeszkadza

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Zerknij na modding Jacka- będziecie się mogli wymieniać pomiarami, przymiarkami itp. 

 

-360tka na front (na przykład nexxos)- jedna chłodnica a da spokojnie radę przy dokładaniu grafiki do układu

-zostań przy D5- rewelacja- zostanie Ci ona na lata i jest faktycznie niesłyszalna na niższych biegach

-Węże 16/10- takie też dobierz złączki


Do tych masterkleerów nie dasz się skusić na mayhems pastel? ;)

Link to post
Share on other sites

Ok Dzięki za rady, w takim razie  złączki 16/10 i do tego taki sam wąż. Złączki wezmę chyba czarne, a nad wężem właśnie się zastanawiam, czy bezbarwny czy kolor. Na front wejdzie mi chłodnica max 45mm, grafika asusa to potworek, wiec na razie chyba kupię tylko na top, ale mam pytanko czy jak bym wziął powiedzmy chłodnicę 60mm, musiał bym montować na nią wentyle :?:  :?:  Czy poradziła by sobie z schłodzeniem procesora  :?:  :?:

Jesl.i muszą byc to po prostu kupię na top 30 lub 35mm i tyle  :P  Aha i czy chłodnica musi mieć w sobie jakieś odpowietrzanie :?:  :?:  bo gdzieś cos mi się o uszy obiło, ale nie pamiętam gdzie ja to wyczytałem. :roll:  :roll:  

Link to post
Share on other sites

Jak masz takie wentyle jak BQ to przy 600-800RPM nie usłyszy ich nawet nietoperz a chłodzenie będzie dużo wydajniejsze niż w pasywie. Ja do niskoobrotowców polecam chłodnicę 4,5cm o niższym upakowaniu finów (FPI)- takie jak wspomniane nexxosy. 6cm chłodnicę jednak jest już trudniej przedmuchać.

Link to post
Share on other sites

Czyli muszę dokupić pierścień, aby to powietrze nie było zasysane przez pompe  hmm jak mus to mus wyjdzie taniej niż kupno osobnego reza  :P  

Jeśli o wentyle na chłodnicy idzie to chodziło mi o to czy jeśli wezmę grubszą chłodnice to czy bez wentyli będą w miarę odpowiednie temperaturki, hałas nie ma znaczenia, bo mam je ustawione teraz na 1000 i w sumie słychac delikatny szum tylko. Jak wziął bym te 60mm to nie zamontuje na niej już wentyli ( brak miejsca ) Stad własnie moje pytanie czy taka chłodnica obsłużyła by proca nie posiadając wentyli, a pisząc jeszcze prościej co będzie lepsze

chłodnica 60mm bez wentyli, czy chlodnica 35mm z wentylami  :rotfl:  :rotfl:

Oczywiscie z taką na 35mm tego problemu by już nie było wentyl powinien wejść na styk

Link to post
Share on other sites

Ja Ci powiem tak- na Twoim miejscu brałbym jedną 360 tkę i byłbym spokojny że zwoduję na niej też grafikę jak mnie najdzie (a najdzie Cię pewnikiem) ;) Ogólnie trudno Ci powiedzieć konkretnie co będzie lepsze. Raczej wydajniej będzie z wentylami ale wszystko zależy jaka chłodnica, jakie FPI itp. 

Link to post
Share on other sites

Zależy od mobo. Jedna ma większe radiatory od drugiej, inna ma jakiś dziwny armor jak w tym przypadku. Najlepiej będzie jak sam zmierzy sobie odległość między armorem/kablem eps i będzie odpowiedź ile miejsca ma na chłodnicę

Link to post
Share on other sites

Fakt możliwe, że na styk by 45mm wlazła, ale prawdopodobnie był by problem z wpięciem kabla eps, u mnie jest on na samej górze w dodatku zapinany od góry, czyli te uchwyty co łapią aby kabel się nie wypiął są po za płytą. W takim razie daruje sobie na styk i męczarnie i dobiorę max 35mm, jednak na razie staram się znaleźć optymalne ułożenie węży, w obudowie.  :[  :[  Nie lada wyzwanie hahahah

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Miało być LC pod koniec roku, ale stwierdziłem, że nie mogę być samolubem i sprezentowałem mojej drugiej Połówce nową CHOINKĘ, bo przecież Święta są trzeba być miłym i w ogóle  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  No nic oczywiście z tematu się nie wycofuję, a tylko go przełożyłem w czasie na rok 2014. W sumie dobrze wyszło, bo kaski by mi na wszystko nie starczyło a tak prezenty były obfite a i na choinkę fajnie wieczorkiem popatrzeć ;)

 

Takie tam świąteczne

 

http://vpx.pl/i/2013/12/26/choinka_2013g.jpg

 

 

http://vpx.pl/i/2013/12/26/choinka_2013aa.jpg

 

 

Wszystkiego Najlepszego z okazji Świąt oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej Wszystkim jak i sobie życzę  :P  :P

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

YO yo na chwilę obecną to postępy są, ale biorąc pod uwagę środowisko domowe ( remoncik i dodatki upiększające wystrój mieszkania )   ;)   Jesli o  kompa i wszystko co z nim związane zaś chodzi to cisza. A nie no oddałem na gwarancję mysz Roccata :[ Rozwalił mi się scroll  :o  :o  Nie wrzucam nowych zdjęć, bo nic w sumie się nie zmieniło. Jak coś dojdzie na pewno nie omieszkam wstawić kilku fotek.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...