Skocz do zawartości

Wcale nie prosty wybór pomiędzy GTX670 a GTX680


Paradoks Keplera ;)  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zmieniając kartę raz na 5 lat, lepiej zainwestować w:



Recommended Posts

Siemanko! Zakładam temat jakich dużo, a jednak trochę inny ;)

 

Jak Panowie myślicie - czy Waszym zdaniem kupując przyszłościowy komputer warto się pchać w najdroższe rozwiązania? Zamierzam złożyć wydajną maszynkę, w której najbliższa planowana modernizacja obędzie się za około 5 lat - i będzie to wymiana GPU. Stąd mam dylemat - wybór pomiędzy GTX 670 a GTX 680. Karty które sobie upatrzyłem (mniejsza o modele) różniły by się od siebie o 500zł (wiem, że znajdą się tańsze).

 

Za co płacimy te 500 zł :

+ Dodatkowe 192 rdzenie CUDA (1536 zamiast 1344)

+ Większa (nieznacznie) częstotliwość taktu.

+ Więcej jednostek teksturujących (128 zamiast 112)

 

Co za to otrzymujemy :

+ Szczątkowo większą wydajność (w obecnych grach, różnicy praktycznie nie sposób dostrzec)

+ Nadzieję :) że potencjał karty umożliwi nam dłuższe bycie na topie w przyszłych grach.

 

Temat zakładam właśnie po to, by zweryfikować postawione wyżej stwierdzenie. Czy warto płacić 23% więcej „na przyszłość”? Czy ta moc jest tego warta? Czy w perspektywie 5 lat GTX 680 nie był by roztropniejszym wyborem?

 

:banan: :bicz: :banan:

Link to post
Share on other sites

Wg mnie nie ma sensu obie maja 2gb ramu co na około 5 lat nie starczy różnica miedzy nimi wydajności około 5%, 670 jest rozsądnym wyborem w odpowiednim momencie sprzedasz 670 i kupisz nowszą . Ja tak zrobiłem sprzedałem 570 i kupiłem 670 :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

roznice miedzy 670 a 680 sa prawie zadne a nieraz autrskie wersjie przeganiaja referenty 680 i sa chlodniejsze wiec 670 tylko nie sadze by to sensownie starczylo na 5 lat

za 5 lat ta karta bedzie miala wydajnosc dzisiejszej 8800GTX 8800ULTRA co oznacza ze pograsz spokojnie lecz bez maksymalnych wodotryskow ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Według mnie warto dołożyć do GTX'a 680 jeżeli planujesz wymianę platformy za pięć (sic!) lat. Różnica jest, nawet 5% to sporo. Jednak jest też drugie rozwiązanie, dla mnie bardziej rozsądne. Mianowicie kupić GTX'a 670, a te 500 zł odłożyć na poczet przyszłej platformy co przybliży Cię nieco do niej. Wtedy wymiana GPU za 2/3 lata i będzie miał świetną wydajność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...