Skocz do zawartości

Recommended Posts

I w końcu, wymiana karty graficznej. Początkowo, miał to być GTX670, lecz niestety - budżet się uszczuplił i pod uwagę biorę dwie karty wymienione w tytule. Mój sprzęt:

 

CPU: Intel Core i5 2500K

RAM: Kingston HyperX 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9

MOBO: ASRock P67 Pro3 B3

Obudowa: Zalman Z9 Plus

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W

 

Obecnie korzystam z GTX460 od Gigabyte, chłodzenie sobie chwalę, więc brałbym pod uwagę chłodzenie właśnie od nich, chociaż nie jest to konieczność. Lecz, którą z tych kart wybrać, mam cholernie wielki mętlik w głowie - co test, to inaczej. Obie karty kosztują podobnie, różnice są niewielkie. Co do gier - często grywam w Battlefielda 3, gdzie 660Ti prowadzi, lecz gram również w Metro 2033, gdzie Radeon prowadzi, tak jest również z kilkoma innymi tytułami. Liczę na Waszą pomoc, każdą sensowną wypowiedź nagradzam plusikiem. ;)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kaziu546
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Teraz ATI poleciało znowu po cenach i dało kolejną obniżkę cen. Nie wiem kiedy te obniżki do nas dotrą bo u nas wszystko możliwe :D

 

Ceny są prawie identyczne :

 

7950 http://allegro.pl/gigabyte-hd-7950-3072mb-ddr5-900-4800mhz-wwa-i2568246133.html

 

660TI http://allegro.pl/hit-cenowy-gigabyte-gtx-660ti-oc-2gb-1111-6008-gra-i2574790593.html

 

W testach wydajnościowo idą łeb w łeb cena ta sama pobór prądu podobny bardzo. Ale jak masz tylko grać to lepiej weź GeForca, niby Radek ma 3gb , ale 2GB styka na te czasy. Na tym sprzęcie co masz Crysis 3 Far Cry 3 GTA 5 itp będą chodzić bez problemu na MAX na tych karciochach :) I wiesz nie wybieraj karty graficznej pod 2 tytuły gier bo ile można grać w Metro i BF3 ;)

 

A wydajność tak się prezentuje:

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/550?vs=647

Edytowane przez kamar59
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Witam!

 

Moja rada dotycząca tematu to jeżeli nie interesuje Cię tylko Battlefield 3 gdzie karty nVidii spisują się bardzo dobrze oraz jeżeli nie interesują Cię technologie PhysX i FXAA to bym rozważył kupno HD7950 która po OC będzie wydajniejsza w większości gier. Tak więc to zależy już od Ciebie co preferujesz. Obie karty są niemal identyczne nie licząc wyjątków.

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Teraz ATI poleciało znowu po cenach i dało kolejną obniżkę cen. Nie wiem kiedy te obniżki do nas dotrą bo u nas wszystko możliwe :D Ceny są prawie identyczne : 7950 http://allegro.pl/gigabyte-hd-7950-3072mb-ddr5-900-4800mhz-wwa-i2568246133.html 660TI http://allegro.pl/hit-cenowy-gigabyte-gtx-660ti-oc-2gb-1111-6008-gra-i2574790593.html W testach wydajnościowo idą łeb w łeb cena ta sama pobór prądu podobny bardzo. Ale jak masz tylko grać to lepiej weź GeForca, niby Radek ma 3gb , ale 2GB styka na te czasy. Na tym sprzęcie co masz Crysis 3 Far Cry 3 GTA 5 itp będą chodzić bez problemu na MAX na tych karciochach :) I wiesz nie wybieraj karty graficznej pod 2 tytuły gier bo ile można grać w Metro i BF3 ;) A wydajność tak się prezentuje: http://www.anandtech.com/bench/Product/550?vs=647

Dzięki za podrzucenie linku z anandtech, w rozdzielczości w której gram (1680x1050) w większości tytułów wygrywa 660Ti. A co do gier, tamte podałem dla przykładu, wiadomo - co chwilę pojawia się coś nowego. ;)

Link to post
Share on other sites

w testach jest 660ti OC i to często wyżyłowany do granic vs stock HD7950 , i to również w tej części poświęconej kręceniu , równie dobrze w testach na OC mogli dać HD7850/HD7870 @1200MHz vs stock HD7950 i wówczas by wyszło że HD78XX są wydajniejsze od HD7950

 

przejrzałem troche testów i co zwróciło moją uwagę to to że 660ti jest kartą dość nierówną , czasami wydajność poniżej HD7870 , choć trzeba zaznaczyć że być może to tylko kwestia dopracowania driverów

 

dodatkowo w kilku recenzjach zrobiono porównanie szyny 192bit vs 256bit i wyższe i po włączeniu np. MSAAx4 czy też wyżej MSAAx8 w rozdz. 1920x1080 , widać że te 192bit niestety robi różnice , z drugiej strony włączanie MSAAx8 to już troche ociera się o zboczenie , bez tego gry i tak wyglądają bardzo dobrze , moim zdaniem skoro za ok. 1200 zł jest HD7950 , dysponujący więszką szyna - 384bit i dużym potencjałem OC , to jednak bardziej byłbym za tą kartą

 

oczywiście nie jest tak że HD7950 uber alles , mimo wszystko 660ti jest dobrą alternatywą w segmencie kart za ok. 1200-1300 zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Według mnie masz bardzo trudny wybór gdyż te karty są bardzo podobne do siebie :(

hd7950 dostaniesz za około 1200zł ~ a gtx660ti referenta od evga również za taką samą kwotę wybór należy do ciebie , obojętnie którą kartę weźmiesz to będziesz zadowolony ;)

Według mnie po dłuższym moim zastanowieniu , wielu testach wybrałbym hd7950 :)

Pozdrawiam .

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeżeli będziesz podkręcał to po OC 7950 będzie szybsza w większości tytułów, potencjał OC 660TI jest dużo mniejszy. Jednak zastanów się, czy nie jesteś w stanie poświęcić trochę wydajności dla PhysX, który występuje w niektórych tytułach. Skoro to Cię nie bawi to bierz Radka.

Link to post
Share on other sites

Tak patrze na te grafiki i 660Ti 1200zł 7950 1190zł 670 1500zł wszystko nie referencyjne konstrukcje. I miedzy 660Ti a 670 300zł różnicy i 10 fps w BF3 w Metro 8 fps to sobie pomyślcie. 8) CZy gra warta świeczki

Edytowane przez kamar59
Link to post
Share on other sites

Dobra, dzięki wielkie Panowie za pomoc, 7950 od Gigabyte zagości w moim PC, jeżeli ktoś ma coś jeszcze do dodania, to chętnie przeczytam. Dzięki raz jeszcze, pozdrawiam.

 

 

bardzo dobry wybór , jedna z najlepiej ocenianych kart w tym segmencie , a pod względem OC to w sumie najlepszy wybór :)

Link to post
Share on other sites

Witam, przez jakis czas stalem przed podobnym wyborem i bylem sklonny kupic 660 Ti ze wzgledu na Physx, lecz po ostatnich obnizkach postanowilem ze wybiore hd7950 od GB WF3 cena na obecna chwile to 1200zl. Martwi mnie tylko jedna sprawa, w tym momecie korzystam z athlona 64 x2 6000+ AM2 (ten procesor zmieni sie za jakies 2 miesiace na i5) i chcialbym zapytac czy tym procesorem nie zajade tego hd7950?

Edytowane przez binczu
Link to post
Share on other sites

Martwi mnie tylko jedna sprawa, w tym momecie korzystam z athlona 64 x2 6000+ AM2 (ten procesor zmieni sie za jakies 2 miesiace na i5) i chcialbym zapytac czy tym procesorem nie zajade tego hd7950?

Procesor będzie wąskim gardłem, ale po zmianie na I5 karta pokaże swoje pazury.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...