Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Czy kupienie karty radeon 7770 HD (28nm) 128 bitów gddr5 1Gb z wejściem 3.0 do 2.0 bardzo spowolniłoby prace?

Z tego co wiem przepustowość to 16Gb i 32Gb. Więc ile bym na tym stracił?

Lepiej już kupic tą kartę w wersji MSI czy Gigabyte?

Ewentualnie rozważałem 6870 HD (40nm) która ma już 256bitów gddr5 1Gb

Praca tych kart będzie na monitorze full HD, a podobno ta karta nadrabia PCI-e 3.0.

I jeszcze jedno rozmiary tych kart czy zmiesciłbym je do obudowy mATX?

Link to post
Share on other sites

Stary ja właśnie wczoraj dostałem tą kartę Radeona 7770 i monitor full HD i powiem tak. Nie żałuję, że zainwestowałem w tą kartę. Też mam wejście w płycie 2.0 i to jest nieprawda, że to spowalnia kartę, bo jeszcze się gości w komputroniku pytałem. Karta chodzi, że aż miło Battlefield 3 w rozdziałce 1920x1080 detale Ultra i cała reszta na maxa i nawet się na 2 sekundy nie zetnie. Także bierz tego 7770 tylko od Gigabyte. Takiego co ja mam . O tego: http://www.komputronik.pl/product/150220/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_7770_Gigabyte_OC_1GB_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_.html

I ja też mam obudowe mATX i bez problemu się zmieściła.

Edytowane przez mateusz_kd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Stary ja właśnie wczoraj dostałem tą kartę Radeona 7770 i monitor full HD i powiem tak. Nie żałuję, że zainwestowałem w tą kartę. Też mam wejście w płycie 2.0 i to jest nieprawda, że to spowalnia kartę, bo jeszcze się gości w komputroniku pytałem. Karta chodzi, że aż miło Battlefield 3 w rozdziałce 1920x1080 detale Ultra i cała reszta na maxa i nawet się na 2 sekundy nie zetnie. Także bierz tego 7770 tylko od Gigabyte. Takiego co ja mam . O tego: http://www.komputron...iDP_PCI_E_.html

I ja też mam obudowe mATX i bez problemu się zmieściła.

 

Ile masz FPs'wo(min i max) i jakie ustawienia graficzne(szczegóły)?
Link to post
Share on other sites

Stary ja właśnie wczoraj dostałem tą kartę Radeona 7770 i monitor full HD i powiem tak. Nie żałuję, że zainwestowałem w tą kartę. Też mam wejście w płycie 2.0 i to jest nieprawda, że to spowalnia kartę, bo jeszcze się gości w komputroniku pytałem. Karta chodzi, że aż miło Battlefield 3 w rozdziałce 1920x1080 detale Ultra i cała reszta na maxa i nawet się na 2 sekundy nie zetnie. Także bierz tego 7770 tylko od Gigabyte. Takiego co ja mam . O tego: http://www.komputron...iDP_PCI_E_.html I ja też mam obudowe mATX i bez problemu się zmieściła.

Amator ;) Radeon 6870 jest w ciul lepszy od tego Radeona którego do biura sie używa czyli 7770 :D Jeśli masz okazje cenową taką jak ten 7770 to bierz RAdeona 6870 a najlepiej od Gigabyte. Sam mam i złego słowa o Gigabyte nie powiem :P

Link to post
Share on other sites

Ile masz FPs'wo(min i max) i jakie ustawienia graficzne(szczegóły)?

 

Tak jak już wcześniej wspominałem wszystkie ustawienia są na ultra. Wszystko na maxa. A nie wiem ile mam dokładnie fps, bo dopiero chcę to sprawdzić, ale rozgrywka jest na prawdę bardzo płynna.

 

Nelipson karta faktycznie trochę głośniej chodzi przy grach jak odpalisz takiego Crysisa 2 czy BF3 na ultra detalach. Ale akurat efekty dźwiękowe w tych grach sprawiają, że praktycznie w ogóle nie jest do odczuwalne.

 

Ja do tej karty kupowałem zasilacz AeroCool 450 W i jest wszystko ok. Ta karta pobiera mało prądu.

Ja mam procka AMD Athlon II X3 440 3.0 GHz

 

Napisz mi jeszcze dokładnie jaki ty masz procek. A ten zasilacz który wybrałeś jest super i w pełni wystarczy do uciągnięcia tej karty.

Link to post
Share on other sites

Amator ;) Radeon 6870 jest w ciul lepszy od tego Radeona którego do biura sie używa czyli 7770 :D Jeśli masz okazje cenową taką jak ten 7770 to bierz RAdeona 6870 a najlepiej od Gigabyte. Sam mam i złego słowa o Gigabyte nie powiem :P

Kolego ... większej durnoty nie słyszałem dawno.

 

770 do biura? ciut mocniejsze 6870 też do biura ?

 

co za debilstwo.

 

FullHD ? do full hd trzeba 1280MB Vramu :-> chyba ze 1024x768 to dla Cb FHD 8) I jeszcze athlon >.<

do FHD nie zawsze potrzeba 1 GB VRAM. Zalezy od gry.

 

Co do Athlona X4. To nie jest zły procesor, raptem 10-15 % wolniejszy od Phenoma X4.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Procek: Intel i5 750 2.66GHz(3.2GHz Tboost) nie jest zły ale minał juz czas jego świetności

Płyta: Gibabyte GA-P55M-UD2 socket 1156 (mATX) radeon 6870 się nie zmieści (chyba) wdodatku jest ponad 100pln droższy

Pamięć: 3Gb (ale zero problemu z rozbudową) 1333MHz

 

Co do płyty : http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-p55m-ud2_10/

Procesor: http://ark.intel.com/products/42915/Intel-Core-i5-750-Processor-%288M-Cache-2_66-GHz%29

 

25FPS wystarczy aby gra chodziła płynnie

Link to post
Share on other sites

@up ty to też ładnie wymyśliłeś z tym HD 6870 do Athlona X2 :P Więc nie kręć beki z innych, bo sam żeś odwalił numer :) A idę o zakład że w nowych grach duet X4 + 7770 poradzi sobie jednak lepiej aniżeli X2 + 6870

 

7770 to taki solidny akcelerator dla przeciętnego "Kowalskiego", w BF3 na Ultra przy 1080p też nie wierzę, bo miałem 2x 6870 w CFX (+ 2500K) i potrafiło "chrupać" z tytułu VRAM, ale nie zmienia to faktu że na 7770 pograć się da i wcale nie trzeba jakoś masakrycznie ciąć ustawień w czasach gdy 90% gier to bezmózgi port z archaicznego X360, może premiera nowych konsol coś wniesie. Bo ja gdybym miał tylko na piecu grać to gościłby u mnie maks. 7850 (i to absolutne maksimum). Inna sprawa to GPGPU (BTC, SL3), gdzie faktycznie moc 7970 jest wykorzystywana i simlock'i w nowych Nokiach idą aż miło :)

Link to post
Share on other sites

X2 skutecznie obniża wydajność tego HD 6870... idąc tą drogą lepiej wrzucić X3 + 6850, cenowo podobnie a wydajnościowo jednak wyżej. Btw. GRFS potrafi zażynać na Ultra (w FHD) karty pokroju 7850/70 więc też niekoniecznie w to wierzę, bo do 35 fps to mi czasem spada na 7970 jak jest ogień na ekranie.

Link to post
Share on other sites

GRFS potrafi zażynać na Ultra (w FHD) karty pokroju 7850/70 więc też niekoniecznie w to wierzę, bo do 35 fps to mi czasem spada na 7970 jak jest ogień na ekranie

Full HD .... a ja mam Ready HD czyli nie 1080p tylko 720p :P Ale o procka to sie nie martw bo w najbliższym czasie mam zamiar go wymienić na coś z czterema rdzeniami do 500 zł, tylko jeszcze nie wiem jaki w tej cenie będzie najlepszy :/ Doradziłbyś mi ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...