Skocz do zawartości

Podkręcenie AMD Phenom II X4 965BOX 3,4GHz


Recommended Posts

Podzespoły komputera;

Procesor:AMD Phenom II X4 965BOX 3,4GHz

Wentylato do procesorar: Cooler na procesor SilentiumPC Fortis HE1225

Karta graficzna: Gigabyte GTX550Ti 1 GB DDR5

Zasilacz: Chieftec GPA-500S8 500W

Płyta główna: [AM3] Gigabyte GA-970A-DS3 AMD970 4DDR3

 

Prosze krok po kroku opisanie

Link to post
Share on other sites

Witam.

Moze i troche sie nieznam ale wydaje mi sie jezeli nie jest to procesor z serii BlackEdition to go zaduzo nie podkrecisz.

i lepiej sie upewnij czy ci to go niespali. ( ja posiadam tez ten procek ale 980BE to z 3,7Ghz krece go do 4,5Ghz.)

 

Tutaj masz wszystko co ci potrzebne:

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wiesz to zalezy o ile, wydaje mi się że 3,7GHz spokojnie starczy a zreszta jak sie zrobi za duzo to trzeba zresetowac BIOS (wyjmujac baterie z plyty glownej). przed OC sprawdz temperatury "HWmonitor" i daj znac jakie sa,nie powinny byc duzo wieksze nic bez OC, max 10 stopni w stresie więcej i nie powinny byc wieksze ogolnie niz 60-70

Edytowane przez shadloger
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witam.

Moze i troche sie nieznam ale wydaje mi sie jezeli nie jest to procesor z serii BlackEdition to go zaduzo nie podkrecisz.

i lepiej sie upewnij czy ci to go niespali. ( ja posiadam tez ten procek ale 980BE to z 3,7Ghz krece go do 4,5Ghz.)

 

Tutaj masz wszystko co ci potrzebne:

http://www.youtube.com/watch?v=IG8zMYC81VY

 

Masz ty w ogóle jakie kol wiek pojecie podkręcaniu?

Po pierwsze twój procesor ma końcówkę BE wiec znaczy to ze ma odblokowany mnożnik , co oznacza że oc jest znacznie uproszone nie trzeba posiadać super płyty i wysoko taktowanych pamięci .

Najlepiej podkręcać zwiększając mnożnik procesora i w razie niestabilności należy również lekko podbić napięcie procesora trzeba również kontrolować temperatury maksymalna dopuszczalna temperatura dla tego procka to 62 stopnie pod obciążeniem natomiast bezpieczne napięcie to najlepiej nie przekraczać 1,5V ,

Czy to coś daje? oczywiście że tak np w moim przypadku podkręciłem procesor amd phenom x4 955 be do wartości 4320mhz skok wydajności w grach był bardzo duży ponieważ posiadam dość mocna kartę graficzną radeon 7870 , Jesli chodzi o twoją konfiguracje to na razie dał bym sobie spokój z podkręcaniem ponieważ twoja karta graficzna jest słaba jej wydajność jest mierna i twój procesor w żadnym stopniu jej nie ogranicza więc nie ma sensu go męczyć

Link to post
Share on other sites

Masz ty w ogóle jakie kol wiek pojecie podkręcaniu? Po pierwsze twój procesor ma końcówkę BE wiec znaczy to ze ma odblokowany mnożnik , co oznacza że oc jest znacznie uproszone nie trzeba posiadać super płyty i wysoko taktowanych pamięci . Najlepiej podkręcać zwiększając mnożnik procesora i w razie niestabilności należy również lekko podbić napięcie procesora trzeba również kontrolować temperatury maksymalna dopuszczalna temperatura dla tego procka to 62 stopnie pod obciążeniem natomiast bezpieczne napięcie to najlepiej nie przekraczać 1,5V , Czy to coś daje? oczywiście że tak np w moim przypadku podkręciłem procesor amd phenom x4 955 be do wartości 4320mhz skok wydajności w grach był bardzo duży ponieważ posiadam dość mocna kartę graficzną radeon 7870 , Jesli chodzi o twoją konfiguracje to na razie dał bym sobie spokój z podkręcaniem ponieważ twoja karta graficzna jest słaba jej wydajność jest mierna i twój procesor w żadnym stopniu jej nie ogranicza więc nie ma sensu go męczyć

Wiesz jezeli bys obejzal ten filmik to bys zobaczy ze jest na nim powiedziane cos o ratio wiec ja tego mu juz nie pisałem no bo po co, i wyraznie tam koles mowi ze jezali nie ma sie odblokowaniego mnoznika to trzeba to zrobic ze tak sie wyraze manualnie poustawiawc, wiec czego sie czepiasz jest tam wszystko co jest mu potrzebne do OC.

Moze masz racje ze procek powinien miec 62 stopnie ale 62 a 70 to prawie nie ma roznicy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Phenomy II X4 Black Edition bardzo dobrze się podkręcają, tak jak koledzy wyżej zauważyli, najprościej jest przez mnożnik, jednak prawdziwego kopa dostaje on po przetaktowaniu również z pomocą szyny. Ten cooler spokojnie uciągnie procesor po zmianie napięcia nawet powyżej 4.0GHz, jednak dla bezpieczeństwa nie przekraczałbym Vcore 1.475V.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Podłącze się do tematu, bo bez sensu żebym zakładał nowy.

Właśnie podkręciłem mojego Phenoma II X4 965BE na 3900Mhz, a napięcie zwiększyłem z 1300 na 1400, zaraz będę sprawdzał stabilność programem OCCT, ale mam jedno pytanie Memory Clock mam ustawione bodajże na x5,33 mogę śmiało podbić do x6,66? Nie będzie żadnych problemów?

 

Płyta: Gigabyte GA-870A-UD3

Zasiłka: OCZ ModXStream PRO 700W Modular SLI

RAM: OCZ Obsidian 4X2 GB CL9

Karta Graf: Sapphire Radeon HD7850 2GB DDR5

 

 

EDIT

 

Po godzinie testowania na OCCT wszystko jest w porządku, ale maks temperaturę jaką zanotowałem to 65C czy aby nie za dużo? W BF3 maks temperatura to 58C. Czy jak zmniejszę napięcie to temperatura spadnie?

Link to post
Share on other sites

Ano pomnóż sobie Memory Clock x wartość szyny i porównaj z maksymalnym taktowaniem posiadanych ramów. Komentować pierwszych kilku postów specjalisty shadlogera nawet mi się nie chce, bo brak mi czasu w pracy, a tu trzeba by się rozpisać, ale jest obszerny poradnik, proszę najpierw czytać a potem pytać. Nie ma sensu powielać podobnych tematów, a jeśli komuś nie chce się czytać poradników i zapoznawać z podstawowymi informacjami na temat OC danej platformy, to z pewnością nie powinien się bawić w OC i niech lepiej zacznie grać na frędzlach od tapczanu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...