Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jest tyle testów... Nie chce mi sie pisać. Wydajnościowa. Jest to głównie na papierze, ale dla maniaków bedzie to zauważalne. Chodzi głównie o prędkości odczytu i zapisu plików. A także chyba żywotność ;)

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

Vertex4 jest przede wszystkim zbudowany na zupełnie innym kontrolerze niż Vertex3. Po przykrych doświadczeniach OCZ odszedł od SandForce stosowanego w serii 3.

Miejmy nadzieje, że będzie lepiej przede wszystkim pod względem niezawodności.

 

Vertex4 znajduje się tym samym w podobnej grupie jak Crucial M4, czy nowe Samsungi.

Myślę, że każdy z nich będzie dobrym wyborem, choć osobiście mam słabość do Cruciali - są już przetestowaną konstrukcją przez wielu (zadowolonych) użytkowników.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o cenę to Vertex 4 w porównaniu do Samsunga wypada o wiele lepiej. Różnica w cenie to ~130zł i teraz pytanie czy warto aż tyle dokładać do Samsunga skoro w odczycie idą niemalże łeb w łeb a w zapisie Vertex zostawia Samsunga daleko w tyle. Sam osobiście mam totalny mętlik w głowie i nie wiem na którego z tych dwóch się zdecydować. :/

Link to post
Share on other sites

Mógł by mi ktoś powiedzieć czy są potrzebne jakieś dodatkowe kable czy będą one w zestawie z dyskiem? Z tego co słyszałem to do dysków SSD potrzebne są inne kable niż do dysków HDD.

Edytowane przez eru99
Link to post
Share on other sites

Jeszcze tak na koniec porządkując informacje.

Niezależnie czy wybierzesz Vertex'a 4, Samsunga, czy też Cruciala pamiętaj aby robić mu regularnie upgrade softu.

Odpowiednie linki znajdziesz na stronach producentów.

Bo poza tym czym dany producent się chwali (poprawa wydajności itd.) kolejny firmware poprawia często też wiele błędów oprogramowania.

Jeśli chodzi o kabelki, to przede wszystkim istnieją różnice jakościowe pomiędzy kablami SATA i może się okazać, że słaby kabelek będzie powodował zwolnienie transferu, albo okresowe problemy z widocznością sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Na brytyjskim amazonie Samsungi 830 w zestawie z pakietem na PC chodzą za £82.99 czyli ~430zł i podobno wysyłka za free :] Trzeba sie tylko dowiedzieć jak z gwarą, jak będzie wszystko ok to biore z miejsca. W PL blisko 600zł za takiego wołają, niektórzy nawet grubo ponad 600zł :x

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Samsung 830 128GB kosztuje 78£ http://www.amazon.co.uk/Samsung-128GB-6GBPS-Desktop-Basic/dp/B007BBQPUA/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1345844245&sr=8-2 + coś około 10£ tyle płaciłem za przesyłkę kiedyś do Polski a gwarancja kosztuje na 2 lata 15£ a na 3 lata 23£. Zamówiłem z Amazona dzisiaj właśnie Vertex-a 4 i jutro będzie to wam powiem jak się sprawuje. ;>

Link to post
Share on other sites

Rozmowa z jednym z użytkowników Samsunga 830 i Vertexa 4 dała mi trochę do myślenia i zdecydowałem się że wezmę Samsunga. Jednym z głównych powodów jest to że w Vertexie po zapełnieniu większej połowy dysku, szybkość spada o ponad połowe. :/ Najnowsze firmware troche to poprawiło ale jeszcze sporo brakuje. W niektórych sztukach różnica w zapisie sekwencyjnym wynosi nawet 30MB/s.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Macie Vertexa4 zapełnionego w ok 80% ;) Nikt raczej nie zapycha tak SSD, jakieś 50% to górna granica przy 120GB :P Ja mam jedynie programy (w tym Photoshopa i wszelkie materiały do niego co razem daje 7-8GB) i jedną gierkę, reszta na HDD ;)

 

http://i.imgur.com/gOSJS.jpg

Edytowane przez piterrrxd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...