Skocz do zawartości

Jak rozmontować lapka [Asus A6F]


Recommended Posts

Witam,

 

Poszukuję instrukcji jak rozkręcić laptopa Asus A6F - w necie niestety nic na temat tego model nie znalazłem, a inne laptopy to mają inaczej i nic mi to nie daje.

 

Dzisiaj miałem kuzynce wyczyścić lapka w środku i niestety po rozkręceniu wszystkich śrub i poluzowaniu zatrzasków nadal coś trzymało ;) Najprawdopodobniej jakaś śruba pod klawiaturą z tego co udało mi się zerknąć, ale nie potrafię tej klawiatury wymontować - nie widać żadnych śrub, ani miejsc w których byłyby zatrzaski ją trzymające. Na siłę nie chciałem nic ryzykować jako, że laptop nie mój :P Drugi problem to po podłączeniu przewodu zasilającego trzeba go ruszać bo nie styka coś. Potem chwilę ładuje i znów coś trzeba poruszać. Przewody i zasilacz sprawdzone i wina na pewno w wejściu od lapka. Jest trochę luźna, rusza się. Jak go już rozkręcę to pokminie, ale może ktoś was już wie czego to wina może być.

 

Za odpowiedzi z góry dzięki ;)

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

na bank jest pod klawą, ba, żeby jedna, ale na bank kilka. rozkręcałeś kiedyś jakiegoś lapka?

IMHO ten pasek nad klawą, co jest w innym kolorze, ten co jest dookoła power głośności itd po odchyleniu ekranu na maksa powinien dać się odczepić z zatrzasków(nóż z prawej, nóż z lewej)

tam powinny być śrubki od klawy. zaraz wrzucę jak to wygląda na moim starym(inny laptop, fakt, ale cóż... 5 różnych rozkręcałem, i nie wiele się różniły. Compaq, toshiba, IBM, dell...

 

sprawdź pod naklejkami czy się jakieś nie ukryły, i pod baterią.

mogą też być widoczne po otworzeniu klapek od ramu, hdd... czasami wymagane jest odczepienie LCD.

i rób dokumentację krok po kroku, śrubki do woreczków ponumerowanych, bo zobaczysz że na końcu zostaną ci części, a laptop złożony ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...