Skocz do zawartości

Radeon 7870 OC


Recommended Posts

Cześć , chciałbym sobie podkręcić kartę saphhire 7870 2gb ponieważ na ultra w bf3 mam za mało klatek ;/

 

40-50 i często potrafi spać do 30

 

w podkręcaniu jestem zielony ;/ dlatego chciałbym abyście mi trochę pomogli .

 

mam pare pytań

 

Czy jest to bezpieczne?

 

Ile wyciągnę na standardowym napięciu i co ile podnosić napięcie?

 

Jakim programem sprawdzać stabilność ?

Link to post
Share on other sites

jest to bezpieczne gdyż dzisiejsze urządzenia mają bardzo dobre zabezpieczenia przeciw takim operacją jak fajczenie kart :D

 

na twoim miejscu użył bym na początek CCC Catalyst Control Center

w celu podkręcenia karty bez ingerencji w napięcia gpu

 

podaj swoje standardowe taktowania a mniej więcej jestem wstanie tobie powiedzieć do ilu wykręcisz bez dovoltowania

Link to post
Share on other sites

Mam ta samą kartę radeona 7870 od saphire aż takich spadków w fps nie uświadczyłem co do podkręcania to najlepiej sciągnij sobie msi afterburner i masz tam suwaki od razu ustaw power limit na +50 oraz gpu 1150mhz pamięc 1300mhz napięcia nie musisz na razie podnosić karta powinna być stabilna jak by nie była to podnieść lekko napięcie na 1,225V o temperatury nie masz się co martwic chłodzenie jest bardzo wydajne i ciche

Link to post
Share on other sites

No właśnie przy wybuchach potrafi spaść do 26fps na mapie zatoka omańska wszystko

Zatoka Omańska to mapa bardzo duża, co może powodować spadki FPS, ja też tak mam(Radeon Hd6870) i muszę się z tym pogodzić, jednak OC karty powinno pomóc. Co do OC to najpierw zwiększ taktowania powiedzmy +50 dla rdzenia i +100 dla pamięci, po czym przetestuj. Potem dodawaj np. +10. Napięcia możesz odblokować w opcjach na 1 stronie.

Edytowane przez knypsio123
Link to post
Share on other sites

Tylko że napięcia mam zablokowane w tym programie MSI ;/ a power limit moge tylko najwyzej na +20ustawić ;/ co moge zrobić

 

zmien opcje w msi afterburner.wlacz manulna zmiane napiecia.

ja mialem ta karte i chodzila na 1200 1325mhz.przy napieciu 1,256mv chociaz nie jestem teraz pewin.

oc pamieci duoz nie daje dla 100mhz lub 25mhz dla suwaka w msi after. to tylko 0,3 fps w grach.najwazniejszy jest rdzen karty.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Zatoka Omańska to mapa bardzo duża, co może powodować spadki FPS, ja też tak mam(Radeon Hd6870) i muszę się z tym pogodzić, jednak OC karty powinno pomóc.

Bez obrazy,ale HD 6870 w porównaniu do HD 7870 wypada dość blado dlatego spadki płynności animacji na tym pierwszym dziwić nie powinny czego nie można powiedzieć o HD 7870 ;)

 

 

 

http://s7.postimage.org/h0v2o5qlz/bf31920u.jpg

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam ; )

Ja również chcę podkręcić kartę Radeon HD7870 (gigabyte), lecz mam pewien problem. Otóż taktowania rdzenia nie da się ustawić na wartość wyższą niż 1100Mhz. Tą samą sytuację mam z napięciem: 1.219Mv  albo mniej. Każda większa wartość jest automatycznie niwelowana do poziomu 1100Mhz w przypadku core clock.

Procesor: Intel Core i5-2400 CPU @ 3.10 Ghz

Wiecie może co może być powodem takiego zachowania sprzętu ? Szukałem na forach, ale nie znalazłem rozwiązania.
Wiem, że temat dawno nie poruszany, lecz może ktoś jednak zerknie. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...