Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich:D

 

Niebawem będę kupował nowego laptopa. Ma być to lekka 13" tylko i wyłącznie do pracy biurowej, ewentualnie projektowanie stron plus grafika. Mam kilka typów:

  • MacBook Pro 13"
  • Sony VAIO VPCSB4S9E/B
  • Toshiba Z830-10F
  • Dell Latitude E6320
  • Asus Zenbook
Może ktoś ma jakieś inne propozycje lub ma doświadczenia z którymś z tych sprzętów?

 

Czekam na opinie:)

Link to post
Share on other sites

Udam, ze pierwszej propozycji nie widzialem, zeby zachowac powage w temacie.

 

Mysle, ze:

 

Asus + ma blisko serwis, mimo ostatnio duzej awaryjnosci serwis jest wykonywany bardzo sprawnie

Toshiba + bardzo niska awaryjnosc, minus to nieco wyzsza cena

Dell + jest to dell, minusow brak

Sony - ostatnio zenujaca jakosc ich produktow odstrasza

 

Podsumowujac, bralbym della lub tosie

Link to post
Share on other sites

Powiem tak mniej wiecej kojarzę tego pro ale sie nim nie bawilem, ale odnosnie systemu na pc postawilem sobie maca i mam obok windowsa, system apple uruchamia mi sie o polowe szybciej i nie ma porownania w pracy nawet na pc jezeli laptop ma ci służyć do pracy biurowej i lekkich rzeczy możesz smialo brac pod uwagę maca ja pod wzgledem systemu jestem zadowolony z pracy a na macach jeszcze szybciej dziala :)

Pozdrawiam

Artur

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Bateria w MBP trzyma do ok 9h (oczywiscie zaleznie do jasnosci i tego co robisz)

 

Przed MBP mialem Sony Vaio F23 i bylem bardzo zadowolony, wiec zasze mozesz zerknac na wlasnie ten model.

 

Wykonanie MBP jest bardzo dobre (moja dziewczyna ma swojego 6 lat i wciasz jest szybki, wszysko dziala), cenie sobie rowniez sam system.

Zapewne sporo osob sie ze mna nie zgodzi, to tylko moja opinia, kwestia gustu.

s

Link to post
Share on other sites

Fakt faktem, MBP jest koszmarnie drogi. Ultrabooki Toshiby czy chociażby wspomniane wcześniej Sony są dużo tańsze i wydajniejsze. Co do systemu to można korzystać z Hackintosha lub jakiś dystrybucji linuksa, a po dodaniu nakładki Mac4Lin otrzymujemy system wyglądający i działający jak MacOS.

 

Chyba będę się skłaniał w kierunku Toshiby lub Vaio. MBP jest śliczny, lekki, ładny, ale nie za 5,5 tys... Remont zawieszenia w moim samochodzie kosztuje 2500zł :] Cena MBP definitywnie nie jest adekwatna do samego produktu. Jakość jakością, jabłuszko jabłuszkiem, ale za niewiele ponad 3,5tys można kupić Sony Vaio, którego obudowa jest wykonana ze stopów metali lekkich, a jakość wykonania serii biznesowych Vaio stoi na wysokim poziomie.

 

Reasumując i wyciągając wnioski z tego co pisaliście, można mieć za mniejsze pieniądze równie dobrze wykonany sprzęt, wydajniejszy, a jak ktoś chce to ma linuksa i Mac4Lin lub Hackintosha :]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...