Skocz do zawartości

GreQ-Main ver. 4.0


Recommended Posts

Ten proc tak ma niestety jezeli uzywamy wiecej niz 4 kosci pamieci naraz ;)

 

Jezeli wylacze profil XMP pamiatek to zejdzie z napiecia na kontrolerze pamieci i bedzie w stresie miec jakies 65C-70C :)

 

A wode trzymam w temp nie przekraczajacej 42-45 stopni, wentylatory automatem tak to trzymaja, wiec nie wiem jak sie kreca ;)

Wiem ze lataja na minimum w idle.

 

Obnizylem VCCSA do 1.1V z 1.2 i juz 10 stopni na procu w dol ;)

 

Do tego pobawilem sie w OC karty, obecnie 1228 mhz core i 6412 pamieci

Jest to oczywiscie wynik ze standardowego biosu, jak bede mial troche wiecej czasu to pobawie sie w LN2 mode.

 

Wszystko na 1.15V

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

He he poczynania godne podziwu ^^ Możesz mi powiedzieć etapami jak należy zmontować zestaw LC, zakupiłem zestawik w cooling.pl i teraz zastanawiam się co i jak z czym ugryźć. Czy zalać zestaw jak będzie zamontowany, czy lepiej na "pajączka". Najpierw zwykłą destylką przepuścić układ, jak go napełnić oO itp.

Link to post
Share on other sites
Czy zalać zestaw jak będzie zamontowany, czy lepiej na "pajączka". Najpierw zwykłą destylką przepuścić układ, jak go napełnić oO itp.

Ja robie tak, ze zawsze montuje wszystko w budzie, a potem zalewam podlaczajac do zasilacza sama pompe.

Podkladam pod wszystkie newralgiczne punkty srajtasme, w razie wyciekow.

 

Jak wyeliminuje wycieki to puszczam jeszcze na jakies 20-30 minut zobaczyc czy wszystko jest ok i odpowietrzam finalnie uklad.

 

Ile osob tyle sposobow montowania, moj uwazam za najmniej czasochlonny :)

 

Zapraszam do naszego teamu na HWBot!

Jak bede mial chwile to z checia :)

Link to post
Share on other sites

Ile osob tyle sposobow montowania, moj uwazam za najmniej czasochlonny

Akurat ja na to będę miał dużo czasu, przeraża mnie fakt, że coś może przeciekać ^^, a aucie wszystko jest prostsze, wąż, chłodnica, metalowa obejma, krzyżak

Link to post
Share on other sites
że coś może przeciekać

Ja bym sie nie bal, w serwerze np. zalalem grafike jak juz sprzet chodzil normalnie, kilka ladnych duzych kropel poszlo.

Efekt taki ze zrobily sie artefakty na ekranie i zwiecha - po wytarciu wszystko wrocilo do normy.

Link to post
Share on other sites

Również zgadzam się z Tobą w kwestii głośności chłodzenia. Karta jest bardzo cicha. Według mojego odczucia nawet cichsza od mojej poprzedniej Gigabyte GTX 670 OC WF3.

@Up smarka w SLI masz na poprzedniej stronie. @GreQonE, testowałeś może obie karty osobno, jeśli tak to jaki jest max każdej z nich w smarku. Czy blok wodny zwiększył możliwości OC, czy ta na bloku się lepiej kręci?

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Ostatnio mam malo czasu na cieszenie sie sprzetem, ale jak tylko bede mial troche czasu zeby na to poswiecic to zrobie test dla Ciebie, tylko jezeli bys mogl to prosilbym abys poswiecil chwile aby pomoc mi w dopasowaniu optymalnych ustawien OC. (Mam male doswiadczenie w OC gpu)

Link to post
Share on other sites
Ostatnio mam malo czasu na cieszenie sie sprzetem, ale jak tylko bede mial troche czasu zeby na to poswiecic to zrobie test dla Ciebie, tylko jezeli bys mogl to prosilbym abys poswiecil chwile aby pomoc mi w dopasowaniu optymalnych ustawien OC. (Mam male doswiadczenie w OC gpu)

Do kręcenia musisz wgrać odblokowany Bios LN2 (80.04.28.00.3A) ponieważ nowsze sztuki tych kart mają wersję z zablokowanym Biosem LN2. Link do pobrania oraz instrukcję jak przeflashować kartę znajdziesz w linku http://www.overclock.net/t/1280007/official-msi-gtx-680-lightning-owners-club .Zalecam używać Afterburner 2.2.3 zamiast nowszej wersji. Co do ustawień OC, to dajesz suwak napięcia rdzenia na maksa +100 i stopniowo zwiększasz suwaki OC rdzenia i pamięci. Ja nie zmieniałem suwaków napięcia AUX i MEM.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...