Skocz do zawartości

[200-300zł] Słuchawki - najlepsze w swojej cenie


Recommended Posts

Witam!

 

Od dłuższego czasu poszukuję już dobruch i porządnych słuchawek do słuchania muzyki zarówno w domu jak i na dworze, do grania oraz do filmów. Jednym słowem szukam słuchawek uniwersalnych. Ze względu na to, że będo to moje pierwsze "prawdziwe" słuchawki chciałbym jak najlepiej wydać pieniądze.

 

Na słuchawkach najczęściej będę słuchał muzyki pop oraz rocka. Gram w różne gry: Battlefielda 3, CoD, NFS i inne...

 

Do tego czasy słuchałem wyłącznie na słuchawkach dousznych, z komórki, MP4 i czasem laptopa.

 

Ok, więc co do teraz znalazłem i moje spostrzerzenia:

 

Creative Aurvana Live! - Słuchawki bardzo często polecane, ale podobno do uzyskania lepszego dźwięku przydałoby się zrobić recabling, po którym można stracić gwarancję, a tego nie chcę. Ale nawet bez zabiegu grają świetnie.;)

 

Pioneer SE-M390 - Szerokie pasmo (od 5Hz do 29 000Hz) skłania mnie najbardziej do tych słuchawek, ale nie tylko ono się liczy. Zwracam również uwagę na wielkość membrany, która w tym przypadku ma 40mm, przez co zapewne słuchawki nie są tak głośne jak następne. Mimo to mają 90% pochlebnych opinii.

 

Sony MDR-XB700 - O tych słuchawkach dowiedziałem się ostatnio i od razu przeczytałem bardzo dużo pochlebnych opinii. Specyfikację mają imponującą, bo pasmo od 3 do 28 000Hz, czułość 106dB/mW, małą, bo 24 ohm impedancję oraz, co ciekawe, 50mm membrany.

 

SuperLux HD-668B - Odkąd w internecie jest moda na SL wiele innych słuchawek jak kolejne zostaje przyćmione.Ich specyfikacja też jest imponująca - membrany 50mm, 10 - 30 000Hz, 98dB-mW. Mimo świetnego dźwięku denerwuje mnie ich jakość wykonania bo niestety stoi na niskim stopniu... ;( Ale co zrobić, skoro kosztują 140zł. :)

 

Brainwavz HM3 - Może są nienajlepszymi słuchawkami od producenta, ale za to są ciekawą alternatywą. Czytałem gdzieś, że ktoś podłączając HM5 myślał, że się zawiedzie jak na HM3, ale tamte są o niebo lepsze... i droższe. No cóż. :) W dodatku mają tylko 38mm membrany.

 

Nowego nabytku będę słuchał na odtwarzaczach i kompie z najprawdopodobniej Maya'ą U5 lub Creativem X-Fi 5. 1. Może doradzicie mi czy warto dopłaca ć do Maya'i?

 

Za wszystkie błędy z gór przepraszam, ale nie jestem super-obeznany w temacie. Aha i jeszcze jedno, może ktoś wie gdzie u mnie, w Toruniu, jest porządny sklep muzyczny, w którym będę mógł przetestować sam słuchawki. Wielkie dzięki!

Link to post
Share on other sites

Dozbieraj 50 zł na senki px360 a z tego grona hm xb700 odpadają na przebiegu, Cale mozesz posłuchac gdzieś pewnie i pionki jak sie postarasz. Brainwavz ciekawe nie powiem, że nie a superluxy mi nie podeszły. Zastanów się jeszcze nad sony zx700. No i bierz maje nie zwiedziesz się a creative= big shit No i bym zapomniał poszukaj fostex t7 lepsze Cale w których można się zakochać.

Edytowane przez Ginterek
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi!

 

Co do HM3 to mam wątpliwości, bo zapewne będą cichsze niż Sony i reszta, ponieważ mają najmniejsze membrany.

 

Fostex T7? Ciekawy wybór, ale mają kabel wychodzący z obydwóch słuchawek, a ja bym wolał z jednej. ;)

 

Ok, ok. A co do tych Sennheiserów, to one mają pasmo 15-22 000Hz, więc nie mają zapewne mocnych basów (ale mogę się mylić ;) ). Czy one są lepsze od reszty podanych tutaj modeli?

 

Może coś więcej o tych Soniakach powiecie, dlaczego nie one? Chodzi mi o model XB-700.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem jeszcze takie coś na wielkiej wyprzedaży w euro.com.pl:

 

JVC HA-S4X - 7 - 23 000Hz i 40mm membrany. Mimo to będą chyba gorsze od CAL!. Ale kto wie... Może ktoś ma te JVC?

 

Beyerdynamic DTX 710 - ciekawa propozycja, 16 - 23 000Hz, niemieckie - porządnie wykonane, 40mm membrany. W dodatku tylko 159zł.

 

A jakie byście polecili tak do 400zł? Czy to coś zmienia, czy nadal te same modele w tej cenie?

Link to post
Share on other sites

Ok, więc tak: moje przemyślenia-

 

Ze względu na jakość wykonania SL cyba odpadają mimo świetnego dźwięku. Szkoda, ale ja w miarę aktywnie używałem starych słuchawek (jakieś douszne philipsy) aż wkońcy się rozwaliły, więc te muszą być porządne. ;( szkoda, bo je lubiłem...

 

Sennheisery PX360 to ciekawa, niepowiem, propozycja.

 

Ciągnie mnie jeszcze do tych pioneerów M390. Dlaczego je odrzuciliście/odradziliście? Jakościowo są genialne, widziałem je w sklepie, ale nie ma koło mnie takiego, gdzie mógłbym usłyszeć jak grają chociać z komórki na chwilę dla porównania.

 

JVC i Beyery zostawić? Niech już wam będzie.

 

No a te Shure 240 i 440?

 

240 - Fajne, niestety podwójny kabel, ale już dobra, mówicie że tak dobrze grają? Poza tym ok. 200zł to dobra cena. Powiedzcie o nich coś więcej. ;)

 

440 - 350zł to już trochę dużo (jak na mój budżet ;) ) i tak sobie myślę, czy w tej cenie nie znajdę nic lepszego. Rozwińcie swoje odpowiedzi. :)

 

HM3 chyba sobie odpuszczę, bo lubię głośniejsze słuchawki a tutaj membrany 38mm nie dają tego co np. 50mm w Sonu MDR-XB700.

 

Proszę, powiedzcie mi na co mam zwracać uwagę wybierając słuchawki? Jak nie tylko na membrany i zakres częstotliwości to na co?

 

A może jakieś inne Sennheisery i np. AKG tak do 400zł? Czy w tej cenie najlepsze będą Shure SRH440?

Link to post
Share on other sites

HM3 jak dla mnie grają lepiej od XB700. Wejdz na forum.mp3store.pl i tam poszukaj recenzji danych słuchawek chyba każdy z poruszanych tu modeli jest. Z akg bez wzmacniacza w tej cenie to ciężko a senki hm musiałbym sięgnąć głębiej w pamięć. Zakres częstotliwości to zwykła sucha dana co nam nic nie mówi. Np moje Ultimate Ears triple fi 10 pro mają poucinane zakresy przenoszenia a są jednymi z lepszych IEM w swojej cenie. Np px mają małą membranę i hm3 też a ro********a*ą xb700 dla mnie na śniadanie. Na co zwracać uwagę hm na swoje własne preferencje? A jak czegoś nie mogłeś posłuchać opisz dokładnie czego słuchasz i jakie masz wymagania od słuchawek, pod co podłączyć a osoby które słuchały Ci pomogą. Na pewno jest to bardziej miarodajne niż w/w parametry którymi się sugerujesz. BTW nawet nie wiem gdzie ty wyszukujesz tych danych o membranach %-) A pionki spoko ale kabel lipnie długi i kiepskiej jakości.

Edytowane przez Ginterek
Link to post
Share on other sites

ok, więc membrany - strona producenta, ale większość to 40mm, lub 30mm.

 

Muzyka jakiej słucham to najczęściej pop. Lubię też sobie puścić rockowego - the all american rejects, i tu jedna z moich ulubionych - gives you hell. :) często też coś spokojniejszego- florence + the machine, lana del rey, birdy (skinny love). Ogółem lubię słuchać wysokiego wokalu z podkładem pianina bądź gitary. Jakie słuchawki do tego polecacie?

 

A co powiecie o tych shure 240 i 440? Jak grają?

 

A co do senków - one nie są małe?

Link to post
Share on other sites

Tu proszę sprawdź interesujący Ciebie model KLIK

 

A ja zostanę przy senkach px360, sony zx700, oraz shure 240 jeżeli tak ma się sprawa gustu muzycznego.

 

A tak senki są portable ale wchodzą uszy jak nie masz ogromnych. No wiesz napisałeś, że czasem mp4/telefon więc rozumiem, że też mają być outdoorowe. No i co to za m4 i telefon? Postaramy się dopasować lepiej no i dokładniej jaka karta dźwiękowa albo CD/DVD

Edytowane przez Ginterek
Link to post
Share on other sites

A no są ciekawe. Używałem ich czas temu, ale jak doczytałeś mają ubytki na mid basie. Mój dobry kolega nadal uważa je za świetne słuchawki więc może to być ciekawa propozycja. Używane mieszczą się w cenie, nowe trochę ponad budżet. No i spiralny 5metrowy kabel albo 3 już nie pamiętam. Powinny być do posłuchania w RTV euro agd

Link to post
Share on other sites

fajnie ale u mnie w euro nie można posłuchać słuchawek nawet z własnego mp3, bo wszystkie są zapakowane, a raczej rozpakowywać tylko dla mnie nie będą. W hd 380 pro trochę denerwuje mnie ten kabel, bo taki zwinięty nie jest zbyt przenośny, nawet pod kurtką. A może coś więcej o shure 440? Mają mocne basy?

Link to post
Share on other sites

czyli, że 440tki mają lepszy dźwięk od hd 380 pro? 202 sobie odpuszczę ale myślę jeszcze cały czas nad m390 od pioneera...

 

a może coś takiego?:

 

Beyerdynamics DT 440- 5-35000Hz, 95dB, szerokie pasmo, ale 470zł to dużo.

 

Philips SHP 8900- 5-30000Hz, 106dB, 32ohm, sprzęt za 3 stówy lepszy od tego za 5.

 

Sony MDR ZX 700- 5-40000Hz, 106dB, tylko 24ohm. Bardzo szerokie pasmo za ok 300zł.

 

Technics RP-DH1200- 5-30000Hz, bardziej dj'skie, 50mm membrany, niestety to już za dużo ok. 550zł. Za ok. 500zł są DJ1210 z 40mm membraną.

Link to post
Share on other sites

Dopisz się tutaj i weź HD-330.

http://forum.mp3store.pl/topic/92802-zamowienie-z-thomannde-lipiecsierpien-2012-by-bad-and-quiet/page__hl__%2Bzam%F3wienie+%2Blipiec"]http://forum.mp3store.pl/topic/92802-zamowienie-z-thomannde-lipiecsierpien-2012-by-bad-and-quiet/page__hl__%2Bzam%F3wienie+%2Blipiec

Miałem HD 380 pro, AKG K540 i moim zdaniem HD-330 są z nich najlepsze. Do tego są relatywnie tanie (140 zł z przesyłką od Niemca, gdzie HD 380 kupowałem za 400 zł, a K540 za 320 zł).

Tak czy siak raczej żadne z tych słuchawek nie sprawdzą się na dworze.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

I tak jak już wyżej pisano, nie wybieraj słuchawek po pasmie i średnicy membrany. Z tego co kiedyś wyczytałem to dla przeciętnego człowieka różnice w większym zakresie pasma przenoszenia, niż 16 - 20000 nie będą słyszalne.

 

Ja od siebie mogę jeszcze dodać Senki HD 439, które rozpakowałem kilka godzin temu i póki co nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Bass też jest przyjemny i nie jest zbytnio przesadzony, ale o jakości dzwięku nie chcę się jeszcze wypowiadać, bo nie są "wygrzane", a na dodatek póki co korzystam z integry w laptopie średniej klasy. W pudełku dostałem też dwa kable (1,4 i 3 metrowy) dzięki czemu jak będę chciał podłączyć je do iPoda i gdzieś wyjść nie będę miał problemu z za długim kablem.

Nie jestem jakimś audiofilem i podczas odsłuchu w sklepie porównywałem je jeszcze z Sennheiserami HD 380 Pro i 280 Pro oraz jakimiś dwoma modelami Pionieera (nie pamiętam modelu, ale po prostu były nie wygodne, a kosztowały ponad 300 zł).

W porównaniu do HD 280, to dużych różnic nie odczułem, po za lepszym bassem i komfortem na korzyść 439. Z tym, że jeśli masz dosyć długie (wysokie) uszy może Ci przeszkadzać dolna część gąbki po kilku godzinnymi korzystaniu.

Jeśli chodzi o 380, to ja stwierdziłem, że nie potrzebuję słuchawek droższych o jakieś 350 zł, aby mieć trochę lepszy dźwięk i większą muszlę. W dodatku mają spiralny kabel, który się za bardzo nie nadaje do mobilnego użytkowania tych słuchawek. Po za tym dosyć mocną ściskają banię :D, co akurat mi strasznie nie przeszkadzało, ale warto na to zwrócić uwagę. Jednak jak bym miał parę zer po jedynce na koncie to możliwe, że właśnie je bym kupił, a do iPoda po prostu poszukałbym jakiś dousznych słuchawek.

 

Decyzja należy do Ciebie, elo ;)

Edytowane przez B o r o
Link to post
Share on other sites

Wszystko tylko nie Monstery......

 

Ostatnio byłem u znajomego, zapalony gracz....wpadłem specjalnie przetestować jego słuchawki, (ponieważ zajmuje się produkcją muzyki co nieco wiem o tym), myślałem ehh...pewnie kupił coś dobrze wypromowanego i bardziej modnego, wyglądającego niż porządnie grającego....ale ku mojemu ździwieniu (choć firmy nie kojarze, a wiedze jako taką mam) słuchawki które kupił grają naprawdę dobrze (stosunek cena - jakość) śmiałbym się pokusić że nawet lepiej od 'topowych' firm ale to już kwesta tego co oczekuję nabywca....jak by ktoś chciał to podaje link http://allegro.pl/sluchawki-5-1-do-pc-xbox-ps3-sharkoon-tatic-sr-usb-i2577892214.html

 

Warto jedynie może poczytaj o firmie bo dla mnie to troche no-name ale może dlatego że to chyba bardziej gameingowa niż audio. Tak czy siak naprawdę polecam.

Link to post
Share on other sites

wiesz często ich będę słuchał w domu więc nie szukam słuchawek typowo portable. A może powiecie coś o tych technicsach, beyerach, soniakach i philipsach 8900, które podobno są świetne?

 

ale te różnice na pasmie nie są słyszalne dla dorosłych a ja jeszcze jestem młodzież :) podobno w moim wieku słychać więcej wysokich i niskich dźwięków. Membrana ma znaczenie, bo czytałem, że im większa tym dźwięk jest naturalniejszy i wyrazistszy, dlatego też większość chwali sobie sl, które mają 50mm membrany. Zobaczę jeszcze te 439, ale bardziej na razie skłaniam się do 380 pro, które na mp3store widziałem po recablingu na jakąś forze za 4 stówy. Może jeszcze ciekawe są te philipsy 8900 i 9000, ale w sklepach niestety ich już nie ma :( może jednak sl 668b (nie 681, bo te nie mają odłączanego kabla, i nie 669, bo pocą sie uszy)? Hmmm, ale korcą mnie te soniacze zx700 i xb700... A co z shure 440 ? Niby czysty dźwięk, ale gorszy od 380 pro chyba... Hej a co z pioneerami? Podobno ucho dotyka głośnika, co jest bardzo niewygodne. :( szkoda. CAL! są za małe, chciałbym mieć większe, ale uszy mam raczej małe. A technicsy 1200 i beyery dt440? Mają imponującą specyfikację, ale jak z dźwiękiem? Nie mają recek na mp3store niestety... :(

Link to post
Share on other sites

Wszystko tylko nie Monstery...... Ostatnio byłem u znajomego, zapalony gracz....wpadłem specjalnie przetestować jego słuchawki, (ponieważ zajmuje się produkcją muzyki co nieco wiem o tym), myślałem ehh...pewnie kupił coś dobrze wypromowanego i bardziej modnego, wyglądającego niż porządnie grającego....ale ku mojemu ździwieniu (choć firmy nie kojarze, a wiedze jako taką mam) słuchawki które kupił grają naprawdę dobrze (stosunek cena - jakość) śmiałbym się pokusić że nawet lepiej od 'topowych' firm ale to już kwesta tego co oczekuję nabywca....jak by ktoś chciał to podaje link http://allegro.pl/sluchawki-5-1-do-pc-xbox-ps3-sharkoon-tatic-sr-usb-i2577892214.html Warto jedynie może poczytaj o firmie bo dla mnie to troche no-name ale może dlatego że to chyba bardziej gameingowa niż audio. Tak czy siak naprawdę polecam.

te sharkoony wydają sie jak najbardziej spoko. Ciekawym elementem jest to całe SCU - taka zewnetrzna karta dźwiękowa. Mam kompa i xklocka, jakieś tam DVD, wierze i podłącze wszystko. Super sprawa. Na necie znalazłem dyche droższe słuchawki tego producenta http://allegro.pl/sluchawki-dla-gracza-sharkoon-x-tatic-digital-i2577892221.html Chyba sobie przemyśle zakup...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...