Skocz do zawartości

Cżyżby zepsuty czujnik w Intel Core2Duo E8200?


Recommended Posts

Witam. Mam pewien problem. Otóż dzisiaj z ciekawości zainstalowałem czujnik temperatur- Core Temp. Wykazał on, że w stresie mam 99 stopni na procesorze. Przy tym położyłem z tyłu płyty głównej, tuż po podstawką, czujnik temperatur z obudowy- temperatura 32-40 stopni. Termometr rtęciowy z plastikową końcówką- 35 stopni. Mam procesor z rewizji C0, czy to możliwe, że mam uszkodzony czujnik temperatury w procesorze? Czy powinienem się bać tych wyników wiedząc, że są one naciągane?

Link to post
Share on other sites

Procesor obciążony był Primem95. Miał temperaturę mierzoną z tyłu płyty głównej- przy prime95 miał 65 stopni z tyłu płyty. RealTemp, jak i Core Temp niezmiennie pokazywały 99-105 stopni. Bios pokazuje przy starcie kompa 30-40 stopni.

Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej masz uszkodzone mocowanie chłodzenia do płyty głównej(plastikowy kołek wciskany w otwór płyty gł). Możliwe że tylko obluzowane. Słaby docisk chłodzenie z jednej strony powoduje przegrzewanie procesora. Zdemontuj chłodzenie i obejrzyj dokładnie wszystkie zapięcia, bo czasami po prostu pękają.

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma BSodów, nawet przy oszałamiających 120 stopniach w core temp. Procesor oceniam moją ręką na jakieś 60 stopni, czyli jestem w stanie tego czegoś dotknąć. Komp nie zawiesza się, nie wyłącza się. Prime95 pochodził bez problemu przez 5 minut bez błędów, a core temp i real temp wariowały pokazując 120-130 stopni. Czujnik na tyle płyty głównej, na dolnej części podstawki- 40 stopni. Myślę, że to jednak procesor jest wadliwy, a mianowicie czujnik temperatur w nim.

Edytowane przez murmice
Link to post
Share on other sites

Radiator siedzi tak, że jakbym go wyciągnął bez wypinania to bym został nowym królem anglii, a pasta Arctic Silver V już mi się skończyła, więc jutro kupię i spróbuję(aż mnie portfel boli, bo ostatnią kupiłem jakieś pół roku temu). Procesor według czujnika( udało mi się go wsadzić w tę maleńką płytkę od boxowego chłodzenia- Prime 95 ma około 70 stopni... Chyba czujniki w procku mi powariowały..

 

Mam otwartą obudowę z obu stron, karta ma 35 stopni przy 4221 RPM według Smart Doctora od ASUSA. To nie problem obudowy. Dodam, że na windzie xp, te same programy też nie pokazywały dobrych temperatur.

Edytowane przez murmice
Link to post
Share on other sites

No to wadliwy czujnik w procesorze... Procek chodzi tak od 4 lat, a zawsze coretemp zapowiadał jego szybki koniec. Nie mam możliwości wymiany, znajomi od dawna na i5 siedzą, a tylko ja na poczciwym duo. Jutro zapuszczam godzinnego prime'a. Niech nieistniejąca wyższa istota ma mnie w opiece. Wow, przy call of duty mw2 core temp bije na alarm ukazując 130 stopni... A termometr mówi 65 stopni... Jak ja kocham rew

izję C0

Edytowane przez murmice
Link to post
Share on other sites

Wiem. Dlatego myślę, że to wina błędów w pomiarze. Bo procek na ,,niby" 130 stopniach chodzi od 4lat. Zero bsodów w jego historii. A coretemp i tak bije na alarm. Chyba muszę się pogodzić z tym błędem.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję, jutro przedstawie wyniki, bo narazie komp wyłączony, a netbook na łóżku chodzi. Za pomoc każdy twój komentarz dostanie plusa. Widać, że masz doświadczenie, a jesteś tylko o 2 lata starszy ode mnie.

 

Link to post
Share on other sites

Dzisaj komputer oddany do serwisu. Nawet nie wstał dzisiaj rano. Był czarny ekran i tylko wiatraczki się kręciły. W serwisie podejrzewają awarię tego złoma- ASUS P5K-SE/EPU. Podobno padła mu pamięć EPPEROM Biosu. Znasz jakąś dobrą płytę na LGA775 z Dual-Biosem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...