Skocz do zawartości

Kupię używany komputer/części do 850-900zł


Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu przeglądam Alledrogo w poszukiwaniu jakiegoś starszego (używanego) PC do kwoty ok 850-900zł, lecz nie udaje mi się znaleźć nić konkretnego w tym przedziale cenowym (wiem, że to trudne, ale niestety tylko taki budrzet posiadam) Jesli uda się znaleźć coś w co można zainwestowac, to na ogół cena jest znacznie zawyżona. Komputer służyć mi ma do jakiś starszych gier.

 

Szukam czegoś takiego (mniej więcej)

 

Procesor: AMD Phenom x3/x4 (lub x2 z możliowścią odblokowania rdzeni)

GPU: HD 4890

RAM: od 2GB w górę DDR3

HDD: od 80GB w górę

PSU: najlepiej firmowe, nie żaden ' no-name '

Mobo: pasujące do reszty =D

 

Czy w takim przedziale cenowym będę w stanie znaleźć podobny zestaw, czy to raczej marzenie ściętej głowy? A może poskładać sobie wszystko samemu, z cześći? Jeśli tak, to jakie wybrać? Proszę o porady i opinię. Dziękuję.

Link to post
Share on other sites

nie

Ale się rozpisałeś.

 

Faktycznie złożenie zestawu o podanych parametrach jest trudne ale nie niemożliwe.

 

Ramy i dysk twardy to najtańsze elementy więc nawet mógłbyś w 100 zł się zmieścić, zasilacz to myślę że kolejne 100 więc zostaje ok. 700 zł na trzy najważniejsze podzespoły. Co do procesora i płyty to się nie wypowiem (na AMD słabo orientuje, całe życie na Intelu) ale powinieneś w 300 zł się zmieścić, więc na kartę powinno zostać te 400 zł.

 

Oczywiście są to tylko moje własne wyliczenia na podstawie orientacyjnych cen na Allegro. Polecam najlepiej samemu popatrzeć na aukcje i zorientować się w sytuacji.

Edytowane przez Lukkas
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, dziękuję za opinie.

 

Płyta główna - ASUS M3N78-VM GREEN

Procesor - AMD PHENOM II x4 840 3.20 GHz

Pamięć RAM - 4GB 2x2GB 800MHz DDR2

Karta graficzna - ATI ASUS HD4890 1GB

Dysk twardy - SEAGATE BARRACUDA 500GB SATA

Zasilacz - ALPINE 750W

Napęd - LIGHT SCRIBLE CD/DVD/RW

Obudowa - ATX Midi

 

Udało mi się znaleźć taki zestaw w cenie około 900zł - czy warto? Mobo jest z socketem AM2 i obsługuje pamięć DDR2. Dodatkowo zasilacz (mimo, że mocny bo aż 750W) nie jest firmowy. Mocnymi komponentami w tym zestawie są (według mnie) CPU i GPU. Co myślicie o takim sprzęcie i jego cenie?

Edytowane przez corii90
Link to post
Share on other sites

Jest to taki zasilacz

 

http://www.internetct.co.uk/listings/imgs/global/psu/alpine_750w_120mm.jpg

 

Czy warto byłoby inwestować w taką starszą płytę główną (chodzi mi tu o ten stary socket AM2 i brak obsługi DDR3) ? Może poczekać aż trafi się coś lepszego? Wymiana zasilacza wiązałaby się z dodatkowymi kosztami, czyli licząc +/- za ten cały zestaw+zasilacz musiałbym zapłacić ok. 1000zł - opłacalne?

 

RAM to 2x2GB KINGSTON KVR800D2N6K2/4G więc 800MHz

Link to post
Share on other sites

Procesor: INTEL Celeron Dual Core G550 - 2.60 GHz BOX, s-1155 (210 zł)

Płyta główna: MSI H61M-P20 (G3) - mATX, H61, 2x DDR3, 1x PCI-E 16x, VGA, DVI, S-1155 (162 zł)

Pamięć RAM: DDR3 GOODRAM - 2 GB / 1333, CL9 (46 zł)

Karta Graficzna: PCIex GAINWARD GF GTS 450 512 MB DDR5, 128 bit, DVI, HDMI - 426018336-1503 (295 zł)

Napęd optyczny: LG GH24NS90 - 24x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna (65 zł)

Obudowa: TAKE ME ARAMIS - ATX, bez zasilacza, grafitowo-czarna (69 zł)

Zasilacz: XFX P1-450S-X2B9 - 450 W (205 zł)

 

Całość: 1052 zł

 

 

Alternatywa nowa, ze sklepu. Wydajność nieco może i mniejsza ale za to wszystko na gwarancji i z możliwością rozbudowy. W tym zestawie nie ma dysku, ale za 50zł wylicytujesz sobie coś na allegro, albo nawet ja Ci mogę sprzedać xD

Edytowane przez piotrek8x
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za zestawik piotrek8x. Mógłbyś napisać z jakiego sklepu wzięte są te części i ceny? Na pewno rozważę ich zakup (przynajmniej niektórych) :)

 

Dodatkowo znalazłem taki zestaw na sprzedaż ( według mnie zmieściłbym się w mojej kwocie, lecz być może się mylę, dlatego proszę również o opinię na ten temat)

 

- AMD Phenom II x4 965 3,4Ghz

- MSI R5850-PM2D1G

- Gigabyte MA790XT-UD4P

- 2x2GB Kingstone HyperX DDR3 1600Mhz CL9

- Zasilacz CHIEFTEC 750W (CFT-750-14CS)

- Western Digital Caviar Blue WD5000AAKS

- Obudowa Thermaltake Soprano

Link to post
Share on other sites

no ten zestaw wyzej to przekroczyl by twoj budzet spkojnie .sam radeon hd5850 to wydatek ok 500zl,zasilacz tez swoje kosztuje jak i procesor ,troche czegos tanszego musisz szukac co nie zmienia faktu ze komputerek wyzej calkiem ok :)

 

poszukaj po allegro uzywanych czesci i za ok 1000zl mozna zlozyc juz cos naprawde sensownego.

Edytowane przez viscaelbarca
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

procseco ok 360zl

plyta ok 250zl

karta graf ok 500-550zl

ram ddr3 4gb ok 80zl

zasilacz bralbym delte,chiefteca,fortron 500w za okolo 100zl bo chiefteca 750W niepotrzebny do tego zestawu i drogi bylby:)

dysk 500gb ok 150zl

obudowa nie mam pojecia ile kosztuje ale mozna miec dobrego i taniego brutusa :)

 

ceny sa orientacyjne :)

 

aha dodam ze mowie tu o czesciach uzywanych ;p

Edytowane przez viscaelbarca
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

core 2 duo e7300-do 140zł (w sumie z wysyłka)albo ogólnie najlepszego do tej ceny:)

GA-P35C-DS3R-DDR3 (ja taką z full box z wysyłką znalazłem za118)

 

http://www.proline.pl/?p=KHX1600C9D3X2K2%2F8GX 175

http://www.ceneo.pl/Obudowy;szukaj-Aerocool+PGS+SIXTH+ELEMENT 250-300

 

(w sumie z wysyłką)-ja chce którąś z tych :)

Dysk i nagrywarka razem do 200 +kw jak najlepszy(nie koniecznie

największy)

 

http://allegro.pl/zasilacz-corsair-hx520-520w-i2551068096.html

lub szukaj ocza 500-550w (nie modularny-tańszy)z przesyłką wliczoną do 150zł

 

Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum polować do 60-70zeta(w sumie

z wysyłka).(dopiero jestem na tym etapie szukania ale raczej takiego

będę szukał chłodzenia na procesor)

 

Już mówię dlaczego tak:Dużo można przeczytać że w lga 775 nie warto

się pakować że lepiej kupić np. tanią płytę na 1155 a procesor

np:Intel Celeron G/Intel PentiumG,i potem wystarczy zmienić procesor

na lepszy moim zdaniem to też bez sensu bo i tak do lepszego

procesora(wiadomo że to może powodować że się chce samemu pobawić w

podkręcanie) potrzebna jest dobra płyta więc płyta procesor do

wymiany a i dysk wtedy też chce się dodać na ich miarę ale na to kasy

nie ma teraz,tych G nie można podkręcać więc taki core 2 duo

podkręcony będzie od nich lepszy,a nie warto też kupować najdroższego

procesora core 2 duo czy quada bo z kolei może nas pchać ku lepszej

płycie z lga 775,a nie chcemy bo wtedy to staje się nie opłacalne,z

tego co szukałem płyta ta(GA-P35C-DS3R)wydaje się też najbardziej

optymalna dla tego procesora jak i ogólnej opłacalności wchodzenia w

lga775,bo posiada wystarczająca ilość faz zasilania,raid,no i o co

głównie nam chodzi DDR3 które są tańsze od DDR2 i jeszcze jedno płyta

w opisie ma że obsługuje maksymalnie 2x2GB DDR3 1333,ale z tego co

czytałem chodzi na nich także 2x4 GB(nie każde) te podane powinny

chodzić ale jak chcesz pewność mieć to poczytaj i kup konkretne

podane(pisało też coś żeby brać 1600 bo coś lepiej z napięciem

wypadają)wybrałem te DDR 3 i 8GB dlatego że będą dobre na

przyszłość,obudowę wybierz jaka będzie się tobie podobać najbardziej

w podanej cenie też będzie na przyszłość(więc te 2 rzeczy będą z

głowy).No i na koniec radeona hd4850(do 150zł razem z przesyłką)

wychodzi około 1163zł (zależy co za ile kupisz) ale taki chce złożyć

(tylko mam e7200)i wydaje mi się najbardziej optymalny,gdy dozbierasz

więcej kasy i sprzedaż to(bez budy i ramów) przechodź na i5 2500k :)

 

a no i do czasu gdy zbierzesz wiecej kasy mogą potanieć grafiki/procki/płyty :)

Edytowane przez Michał1989
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zestaw jest ze sklepu Arest.pl ale można znaleźć taniej np na morele.net (nigdy nie miałem problemów z tym sklepem).

@Michał według mnie lepiej jest kupić coś na H61 i tego Celerona lub Pentiuma (15zł droższy), a żeby go dogonić tym E7300, trzeba by go było podciągnąć do co najmniej tych 3,6GHz, co wiąże się z dobrym chłodzeniem, MOBO i ramami. Do zestawu na H61 można wstawić np później I5 2400,a wydajność- pomimo że bez podkręcania i tak będzie duuuuużo wyższa niż wykręconego C2D. Warto dodać że twój zestaw kosztuję więcej, jest używany no i mniej wydajny ze względy na GPU, co oznacza że w grach i tak będzie słabszy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tylko że zanim kupi tego i5 to ten celeron/pentium bedzie i tak chamował pewnie grafikę ,lepiej takiego e7300 wykrecic maks(bo dobre chłodzenie podałem-obudowa też swoje da no i miła dla oka ^^,ramy dobre.., jak taki e7200 na 3,8 czy wiecej by poszedł pewnie bez problemu to e7300tym bardziej bliże czwóreczki:),a poco taki i5 2400 jak można poczekac na 2500k do czasu aż uzbiera na niego i grafikę (te może do tego czasu potanieją) ale ja tylko się naczytałem a nie składałem:)

Edytowane przez Michał1989
Link to post
Share on other sites

no chyba ze jakiś brutus 410 cos takiego ale ten ram bym brał bo sie opłaca,albo jak wystarczy tobie 4gb ram to połowe ram i starczy jeszcze na grafikę dobra:)

 

z tańszych bud to ta mi się też podoba http://www.ceneo.pl/14269456;0280-0.htm (nie mylić ze starą wersją)

Edytowane przez Michał1989
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za takie zainteresowanie tematem :)Michał1989 mam jakieś opory związane z inwestycją w procesor z dwoma rdzeniami. Uważam, że teraz 4 rdzenie to takie ' minimum '. Jeśli nie uda mi się znaleźć nic z czterema przez jakiś czas, to wtedy rozważę opcję zakupu procesora z dwoma rdzeniami. Niemniej jednak dzięki za Twą wyczerpującą wypowiedź :)CleVer ale jakie modele poszczególnych podzespołów i skąd te ceny brane?

Link to post
Share on other sites

CleVer ale jakie modele poszczególnych podzespołów i skąd te ceny brane?

Ostatnio kupiłem Athlon II X4 620 za 200.50 zł+KW

RAM 2 GB DDR2 kosztuje ~100 zł, albo 4/8 GB DDR3,

MOBO AM2/+ to koszt 150 złotych na lolegro(allegro), a AM3/+ 150/160

PSU Fortron 400 W 2x 12 v 79 zł był tydzień temu, ale za 100 można kupić

HDD 130 zł 160 GB :http://allegro.pl/dysk-160gb-sata-7200-8mb-stan-idealny-12mc-gwar-fv-i2554239828.html

Case 110 zł lepsza: http://allegro.pl/obudowa-akyga-gamer-2-czerwone-wentylatory-nowosc-i2556441623.html i 70 zł gorsza: http://allegro.pl/super-tania-obudowa-abilite-saturn-mini-tower-fan-i2545278413.html

GPU - 190 zł http://allegro.pl/powercolor-hd4850-512mb-accelero-twin-turbo-krak-i2556501031.html

 

:) Proszę ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam do sprzedania

 

Intel Core 2 Duo E7200 2,53GHZ

Kingstone 4GB DDR3 1033MHZ

ASUS GeForce 9600 GT 512 DDR

Seagate 500 GB

Zasilacz 450 W

Nagrywarka DVD-RW LG

Obudowa Tracer z panelem LCD i kontrolą temperatury

Link to post
Share on other sites

Jesli wciąz jest zainteresowanie autora - E8400 (chłodzenie, nic poza tym), Foxconn P35A (niby BOX, ale nieoryginalne pudełko, bez blaszki na tył), 2GB DDR2 Partiot 800MHz CL5 (radiatorek) i/lub GEIL BlackDragon 800MHz CL5 2x2GB - z pierwszym RAMem 400zł do negocjacji, z drugim 500, wszystko w kupie za 580zł z wliczoną wysyłką - mogę dorzucić dysk 160GB za 80zł i nagrywarkę na ATA, w pełni sprawną za 30zł. Oczywiście wszystko do negocjacji. Jak bierzesz wszyściutko to za 660zł puszczę. Do tego tylko buda, zasiłka i grafa (Elitka używka >100zł, chief 500W ~120zł, HD4850 GDDR5 nówka 270zł) Nic nie kręcone, jestem drugim właścicielem, więcej info i focie na PW.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...