Skocz do zawartości

Nowy procesor wydajność poniżej normy


Recommended Posts

Witam wszystkich

Mam problem z moim komputerem który wygląda następująco miałem AMD Phenom x2 550 który miał problem ponieważ chyba któryś rdzeń był uszkodzony więc wymieniłem go na FX 8120 z nadzieją ze poprawi sie wydajność w gta Phenom <30kl/s ale po włożeniu nowego procka wykryło go prawidłowo lecz aktywne były 2 rdzenie , w biosie odblokowanie niby ukrytych nic nie dało , poskutkował dopiero re-instal systemu.Myślałem że jeśli ma on 8 rdzeni to 4 razy więcej to chyba powinno być lepiej niestety moje oczekiwania sie nie spełniły po właczeniu gta 4 moim oczom ukazały się wielkie lagi 4-10 kl , pomyslałem ze to procek zepsuty lecz po zainstalowaniu crysisa 2 wszystko było ok na ultra nie bylo zaciącia było w miare płynnie czytałem ze bulldozery to nie są wydajne ale były lepsze od x6 1100t a mój kolega ma takiego i ma w gta 60kl więc o co chodzi nic nie rozumiem czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi niedawno spaliła się katra sieciowa na płycie ale chyba to nie miało na nic innego wpływu dziś zainstalowałem wiedźmina 2 ale stało się tak jak z gta było płynnie ale były częste zawiasy gry o ile w gta to nie denerwowało bo po kilku minutach gta zaczeło chodzić 15-30kl.Na rozdzielczości full HD było o dziwo lepiej o kikla klatek. Mój konfig to

ASUS M5A99X EVO

AMD FX 8120 przetaktowany na 3,4

ASUS RADEON HD 6950 DirectCU II 2gb przetaktowany na 850mhz

Kindston Hyper X 4GB 1600mhz

Kingston 2GB 1333mhz obie pamięci podkręcone na 1600

Segate 500Gb 16mb

Samsung 1.5TB 32mb

Scythe ninja plus

Zasilacz Be Quiet! 450W

Proszę o pomoc

z góry dzięki za odp

Link to post
Share on other sites

To ze ma wiele rdzeni, nie znaczy ze gra tyle obsługuje. FX'y są wolniejsze od phenomów w grach. Oraz nie ma 8 tylko 4 rdzenie po 2 wątki.

Reinstalacja systemu, po zainstalowaniu nowego procesora jest obowiązkowa.

 

Tak czy siak, 10fps, to za mało, jednak nie wiem czy to faktycznie wina słabej wydajności tego procka.

Edytowane przez Rocik
Link to post
Share on other sites

Jeśli to nie pomoże to czy lepiej sprzedać tego fx'a i płytę i kupić i7 np 2600k od razu podkreślam ze kompa ma być do gier

 

Właśnie pojawił się nowy problem chiałem sobie pograć w Ut3 i gra właczyła sie ale strasznie lamiło i gra samoczynnie zminimalizowała sie pobiąc przy tym dziwne paski na ułamek sekundy myśałem ze to gra wię odpaliłem gta i stało się dokładnie to samo o co chodzi ?

Link to post
Share on other sites

do gta 4 bardziej potrzebuje procka niżeli karty a 2gb dlatego że lubię modować gta a do modów trzeba mieć dobrą karte problem z grami miną ponieważ ustawiłem 210mhz na rdzeniu karty i przez to było błąd po ustawieniu na 850 wszystko działa tak jak przedtem jeśli ktoś może potwierdzić ze to jednak za słaby procek proszę o odp.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio kupiłem Gigabyte 800w ponieważ myślałem ze tamten za słaby a procesor ma temp. do 70C max mam podkrecony na 4.3Ghz przy chłdzeniu ninja rev b plus z wiatrakiem z regulowanych obrotach na 1400 obrotach mam ok 40-50.

 

A i jak mam go sprawdzić na innym kompie co zrobić ?

Link to post
Share on other sites

Wyłącz throttling (APM). Poczytaj sobie to. Zasilacz na pewno do wymiany. Pracuje na granicy swoich możliwości i zapewne włączają się zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe, stąd nagłę spadki wydajności. Piszczenie cewek to całkiem normalne w zasilaczach BQ. Przy pewnych obciążeniach prąd płynący przez cewki wprawia je w rezonans, stąd piszczenie.

Link to post
Share on other sites

Sory ale nie chce was obrażać ale 2 posty temu napisałem ze mam nowy Gigabyte ODIN PRO 800W a z tym throttling'iem to jeszcze spr czy o to chodzi a co do grafy mam tlyko starego 8600GT bo w mojej płycie nie ma integrowanej w pierwszym poście jest mój konfig

 

Jeszcze mam prośbę aby HemaN wytłumaczył mi o co chodzi z tym throttling'iem bo rozumiem ale ja jestem bardziej zielony z tak skompilowanych sprawach i powiedz mi czy przez to mam taką małą wydajność czy to wadliwy procek mi przyszedł

 

Dziś trochę "grzebałem" w biosie i znalazłem opcją Apm Master mode i była ona na auto i przestawiłem na disable zobaczymy czy to coś da na razie wzrostu temp. nie zauważyłem

Edytowane przez CZAD187
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...