Skocz do zawartości

Recommended Posts

zastanawiam się nad kupnem aparatu Lumix DMC FZ30. aparatem chcę kręcić filmy w dobrej jakości, potrzebuję go do zdjęć "na co dzień" więc chciałbym, żeby miał dobry autofokus i nie był trudny w obsłudze. do tego fajnie, jakby miał duży zoom. na aparat chcę przeznaczyć maks 1300zł. co sądzicie o zaproponowanym przeze mnie modeli?

poczytać o nim możecie tu: http://www.optyczne.pl/17.5-Test-Test_kompakt%C3%B3w_z_GPS_Panasonic_Lumix_DMC-TZ30.html

Edytowane przez fexal
Link to post
Share on other sites

w tym teście to Fuji F770EXR wygrał za m.in najlepszy obraz. lepszy od panasonica był również canon.

 

Autor pisze o dobrej jakości filmach, a tu z tej stawki najlepszy będzie albo właśnie Panasonic FZ 30 albo Sony HX 20(format AVCHD 50 kl/s). Co do zdjęć z Fuji to są ok, ale czy ten aparat wygrywa z innymi?.. Testy na Optycznych należy zawsze traktowac trochę z przymróżeniem oka bo nie zawsze są logiczne. Jak dla mnie Fuji wcale nie robi lepszych zdjęć niz FZ30. Canon też jest ok ale znowu tryb filmowy gorszy niz w Panasoniku czy Sony.
Link to post
Share on other sites

testy testami ale rzuciłem okiem na sample video wrzucone na YT i imo najładniejszy obraz daje Canon. to tylko moja subiektywna ocena :)

 

Hehe no weź, oglądanie sampli HD na YT mija się s celem bo obraz jest transkodowany i mocno spakowany. Zawsze można poszukać na Vimeo, tam jest troszkę lepiej. Ani Canon ani Fuji nie nagrywają w AVCHD.
Link to post
Share on other sites

pewnie tak jest jak piszesz, ale filmy z Canona były ładniejsze, być może lepiej się kompresują.

 

przyjrzałem się też filmom, które są dołączone do testów na stronie optyczne (domyślam się, że są to bez dodatkowej kompresji, takie jak wyszły z aparatu). tu też mnie Canon przekonuje pomimo że nie ma AVCHD. Wszystkie odtwarzane na VLC.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chodzi o filmy to Panas na pewno lepszy, 1080p50p28Mbit jest dużo lepsze niż 24p MOV z Canona. Canon jak zawsze ma ładniejsze kolory ale to trzeba w Panasonicu podkręcić w ustawieniach i zmienić balans bieli. Canon zawsze ocieplał. Co do próbek na Optyczne.pl to nie wiem co za baran je nagrywał Panas 50i z przeplotem w 18Mbit zamiast 50p28Mbit. Sony to inna półka cenowa, świetna jakość video za to gorzej ze zdjęciami. Na + panasonica to na pewno możliwość manualnych nastawów podczas nagrywania ostrość/przysłona/migawka itp. Filmy z Canona są ok bo tylko 24p i do 40Mbit bitrate, tylko że ten format ma marny współczynnik wielkośc pliku/jakość 18Mbit AVCHD = 36-40Mbit MOV a zajmuje 2x mniej miejsca.

E: Co do AF to w kompaktach jest ok ale jeśli chcesz nagrywać w nocy z zoomem(koncert itp) to polecam jednak manualne ostrzenie. W dzień 0 problemów można spokojnie zostawić AF.

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...