Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

Tak na szybko z serii "z życia forum":

 

A jeśli chcerz jakiś tańszy proc to polecam intel i3 2120 3,3ghz

Bardzo duży odzew w temacie, zebrała się naprawdę spora i mocna ekipa. Tylko Panowie co dalej? Niestety żaden z moderatorów nie zdecydował się nawet na kilka słów komentarza. Może właśnie tutaj jest pies pogrzebany - ich ignorancja do tematu. Każdy baran piszę co chce. Dzisiaj z ciekawości czytałem regulamin forum i napotkałem taką niespodziankę:

 

h) Na forum należy stosować się do obowiązujących zasad pisowni i stylistyki.

oraz przy okazji

 

g) Temat można założyć po uprzednim upewnieniu się, iż podobny nie funkcjonuje już na forum. Tytuł tematu powinien być sformułowany w sposób umożliwiający łatwą identyfikację jego zawartości.

Ale kończy się tylko na słowach, żaden z moderatorów nie stosuje się do regulaminu strony, której jest przedstawicielem. Co my jako użytkownicy możemy zrobić? Karcenie i dogryzanie innym za błędy będzie odbierane jako spam i zaraz posypią się warny. Nie mam pomysłu.

 

Trochę przesadzacie, poza tym to forum odwiedza dużo młodych ludzi z gimnazjum, wymagacie biegłego operowania językiem, który podobno jest nie wiele łatwiejszy od japońskiego ;D Druga sprawa to że jest wiele ciekawszych rzeczy do nauki niż szlifowanie języka, chyba że komuś to do życia niezbędne i może mieć z tego chleb

O tym właśnie tutaj rozmawiamy. Przez taką ignorancję musimy się pałować z analfabetami. Jest wiele ciekawszych rzeczy niż nauka poprawnej pisowni? Człowiek, który pisze "rze", "ktury" czy "chcerz" ma mieć ciekawsze zajęcia? Chyba sobie kpisz kolego. Pod ziemię bym się zapadł, gdybym walił takie błędy. Ja pierdzielę, do czego ten świat zmierza.

 

Ehhh.... Jestem dzisiaj taki zmęczony. Przeglądam pobieżnie to forum i ręce opadają. Tylko jedne słowa mi przychodzą na myśl:

 

-Ociec, prać?

-Prać!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To nie forum ortograficzne tylko komputerowe. Macie tutaj to swoje forum ortograficzne:

 

http://forum.gazeta.pl/forum/f,374,Ortografia.html

 

Uwielbiam takich ludzi, jak wy, bo można się nieźle uśmiać. Wasze pseudo-teksty i tak nie wpoją nic, a tylko tracicie czas i nerwy. Mówicie, że tutaj jest analfabetyzm? Idźcie na największe forum o cheatach w Polsce i zobaczycie ile tam jest tego. Za takie wypominanie i bezsensowne tematy, jak ten dostaje się warna/bana.

 

 

Lepiej napisać: w8, z/w wc, niż się bawić w teksty typu: Czekajcie! Zaraz wracam. Muszę iść do toalety. Skrótowce stosuję się kiedy nie mamy czasu, albo np. gramy w WoW'a i jesteśmy na inst. To trzeba fastem napisać o tym fakcie, bo jak jest się healem/tankiem to team ma prze*****e jednym słowem.

 

Link to post
Share on other sites

Aleś się rozpisał. Dodaj jeszcze, że jak wspomnisz jakiemuś dzieciakowi o ortografii to wyjedzie z tekstem typu: " w du**e mam slownik " " spujsz na siebie " " *********aj, od******* siem, spiertalaj " Oczywiście wiem jak się piszę w/w wymienione słowa, ale to tak tylko dla przykładu zostały dodane.

Młody plusy pozbierałeś i starczy? Z takim podejściem i rozdwojeniem jaźni daleko nie zajdziesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

PMki nie udostępnię bo z samej nazwy wynika że to wiadomość prywatna, chyba że jej autor wyrazi zgodę.

 

Ale zaraz dokopie się do wspomnianego posta...

 

http://forum.benchmark.pl/topic/54435-ktora-pamiec-wydajniejsza-2-modele-krotka-odp/

post #20

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

To nie forum ortograficzne tylko komputerowe.

A co ma piernik do wiatraka ? Mam prawie 30 lat na karku, w komputerach siedzę od czasu, kiedy dostałem ZX Spectrum, czyli od około 23 lat i pierwszy raz słyszę, żeby ktoś używał argumentów w stylu "jestem komputerowcem, nie muszę umieć pisać po ludzku". Nie lepiej od razu z grubej rury - "jestem komputerowcem - nie muszę się kąpać, myć zębów, a bieliznę zmieniam wraz z porami roku" ? Litości. Poziom młodzieży spada ostatnimi laty w tempie lawinowym i może przez czasami upierdliwe do bólu wypominanie błędów jeden lub drugi analfabeta weźmie się za siebie i zacznie pisać jak człowiek.

 

Lepiej napisać: w8, z/w wc, niż się bawić w teksty typu: Czekajcie! Zaraz wracam. Muszę iść do toalety. Skrótowce stosuję się kiedy nie mamy czasu, albo np. gramy w WoW'a i jesteśmy na inst. To trzeba fastem napisać o tym fakcie, bo jak jest się healem/tankiem to team ma prze*****e jednym słowem.

A czy ktoś się tu czepia języka ( o ile można to tak nazwać) używanego w grach sieciowych? Jakoś nie zauważyłem. Co innego sytuacja podczas gry, a co innego pisanie na forum, gdzie na swoje wypociny każdy może patrzeć ile chce, do tego dochodzi opcja edytowania, a w razie wątpliwości co do pisowni danego słowa/zwrotu zawsze można zapytać wujka Google. Nie gryzie.

Link to post
Share on other sites

W przypadku powyższego postu nie mam do powiedzenia nic innego niż "chorągiewka".

 

 

Zmieniłem zdanie.

 

Niestety jesteś w błędzie, bogactwo językowe jest często spotykane, żeby nie powiedzieć w standardzie, ludzi obytych tj. z kręgów innych niż gimnazjum.

Widać że nie masz porównania jak sytuacja wygląda chociażby na wyższej uczelni (której poziom też spada na psy) czy w multum miejsc wypchanych dojrzałymi osobnikami twierdząc że kaleczony do maksimum prostoty język jest większością.

 

Przeczytaj sobie mądrą książkę, Rok 1984 może poszerzy Twoje horyzonty na tyle żebyś nie był zmuszany do plecenia głupot o grubych dolarach z youtube i WoWie.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Trylogia piękna rzecz.

 

Swoją drogą, ktoś kiedyś na wieść o moim uwielbieniu Sienkiewiczowskich tworów polecił mi Zygmunta Kaczkowskiego - Grób Nieczui, Murdelio, Olbrachtowi Rycerze.

Jeszcze nie przeczytałem (tak bardzo nie lubię czytać z pdfów) ale możesz spróbować o ile masz czas/chęci.

 

 

No to bęc.

Przeczytaj ten rok 84 młody, a to co napisałeś lepiej skasuj bo to przekracza wszelakie granice ośmieszenia się.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Nowaj tego nie zmienisz już. Żyjemy w czasach, gdzie nikt nie przykłada większej uwagi do pisania z lenistwa lub z braku czasu.

 

No ale jak widać po sporym zainteresowaniu tematem i ilości plusów dla Autora za pierwszy post, sporo ludzi jednak przykłada wagę do stylu, w jakim pisze się na forum. To, że do tej pory nie mówiło się o tym głośno o niczym nie świadczy. Sam byłem do niedawna przeświadczony o tym, że jestem kroplą, która próbuje wydrążyć skałę, ale jak widać zrobił się już z tego spory strumyk. Żeby było jasne - nie jestem zwolennikiem skakania po tematach z lupą i wyciągania ludziom literówek. Każdemu się zdarza, szczególnie, że pewnie nie jestem jedyną osobą, która czasami udziela się tutaj niekoniecznie na trzeźwo. Chodzi głównie o takie, lub podobne, przypadki opisane w pierwszym poście, od których czasami najzwyczajniej potrafią rozboleć oczy.

Edytowane przez Nowaj
Link to post
Share on other sites

Nowaj niestety po szybkiej rozmowie z vis vicious wywnioskowaliśmy i zresztą nie tylko my, że ostała się tylko nasza trójka :) Plusy z początku poleciały, każdy coś tam wymamrotał ze swojej strony, ale na tym się skończyło. Od dwóch godzin w pewnym temacie się mordowaliśmy z niepoprawną pisownią u kilku użytkowników, to postrzegano nas jak zwykle jako tych złych. I jeszcze Panowie sobie plusy rozdają za błędy....

 

Tak jak nasz młody kolega Anoizmrox. Odezwał się, by nie być kojarzonym z hołotą, plusy pozbierał i basta. Dzisiaj już misja mu się odwidziała.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Myślę że znajdzie się jeszcze kilku do kultywowania tradycji.

 

Jutro szarpnę się na napisanie czegoś mądrego w tym temacie bo dziś już nie mam siły.

Przyda się tutaj reforma aktualnego stanowiska do punktu wyjścia (praktycznie to co wypisał Nowaj) bo w całej szarpaninie związanej z ortograficzną rewolucją zatracamy chyba faktyczny cel.

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lubię być postrzeganym jako zły ;) A tak na serio, to mi się raczej misja nie znudzi, a zawsze lepiej prowadzić krucjatę w trójkę, niż samemu ;)

 

Tak jak nasz młody kolega Anoizmrox. Odezwał się, by nie być kojarzonym z hołotą, plusy pozbierał i basta. Dzisiaj już misja mu się odwidziała.

Może zabrał się za kolejną książkę ? Po tematyce narodowej, tak sprawnie opisanej przez Słowackiego w "1984", pewnie przyszedł czas na Orzeszkową, która w "Folwarku zwierzęcym" umieściła tak piękne opisy polskiej wsi ;)

 

ortograficzną rewolucją

Rewolucją nazwałbym raczej pisanie jak idiota i zaciekłą obronę swego prawa do debilizmu. Nasze działania bardziej podpadają pod kontrrewolucję :D

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Przydałby się moderator (lub kilku moderatorów) w miarę aktywny (tak jak to bywa na innych forach), który poprawia posty niesfornych "mistrzów" interpunkcji, ortografii i innych "geniuszów" składni. Dobrze by było gdyby ekipa rządząca forum sama się zabrała za edycję "niekturyh" postów i "tematuf" lub wyznaczyła kogoś do tego celu, jeżeli sama sobie z tym nie radzi.

 

EDIT: Jeżeli ktoś z redakcji tu zagląda, proszę żeby choć chwilkę się nad tym zastanowił. Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez nasciturus
Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Witam Mam problem z komputerem. O tuż gdy urzytkóję komputer obojętnie co robię( gram, slucham muzyki, serfuje po necie), Komputer mi się zatnie i muszę go zresetować. I nie zawsze chce mi się włączyć po zresetowaniu. Proszę o pomoc. Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7300 gt Procesor: AMD Sempron™ processor 2800+ 1,60GHz, 512 MB RAM Zasilacz: ATX Power supply ( DC output: 350 Watt)

Nie wiedziałem gdzie to dać, tutaj czy do "złotych myśli" %-)

Edytowane przez nasciturus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...