Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

Aleś się rozpisał. Dodaj jeszcze, że jak wspomnisz jakiemuś dzieciakowi o ortografii to wyjedzie z tekstem typu:

 

" w du**e mam slownik "

" spujsz na siebie "

" *********aj, od******* siem, spiertalaj "

 

Oczywiście wiem jak się piszę w/w wymienione słowa, ale to tak tylko dla przykładu zostały dodane.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

BRAWO ! Cieszę się, że coraz więcej osób to widzi i nie jestem aż tak bardzo odosobniony w mojej walce z rynsztokowym pisaniem. Czasami, jak czytam niektóre wypowiedzi, to zastanawiam się, jak musi wyglądać baran po drugiej stronie łącza, bo ciężko nazwać myślącym człowiekiem kogoś, kto w jednym zdaniu robi 5-6 błędów. Dla mnie tego typu wypowiedzi dyskredytują rozmówcę automatycznie, mogę porównać to jedynie do sytuacji, gdy osoba, z którą próbuję nawiązać kontakt, pluje, sepleni, ślini się i cholera wie co robi jeszcze, jednocześnie. Osobny problem to zakładanie tematów z pytaniami o pierdoły, których wyszukanie w Google zajmuje 15 sekund. WTF - Umie się zalogować na forum, a skorzystać z wyszukiwarki już nie ?!

Edytowane przez Nowaj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Nowaj

 

Dla mnie takie zjawisko to częściowy analfabetyzm, połączony ze skrajnym lenistwem.

Dochodzi jeszcze skrajne poczucie anonimowości( "i tak nikt nie wie kim jestem więc pisze tak jak chce")

 

 

@ mstmst

 

Ten wątek powinien być przyklejony do regulaminu

Link to post
Share on other sites

Dochodzi jeszcze skrajne poczucie anonimowości

Dość złudne, ale od kogoś, kto nie umie pisać w ojczystym języku nie można przecież oczekiwać zbyt dużej przenikliwości ;)

 

Przed chwilą trafiłem na temat o kradzionym iPhone'ie i tekst o "pisaniu, kiedy szef nie patrzy". Podejrzewam, że między innymi za komentarz w tamtym wątku dostałeś ostrzeżenie :] 2xGTX 295 pod maską to ma, ale na lekcjach ewidentnie nie uważał ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Jestem za tym aby zrobić porządek z ludźmi którzy nie potrafią poprawnie sformułować tematu oraz przestrzegać podstawowych zasad ortografii czy interpunkcji. Nie raz naprawdę trzeba się wysilić aby zrozumieć o co chodzi autorowi albo osobom piszącym posty. Może wprowadzenie pewnych nakazów typu "proszę poprawić tytuł" albo "proszę poprawnie napisać post" zmusiło by wielu "leni językowych" do nieco większego wysiłku.

 

@Nowaj

Dzięki, poprawione

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites

 

 

not a point

Not the point %-)


Podpisuje się pod tym obiema ręcoma.
Sam wytykam naokoło błędy, a nawet niepoprawną składnię zdania.
Litości, żyjemy w prawie 40 milionowym kraju z bogatą historią gdzie ludzie przelewali krew w obronie tego języka i jak w internecie banda ignorantów kaleczy ten piękny język z obojętnie jakich powodów to krew mnie zalewa.
Sam byłem dys-gó**o i to solidnym ale jak widać z tego wyrosłem, słowniki czynią cuda o ile ruszy się du**ę i z nich korzysta.
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Koledzy!

Cieszę się, że są jeszcze ludzie, którzy szanują nasz język. Gdyby tylko dało się zmusić ludzi do takiego pisania, by nie spuć poziomu. Ale czy tak naprawdę można wymagać dobrego wyrobienia w ortografii, skoro bardzo duża część użytkowników widzi książkę tylko na wystawie księgarni!? Ortografia może "wejść" do głowy również metodą "obrazkową", trzeba sobie tylko dać szansę.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, lenistwo to to nie jest bo znam to z doświadczenia, raczej problem z wizualizacją poprawnej pisowni, ale to nie jest nawet w najmniejszym stopniu usprawiedliwienie lub zezwolenie do pisania głupot i kaleczenia języka.

Ja dużo czytałem, bardzo dużo. Nie rozstawałem się ze słownikiem i z czasem wszystko się poukładało jak należy.

Link to post
Share on other sites

Cholera, dziękuję za odzew! Nie spodziewałem się tak licznej grupy szybkiego reagowania. W tyle osób można już podziałać.

 

Dys-gó**o jest bardzo częstą migawką od obowiązku poprawnej pisowni. Bardzo mi się spodobała ta odpowiedź, bo tak też sądziłem, że można z tym walczyć.

 

Wiesz co, lenistwo to to nie jest bo znam to z doświadczenia, raczej problem z wizualizacją poprawnej pisowni, ale to nie jest nawet w najmniejszym stopniu usprawiedliwienie lub zezwolenie do pisania głupot i kaleczenia języka. Ja dużo czytałem, bardzo dużo. Nie rozstawałem się ze słownikiem i z czasem wszystko się poukładało jak należy.

Edytowane przez mstmst
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zjawisko "dys-gó**o" istnieje i nie jest spowodowane lenistwem.

Człowiek nie ma "dys-gówna" tylko poprostu jest po*ebany, a innym po*eb daje mu na to papiery. Sam mam koleżankę, która miała podobno dyslekcję i jak kiedyś chciała ze mną na gg popisać i dowaliła jakimś "kaszdym" to powiedziałem, że jak już się nauczy oortografi to może do mnie pisać. Najwidoczniej wzięła sobie to do serca, a było to jakieś 2 lata temu, i teraz mało co jej się blędy zdarzają. :)

 

BARDZO PROSZĘ NIE UŻYWAJ RÓWNIEŻ CAPS LOCKA, W INTERNCIE PRZYJĘTE JEST TO ZA KRZYK, A NIKT NIE LUBI GDY SIĘ NA NIEGO KRZYCZY!!!!`~!~!~!~!~!~!!~Ograniczaj używanie Caps Locka oraz wykrzykników.

SPOKO! ( napisane za pomocą Shifta) %-)

Link to post
Share on other sites

@MiK86 Nie ma sprawy.

Kawał ignoranta leniwego do granic, żeby naskoczyć na ludzi z faktycznym problemem (tak, to wbrew obiegowej opinii, jest problem i nie zawsze wiąże się z lenistwem) wyzywając ich od *****ów, samemu robiąc pięć banalnych błędów z których większość wyłapie auto-korekta.

 

@up

O tych wszystkich wymówkach jest już powiedziane na poprzedniej stronie.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...