Skocz do zawartości

ASUS M2N32-SLI Deluxe + Phenom II


Recommended Posts

witam. zastanawiam się czy procesor Phenom II 965 (C3) będzie działał z płytą Asus M2N32-SLI Deluxe, płyta ma wejście am2 a procesor jest pod am2+ i am3, na stronie asusa pisze że Phenom II 945 działa z tą płytką a też jest pod am2+ i am3 tak więc zastanawiam się czy 965 będzie działał. może ktoś wie ? zapewne bios będzie ważny ale chciałem się upewnić.

 

doczytałem że oba procesory posiadają obsługę ddr2 więc nie powinno być problemów ale nie chciał bym niespodzianki.

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie ze Phenom II 965 bedzie obsługiwany przez ta płyte. Model 945 od 965 rozni sie wyłącznie taktowaniem.

Natomiast sprawdzajac z ciekawosci procesory obsługiwane przez moją płyte zauwazylem ze oba powyzsze modele obsługiwane sa przez tę samą wersję BIOSu płyty. Dlatego mysle ze w przypadku płyty M2N32-SLI Deluxe bios ktory dodaje Phenoma 945 powinien prawidłowo wykryc także P II 965.

 

Niemniej jednak przydał by sie eksperyment potwierdzający moją teze :D

Mam Phnoma II 965, niestety nie mam dojscia do płyty M2N32-SLI Deluxe by to sprawdzic :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

właśnie sprawdziłem wszystko i jedyna różnica tych procków to napięcia i taktowanie ale nie chcę wywalić 400 zł i potem zdziwić że procek jednak nie chce działać :P jest duże prawdopodobieństwo że będzie działaś ale właśnie może ktoś ma taki zestaw albo wieści o tym że to na pewniaka działa ?

Link to post
Share on other sites

Niestety podejrzewam że jednak nie odpali. Przede wszystkim trzeba zacząć od tego że P II 945 nie tylko różni się taktowaniem w stosunku do PII 965 ale i współczynnikiem TDP. Dla 965-tki wynosi on już 125W. Mało tego trzeba również zwrócić uwagę, że procesory PII pod AM3 podłączone do płyt głównych ze starszym socketem pobierają więcej prądu niż przy płytach ze socket AM3 (co było swego czasu także potwierdzone na stronie AMD) i wówczas TDP takiego proca odpowiadało 140W. z listy obsługiwanych procesorów twojej płyty wynika, że płyta obsługuje procesory o max TDP 125W (ale dla CPU pod AM2 i AM2+) a dla CPU pod AM3 już tylko do 95W, więc 965-tka już się nie załapuje. Wielokrotnie już widziałem w listach obsługiwanych procesorów takie przypadki, że płyta obsługuje stare procki o wyższym TDP niż nowe (nie tylko u ASUSa). Dlatego dobrze to sprawdź, bo może również okazać się że jednak pójdzie, bo po OC procesora o TDP 95W moc też rośnie w górę a wciąż działa ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Niestety podejrzewam że jednak nie odpali. Przede wszystkim trzeba zacząć od tego że P II 945 nie tylko różni się taktowaniem w stosunku do PII 965 ale i współczynnikiem TDP. Dla 965-tki wynosi on już 125W. Mało tego trzeba również zwrócić uwagę, że procesory PII pod AM3 podłączone do płyt głównych ze starszym socketem pobierają więcej prądu niż przy płytach ze socket AM3 (co było swego czasu także potwierdzone na stronie AMD) i wówczas TDP takiego proca odpowiadało 140W. z listy obsługiwanych procesorów twojej płyty wynika, że płyta obsługuje procesory o max TDP 125W (ale dla CPU pod AM2 i AM2+) a dla CPU pod AM3 już tylko do 95W, więc 965-tka już się nie załapuje. Wielokrotnie już widziałem w listach obsługiwanych procesorów takie przypadki, że płyta obsługuje stare procki o wyższym TDP niż nowe (nie tylko u ASUSa). Dlatego dobrze to sprawdź, bo może również okazać się że jednak pójdzie, bo po OC procesora o TDP 95W moc też rośnie w górę a wciąż działa ;).

Dlatego przydał by sie eksperyment by wyjasnic niewyjasnione :) Wiadomo ze lepiej nie kupować kota w worku.

Link to post
Share on other sites

Procesor odpali. Sprawdziłem, grałem itp. Masz tutaj poradnik (nie mojego autorstwa) jak uruchomić 955BE:) http://ocforum.pl/28-faq-poradniki/poradnik-jak-uruchomic-phenoma-ii-x4-955-na-plycie-asus-m2n32-sli-34326/

Jeśli to niezgodne z regulaminem to proszę usunąć link, a napisz napisz mi na PW to podeślę link.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

dokładnie lepiej się upewnić..hmm ciekawe z tym TDP, w sumie mogę kupić 945 ale nie mam odblokowanego możnika i cena jest praktycznie identyczna a lepiej chyba mieć procek z nominalnym taktowaniem 3,4 niż 3.0 :) dlatego chcę się upewnić. bo jeśli ten 965 by nie działał to najlepszym innym wyborem pod tę płytkę będzie 945 ?

 

to teraz zupełnie nie wiem :P

Link to post
Share on other sites

ale zablokowany mnożnik :/

 

a żeby 945 miał 95W musi być w rewizji C3 bo C2 też ma 125 W

 

widzę że Asus M2N-Sli Deluxe też max ma phenoma 945, teraz wydaje mi się że wpisali to przez to TDP

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

dokładnie lepiej się upewnić..hmm ciekawe z tym TDP, w sumie mogę kupić 945 ale nie mam odblokowanego możnika i cena jest praktycznie identyczna a lepiej chyba mieć procek z nominalnym taktowaniem 3,4 niż 3.0 :) dlatego chcę się upewnić. bo jeśli ten 965 by nie działał to najlepszym innym wyborem pod tę płytkę będzie 945 ? to teraz zupełnie nie wiem :P

Zgadza sie - jesli P II 965 nie zadziała to najlepszym wyjsciem bedzie zakup wersji 945. Przy czym 945 tez da sie podkrecic choc jest przy tym wiecej zabawy niz z 965. :) Wiadomo ze odblokowany mnoznik znaczaco ułatwia sprawe.

Edytowane przez chaker24
Link to post
Share on other sites

chyba że tak jak pisze kolega kupię 955 który jest potwierdzony w tym że działa (choć nie przez asusa) a jest BE więc łatwizna w kręceniu i jeszcze można podgonić, to chyba będzie najlepsze rozwiązanie .

 

Tylko że jest 5 zł tańszy od 965 :D

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

Jesli jest potwierdzone ze 955 dziala to bedzie optymalne rozwiazanie.

 

Zaraz zaraz - a czy Phenomy 955 nie maja tez przypadkiem TDP 125W?????

Z tego co widzialem to 945 ma TDP 95, ale juz 955 i 965 maja wyzsze TDP i wynosi ono 125W.

To jesli oba procki maja takie samo TDP i mimo to P955 zadzialal to czemu P965 mial by nie dzialac?

Edytowane przez chaker24
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

955 i 965 to już na pewno te same procki tylko drugi ma wyższy mnożnik. Oba mają tdp 125W. Ale uwaga: jeśli w poradniku był testowany 955 w wersji tdp 95W bo takie też były, ale mało no to nie jest powiedziane że 125W zadziała :)

I własnie w tym tkwi problem. Ze P II 955 byl w dwoch wersjach. Trzeba by sie autora poradnika zapytac jaka wersja byla testowana. Bo jesli to byla wersja 125W to na 99% płyta obsłuzy takze Phenoma II965.

 

WAŻNA UWAGA.

Ten Phenom w poradniku to rewizja C3 a wiec o TDP 95. Takze jesli bedziesz chcial kupic P II 955 to aby miec pewnosc ze bedzie dzialal to musi byc koniecznie w rewizji C3. Starsze rewizje mialy TDP 125 a wiec nie koniecznie musi dzialac - a wiec wracamy do punktu wyjscia.

Edytowane przez chaker24
Link to post
Share on other sites

955BE to to samo co 965BE tylko mnożnik o oczko wyżej. 955BE ma 200 x 16, a 965BE ma 200 x 17 ot cała filozofia:)Będzie działał na 100%A pod drugie w poradniku nie ma inf., że jego 955BE ma 95 W, tylko 125 W:)EDIT@... Czy to 970BE czy to 955BE BĘDZIE DZIAŁAŁ! To jest ten sam CPU. Na M2N-Sli/32Deluxe nie działają X6...

Edytowane przez CleVer
Link to post
Share on other sites

955BE to to samo co 965BE tylko mnożnik o oczko wyżej. 955BE ma 200 x 16, a 965BE ma 200 x 17 ot cała filozofia:)Będzie działał na 100%A pod drugie w poradniku nie ma inf., że jego 955BE ma 95 W, tylko 125 W:)EDIT@... Czy to 970BE czy to 955BE BĘDZIE DZIAŁAŁ! To jest ten sam CPU. Na M2N-Sli/32Deluxe nie działają X6...

No wlasnie róznią sie TDP. Starsze rewizje jesli sie nie myle mialy odpowiednio P II 955 125W natomiast P II 965 140W. Nowsze rewizje to P II 955 95W, a P II 965 125W. Nie mozna bagatelizowac tej roznicy bo sa płyty ktore nie beda w stanie dostarczyc takiej mocy.

 

Sam kiedys mialem Phenoma x4 9850 o TDP 125W i chcialem go oddac bratu, ktory mial Phenoma x3 8450 o TDP 95W. Niestety jego płyta mimo tego samego socketu nie byla w stanie bujnac mojego proca.

 

Owszem jest taka informacja. Wystarczy ze otworzysz zrzut ekranu z CPU-Z. Tam jest informacja o rewizji. I to w dodatku o rewizji C3. Czyli jest to Phenom II 955 o TDP 95W.

Link to post
Share on other sites

no a teraz chyba nie znajdę nowego P2 z TDP 95 W, więc chyba najmniejszym ryzykiem będzie P2 945 i podkręcanie przez szynę do 3,4-,3,5 (oczywiście nie na boxie)

Jak patrzałem na Allegro to tam nie ma p2 955. W sieci mozna jeszcze jakies sklepy znalezc tyle ze maja tam sprzeczne informacje, bo z jednej strony pisza ze w rewizji C3 ale o TDP 125W. A te dwie informacje sie wykluczaja. Wiec albo w sklepie sie nie znaja albo probuja wcisnac zalegajace w magazynach procesory starszej rewizji(moim zdaniem najbardziej prawdopodobne :D).

P2 945 bedzie najbezpieczniejszym i najbardziej zachowawczym wyborem. Albo znalezc kogos kto sprawdzi czy P2965 bedzie dzialal.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...