Skocz do zawartości

Po jakim czasie pasta termoprzewodzaca się rozgrzewa ?


Recommended Posts

@krzys1522

Jaką pastę nałożyłeś? Jaki proc i chłodzenie? Dobrze zamontowałeś chłodzenie?

@tommyt1983

Niby pasta ma uzyskać najlepsze właściwości po iluś tam godzinach. Ja na Arctic Cooling MX2 szczerze różnicy po miesiącu nie zauważyłem. Temperatury takie same jak w 10 minut po nałożeniu (lub różnica zbyt mała bym zauważył).

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Jedne pasty trzeba wygrzewać a inne nie, zwykła sprawa dla średnio ogarniętego użytkownika PC. Jak widzę kolesi z rangą "znawca" pytających...o co biega to umacniam się dalej w wierze że BMK stoi ilością userów i niczym więcej...

 

< :> >

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jedne pasty trzeba wygrzewać a inne nie, zwykła sprawa dla średnio ogarniętego użytkownika PC. Jak widzę kolesi z rangą "znawca" pytających...o co biega to umacniam się dalej w wierze że BMK stoi ilością userów i niczym więcej... < :> >

emdzej, zajrzyj na chip.pl to zobaczysz co znaczy masa userów i ich wszystko wiedzące móżdżki :D
Link to post
Share on other sites

No więc zakładałem do grafiki Radeon4850, nigdy nie wymieniałem pasty w niej jak ja czyściłem to prawie nic tam nie było :D Nakładałem pastę Revolteca, kiedyś miałem w stresie około 85* max teraz jak daje na 1h to mam 106* ;f trochę dało bo wczesniej komputer się wyłączał bo szło ponad 110... Nic w kompie nie zmieniałem wszystko przeczyszczone a taka temp ;/

Link to post
Share on other sites

@krzys1522

Zamiast rozprowadzać ją palcem zawiniętym w folię (tzw na kondona) zrób to kartą kredytową ale ze względu na małą powierzchnię gpu najlepszym sposobem będzie zrobić to klasyczną metodą. Wyciśnij na środek gpu małą ilość pasty (tzw. ziarnko ryżu) i załóż cooler, pod wpływem docisku pasta powinna się sama rozprowadzić.

 

P.S.

Aby sprawdzić czy dobrze to zrobiłeś wystarczy podnieść kartę graficzną za sam cooler i jeśli gpu się nie odklei to znaczy ze wszystko jest ok

 

Edytowane przez IronFe
Link to post
Share on other sites

Chyba jednak mój sposob cos dał teraz w idlu mam 50*C a wczesniej było około 67 ;) Poprostu komp musiał chyba ''ostudzić''

 

Ehh ale przy grze nadal do duzej temp dochodzi ;/ kurde ten wiatraczek przeczyściłem tylko to co tam widać może w środku kurz się zgromadził ale nie da się tego odkręcić (chodzi mi o karte graficzna i o chłodzenie tam nie ma sróbek tylko jak by na wkretła.. wie ktoś jak to się rozkręca ?

Link to post
Share on other sites

Daj po jednej/dwie podkładce na śrubki najlepiej niech będą gumowe albo papierowe. Stawiam na słaby docisk. Dodam, że bardzo dużo dzisiejszych past nie musi być poddana procesowi "wygrzewania".

Edytowane przez CleVer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...