Skocz do zawartości

XBOX 360 - artefakty, a przecież nie kręciłem...


Recommended Posts

Witam

 

Gram sobie w PGR 4 i nagle pojawia mi się na ekranie coś, co znam sprzed 4 lat, gdy podkręcałem Radeona 9600pro do 500MHz. Przecieram oczy, bo w końcu jest już po północy, ale wzrok mnie nie myli... to są artefakty, a ja przecież Radeona w moim klocku nie podkręcałem !

 

Wyłączyłem konsolę na kwadrans, uruchamiam ponownie i jest dobrze, to znaczy nie ma artefaktów, ale jak wrócą? To podlega pod gwarancję? Dostanę nową konsolę?

Link to post
Share on other sites

Jak to Xbox przegrzewa się układ GPU i stąd te artefakty zainwestuj w dodatkowe chłodzenie jeżeli spędzasz trochę czasu przed konsolą to raczej Ci się to przyda chyba, że oddasz konsole na gwarancje o ile ją jeszcze posiadasz w najgorszym przypadku jeżeli nie posiadasz takowej gwarancji to możesz domowym sposobem wymienić pastę na GPU powinno pomóc ale wydaję mi się, że dodatkowe chłodzenie powinno rozwiązać Twój problem takie chłodzenie możesz znaleźć na allegro podaje Ci link do aukcji :wariat:

 

Cooler for Xbox - klik

 

Trochę Ci przybliżyłem co to może być za problem może ktoś jeszcze coś dopowie w tym temacie z mojej strony to już wszystko mam nadzieję, że trochę pomogłem.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Przy PC to była by pierwsza rzecz, którą bym zrobił. Ale w konsoli.. to jest gotowy produkt, co więcej - nie flash'owałem go głównie dlatego, że obawiałem się awarii.

 

Jeśli znowu się takie cos pojawi to będę interweniował (gwarancja), ale jakiś coolerek chyba i tak kupię.

 

Dodatkowe collery do xbox 360 są głośne?

Link to post
Share on other sites

Raczej nie głosniejsze niż sam XboX :(

No chyba, ze gry masz na dysku zainstalowane i nie uzywasz napędu.

Raczej nie są najcichsze. Jak jestes maniakiem ciszy, a przy XBoXie to nie sądze, no chyba, ze uzywasz dysku głownie zamiast napedu, to moze Ci to troche przeszkadzac.

Możesz wymienic ewentualnie wiatraczki w tych coolerach na jakies ciche, no ale to jest dodatkowy koszt.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że używam HDD, niby po co mam sobie "ryrać" napęd i przy okazji wrażenia słuchowe.

 

Mam nie najgorsze audio więc na codzień mi to AŻ TAK nie przeszkadza, ale z drugiej strony lubię sobie pograć w nocy, a w tedy to denerwuje.

 

Cóż, nie pozostaje mi nic jak podziękować - dziękuję :( - i zastanowić się nad zwiększeniem wydajności chłodzenia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...