Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chłopaki i dziewczęta, krótka piłka - Czy podczas bootowania systemu wentylator powinien się włączyć na tytułowym zasilaczu po czym przejść w stan spoczynku? Czy jednak niekoniecznie?

Pytam z ciekawości i dlatego, że gdzieś przeczytałem post użytkownika który twierdził iż ten sam model tyle że 650W przy starcie pieca uruchamiał wentyl, zaś u mnie nic. Nawet gdy męczę zestaw z sygnatury w OCCT: Power supply, wentyl wciąż ani drgnie. Normalka czy jednak mam powody do zmartwienia?

Edytowane przez Cri5t
Link to post
Share on other sites

Czy podczas bootowania systemu wentylator powinien się włączyć na tytułowym zasilaczu po czym przejść w stan spoczynku? Czy jednak nie koniecznie?

Myślę, że niekoniecznie - w zasilaczu wentylator ma włączać się tylko wtedy gdy ten jest mocno (z reguły powyżej 50% mocy nominalnej) obciążony, także na starcie nie ma takiej potrzeby. Chyba, że Twój system ciągnie na dzień dobry 400W :>.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba tyle nie ciągnie ;), hmm ta odpowiedź nastraja mnie całkiem optymistycznie, dziękuję. :)

 

 

BTW: Cholerka! Dorwałeś mnie cytując jeszcze nie edytowanego posta gdzie popełniłem karygodny błąd - "nie koniecznie" - przysłówki w stopniu równym piszemy razem. :mlotek:

 

 

 

Edytka:Na opakowaniu widnieje taki wykres, sądzę iż mój zestaw jest w stanie obciążyć ten zasilator w 20%.http://www.seasonicusa.com/images/X/X-04.jpg

Edytowane przez Cri5t
Link to post
Share on other sites

Seasonic'a nie miałem w łapkach ale np. mój Korsarz HX650 jest cały czas cichy również podczas startu systemu, także myślę że z Seasonicem będzie podobnie (tym bardziej, że HX'y robi chyba właśnie Seasonic).

Dorwałeś mnie cytując jeszcze nie edytowanego posta gdzie popełniłem karygodny błąd

Ale sam się później popoprawiałeś, także będzie Ci darowane :>.
Link to post
Share on other sites

Jest przełom, puściłem wczoraj Prime i równolegle furmarka 1.9.2 i Victoria! :] - Wentylator zaskoczył.

Gdyby to nie podziałało, zostałaby mi jeszcze opcja z 1.48V na CPU i dowoltowanymi pamięciami. %-)

Edytowane przez Cri5t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...