Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Seasonic X-760 FAN

wentylator X-760 Seasonic fan

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cri5t

Cri5t
  • Jam jest Łasic

• 191 postów
  • Miejscowość:Hanau
  • 3DMark 06:1 mln

Napisano 09 sierpień 2012 - 17:56

Chłopaki i dziewczęta, krótka piłka - Czy podczas bootowania systemu wentylator powinien się włączyć na tytułowym zasilaczu po czym przejść w stan spoczynku? Czy jednak niekoniecznie?
Pytam z ciekawości i dlatego, że gdzieś przeczytałem post użytkownika który twierdził iż ten sam model tyle że 650W przy starcie pieca uruchamiał wentyl, zaś u mnie nic. Nawet gdy męczę zestaw z sygnatury w OCCT: Power supply, wentyl wciąż ani drgnie. Normalka czy jednak mam powody do zmartwienia?

Użytkownik Cri5t edytował ten post 09 sierpień 2012 - 18:11

• 0

#2 magutowski

magutowski
  • Entuzjasta

• 523 postów
  • Miejscowość:Luboń

Napisano 09 sierpień 2012 - 17:59

Może go nie słyszysz?
  • 1
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta //Igoruss

#3 Cri5t

Cri5t
  • Autor tematu
  • Jam jest Łasic

• 191 postów

Napisano 09 sierpień 2012 - 18:05

Zaglądałem pod obudowę podczas bootowania świecąc latareczką we wnętrze zasilatora, niestety nie kręcił się, wiem że jest cichy ale że niewidzialny - żartuję. :D
  • 0

#4 currahee

currahee
  • Zapaleniec

• 1456 postów
  • Miejscowość:EPKK

Napisano 09 sierpień 2012 - 18:14

Czy podczas bootowania systemu wentylator powinien się włączyć na tytułowym zasilaczu po czym przejść w stan spoczynku? Czy jednak nie koniecznie?

Myślę, że niekoniecznie - w zasilaczu wentylator ma włączać się tylko wtedy gdy ten jest mocno (z reguły powyżej 50% mocy nominalnej) obciążony, także na starcie nie ma takiej potrzeby. Chyba, że Twój system ciągnie na dzień dobry 400W :>.
  • 1

#5 Cri5t

Cri5t
  • Autor tematu
  • Jam jest Łasic

• 191 postów

Napisano 09 sierpień 2012 - 18:18

Chyba tyle nie ciągnie ;), hmm ta odpowiedź nastraja mnie całkiem optymistycznie, dziękuję. :)

BTW: Cholerka! Dorwałeś mnie cytując jeszcze nie edytowanego posta gdzie popełniłem karygodny błąd - "nie koniecznie" - przysłówki w stopniu równym piszemy razem. :mlotek:

Edytka:Na opakowaniu widnieje taki wykres, sądzę iż mój zestaw jest w stanie obciążyć ten zasilator w 20%.Dołączona grafika

Użytkownik Cri5t edytował ten post 09 sierpień 2012 - 18:34

• 0

#6 currahee

currahee
  • Zapaleniec

• 1456 postów
  • Miejscowość:EPKK

Napisano 09 sierpień 2012 - 18:30

Seasonic'a nie miałem w łapkach ale np. mój Korsarz HX650 jest cały czas cichy również podczas startu systemu, także myślę że z Seasonicem będzie podobnie (tym bardziej, że HX'y robi chyba właśnie Seasonic).

Dorwałeś mnie cytując jeszcze nie edytowanego posta gdzie popełniłem karygodny błąd

Ale sam się później popoprawiałeś, także będzie Ci darowane :>.
  • 0

#7 Cri5t

Cri5t
  • Autor tematu
  • Jam jest Łasic

• 191 postów

Napisano 10 sierpień 2012 - 10:00

Jest przełom, puściłem wczoraj Prime i równolegle furmarka 1.9.2 i Victoria! :] - Wentylator zaskoczył.
Gdyby to nie podziałało, zostałaby mi jeszcze opcja z 1.48V na CPU i dowoltowanymi pamięciami. %-)

Użytkownik Cri5t edytował ten post 10 sierpień 2012 - 10:01

• 0

#8 ProgShield

ProgShield
  • Freedom Fighter

• 1005 postów
  • Miejscowość:Radomyśl

Napisano 11 sierpień 2012 - 20:48

Hehehe ale liczy się że działa ;)
  • 0
Pomogłem wiesz co robić ;p

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wentylator, X-760, Seasonic, fan

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych