Skocz do zawartości

Poszukuje monitora do postprodukcji video do max.1500zl.


Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Poszukuje dobrego monitora do max. 1500zl. KORZYSTNEGO DLA WZROKU do nastepujacych zadan:

 

-postprodukcja video

-prezentacje interaktywne, multimedialne, spoty reklamowe

-projektowanie www

-DTP

-niekiedy edycja foto

 

wszystko na poziomie amatorskim pod kontem prac w sektorze organizacji spolecznych.

 

 

Prosze poleccie mi jakies monitory spelniajace powyzsze wzmagania

 

Z gory dziekuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

nie trzeba od razu kupować spektrofotometru, można zamówić usługę kalibracji, przyjeżdża gość ze sprzętem i sprawa załatwiona, zabawa kosztuje 100-150zł w zależności od tego jak dobry to sprzęt

 

a monitor w budżecie definitywnie HP ZR24W

stosowna recenzja na tftcentral

Link to post
Share on other sites

teraz tak delle nie maja możliwości kalibracji sprzętowej, tylko profilowanie monitora. to raz. takie profil rozjeżdża się na deltach karty w przeciągu 1-2 miecha. to dwa. wiec co tyle powinno się powtórzyć profilowanie.

kwestia następna, jak profilować to pod coś. nie ma jakiś uniwersalnych wzorców etc.

już nie pamiętam jaki to model, ale jest jakiś NEC do 1500zl ma kalibracje sprzętową.

i ostatnia sprawa. zlitujcie się, jak wy możecie spokojnie spać, polecając komuś monitor do pracy z kolorem na podświetleniu LED !!!! do tych celów tylko CCFL !!

Link to post
Share on other sites

Aha i jeszcze niemniej wazna sprawa

 

Ktora z firm ma dobry tryb gwarancyjny i serwisowy

( chodzi tutaj glownie o bad pixele oraz ew. wymiany z tzw puli juz uzywanych itp.)

 

Moze ktos cos by jeszcze dopowiedzial.

 

Licze na wiecej ciekawych dostrzezen i porad

 

Prosze was uzytkownikow monitorow o wasze opinie nt. dobrego sprzetu do w/w przeze mnie zadan?

 

A to moze drachenfeles

 

polecisz cos aktualnego na rynku

Link to post
Share on other sites

Niestety nie moge sobie pozwolic na S2233W i rozumiem ze Forisy sa raczej amatorskie tylko moje pytanie nadal brzmi:

 

Czy FS2331 jest na tyle dobrym amatorskim sprzetem ze warto za niego wiecej zaplacic niz np za jakas Iyama

Lg Samssung HP czy np Dell. Bo jesli FS2331 ma byc tylko drozszy ze wzgledu na marke EIZO i bedzie podobbny np do ekranow typu Dell U2312 itp czyli cos ok 1 tys. a dopiero wspomniany przez ciebie model S2233W cokolwiem mi polepszy prace to ja wtedy nie widze sensu placic tylko za marke

 

To mi prosze wyjasnij.

Link to post
Share on other sites

Czy FS2331 jest na tyle dobrym amatorskim sprzetem ze warto za niego wiecej zaplacic niz np za jakas Iyama Lg Samssung HP czy np Dell.

jako alternatywę masz wspomnianego zresztą HP ZR24W, porównaj recenzje i zdecyduj

 

Dell nie oferuje obecnie niczego dobrego w tej cenie, U2410 to zdecydowanie nie ten budżet, tymczasem U2312HM/U2412M to multimedialny all-around obarczony wieloma budżetowymi wadami

 

a na LG czy szajsungi nawet nie patrz, to są marki do sklepów nie dla idiotów, iiyama zresztą też pomimo wyższych standardów, ale nie robią sprzętu nawet półprofesjonalnego

Link to post
Share on other sites

Dzieki drachenfeles

 

Ale podobno HP ZR24W dosc jasno swieci i trudno to zredukowac? co ty nato?

 

Jakbys mogl jakos mi podpowiedziec jakimi wadami i zaletami obarczone sa te dwa modele

1. HP ZR24W

2. FS2331

 

I ktory ty bys wybral pod moim kontem zastosowan.

 

Aha i ktory bys mi z nich radzil jako mniej meczacy wzrok

Edytowane przez darekkoniecpol
Link to post
Share on other sites

Ale podobno HP ZR24W dosc jasno swieci i trudno to zredukowac? co ty nato?

mój dell też bardzo jasno świeci i trudno to zredukować, niestety wiele nieprofesjonalnych monitorów tak właśnie się zachowuje... ale mam lampkę na biurku, wystarczy, jeszcze raz to powtórzę, przy monitorze nie siedzi się po ciemku

 

Jakbys mogl jakos mi podpowiedziec jakimi wadami i zaletami obarczone sa te dwa modele

masz wypisane pod koniec recenzji;

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1288694516

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_zr24w.htm

 

Aha i ktory bys mi z nich radzil jako mniej meczacy wzrok

to dość indywidualna sprawa, ale jak go poprawnie ustawisz to praktycznie każdy sensowny monitor będzie ok

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...