Skocz do zawartości

XFX HD7870 GHz Edition opinie


Recommended Posts

Tak jak w temacie proszę o opinie osoby które posiadają tą kartę czy są zadowoleni itd. chodzi mi konkretnie o XFX mam tą kartę od tygodnia i zauważyłem kilka dziwnych rzeczy i chciałbym sprawdzić czy ta karta tak ma czy mój model jakiś felerny.

 

W niektórych tytułach jest straszna suszara np. Alan Wake troszkę ciszej jest w Skyrim czy GTA 4, w Battlefield 3 lekko tylko szumi tak samo w Diablo 3 więc ok

 

W Alanie wystarczy np. że wcisnę esc aby pokazało się menu i wiatrak momentalnie zwalniać zaczyna w skyrim to samo jak ładuję kolejną lokację to obroty wentylatora znacznie spadają hmmm nie wiem czy to normalne bo na poprzednim radku 6970 nie miałem czegoś takiego ani na jeszcze wcześniejszym 5770.

 

Mam jeszcze inny dziwny problem ze skalowaniem obrazu w windows ale może nie wszystko na raz.

 

 

http://m1.agitomedia.pl/image/700x700/0/karty-graficzne/xfx-hd7870-core-edition-2gb-pci-e-box.856545.2.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

XFX to referent ? :o przecież to taka sama firma jak Asus, Gigabyte, MSI, EVGA itp. które robią autorskie chłodzenia

a referenty to chyba to

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2012/03/radeon-hd-7800.jpg

 

no chyba że się mylę to mnie poprawcie, poprzedio miałem HIS HD 6970 i myslałem że jest głośna ale do tej obecnej to tampa była cichutka.

 

Jeśli chodzi o skalowanie to jak komp startuje i idzie test płyty gł wszystko git obraz rozciągniety na max, wejdę do biosu świetnie obraz również na całości a ekran logowania :( WTF?

 

http://zapodaj.net/8...0a51aa.jpg.html

http://zapodaj.net/6...299d8a.jpg.html

 

to samo jak już wejdzie pulpit dopiero obraz sam się rozciągnie po jakiejś chwili, w sterownikach mam ustawione aby obraz był na całym ekranie

 

http://img215.imageshack.us/img215/1733/ustawienieccc.th.png http://img210.imageshack.us/img210/2682/ustawienie2ccc.th.png

 

a czy ptaszka mam przy skalowaniu czy nie to jeden pies bo i tak się nic nie zmienia i to samo jest w grach we wszystkich rozdzielczościach oprócz mojej zalecanej 1920x1080 czyli full HD mam w koło czarną ramkę o koło 5cm ten problem miałem również na hd6970 i też nieraz kombinowałem z ustawieniami i ciągle to samo.

 

Mając mojego hd6970 w serwisie ponad miesiąc byłem zmuszony męczyć się na grafice w procku oczywiście stery tylko zainstalowałem w biosie przydzieliłem jej 1 GB pamięci i nic więcej nie ruszałem i grafika sama skalowała obraz do maxa nawet jak w grze zrobiłem 640x320 to obraz był bez (przysłowiowej) ramki i pytam się dlaczego tak nie jest w radkach.

 

Jeśli ktoś z forum ten problem rozwiąże to normalnie pochylę się do samych stóp :) to moja bolączka od lat, i tak nie gram w mniejszych rozdziałkach niż full hd ale chciałbym to wiedzieć dlaczego tak się dzieje bo to na pewno nie wina monitora czy kabla czy jeszcze czegoś innego skoro na intelu jest gitara.

 

Może nie na temat, ale tak dla jasności, zmień sobie kartę graf. w sygnaturce;P

 

he he dzięki zaraz to zrobię

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tego problemu ze skalowaniem nie ma w sterach 12.4 , wystarczy tylko ustawic w opcjach skalowania 0% w wyk.cał.pow.ek. Juz w 12,6 i wyżej trzeba zaznaczyć włacz skalowanie gpu ale po stracie windy i tak trzeba poczekać chwilke zanim obraz bedzie na cały ekran.

Edytowane przez RuLeR
Link to post
Share on other sites

Dlatego wgrałem 12.7 beta. Nie ma z nimi problemów, a wydajność większa i nie ma żadnych problemów jak z 12.6.

 

Co do grafy to jeden wiatrak zawsze będzie głośny bo musi szybciej kręcić niż np 2 lub 3 wiatraki :) Mogłeś brać wersje z 2 wiatrakami od xfx, lub gigabyte, która jest tańsza i jeszcze cichsza :)

Link to post
Share on other sites

W sumie ja nie miałem żadnego wyboru dostałem tą grafikę w zamian za uszkodzoną moją poprzednią HD 6970 to była od HIS też z jednym wiatrakiem ale nie była głośna a stery 1.7 beta przetestuję.

 

Powie mi ktoś dlaczego na poprzedniej grafice mi nie skalował na cały ekran w mniejszych rozdzielczościach niż Full HD wiele razy aktualizowałem stery do wyższych i problem był na każdych.

Link to post
Share on other sites

W sumie ja nie miałem żadnego wyboru dostałem tą grafikę w zamian za uszkodzoną moją poprzednią HD 6970 to była od HIS też z jednym wiatrakiem ale nie była głośna a stery 1.7 beta przetestuję. Powie mi ktoś dlaczego na poprzedniej grafice mi nie skalował na cały ekran w mniejszych rozdzielczościach niż Full HD wiele razy aktualizowałem stery do wyższych i problem był na każdych.

Nie 1.7, tylko 12.7 beta ;)

Link to post
Share on other sites

Dlatego wgrałem 12.7 beta. Nie ma z nimi problemów, a wydajność większa i nie ma żadnych problemów jak z 12.6.

 

Co do grafy to jeden wiatrak zawsze będzie głośny bo musi szybciej kręcić niż np 2 lub 3 wiatraki :) Mogłeś brać wersje z 2 wiatrakami od xfx, lub gigabyte, która jest tańsza i jeszcze cichsza :)

 

ja mam teraz 12.6 dla saphhire ghz hd 7870,nie mam zadnych problemow ale gram tylko w kilka gier mam witcher,diablo 3,starcraft 2. w batmanie arkan city batman jednak zle wyglada,widze przez niego jakby bylo przezuroczysty z jednej stronny czy to winna catystala 12.6?mam tylko demo i nie moge edytowac grafiki,a na samym poczatku ustawilem wszystko na maksa.
Link to post
Share on other sites

W BF3 gram na wysokich tylko textury mam ultra, a reszta gier na ultra chodzi bez problemu (Alan Wake, Skyrim, Diablo3, TDU2, MOH 2010, DiRT3, The RUN, itp.) w bf3 gram z v-sync ON i rzadko spada poniżej 60 fps, bez v-sync testowałem to miałem 70 / 110 fps w zależności od mapy ogólnie hd 7870 jest nieco wydajniejsza od mojej poprzedniej 6970 ale ta suszarka mnie strasznie wkurza w niektórych tytułach na sterach 12.6 nie mam żadnych szopek typu artefakty czy drastyczne spadki fps'u.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Właśnie kolego że v-sync na ON bardzo dużo daję bo nie widać na ekranie nakładania się klatek a w efekcie ma się wrażenie jakby gra się lekko przycinała albo haczyła a tak naprawdę do bardzo płynnej rozgrywki w zupełności wystarczy 60FPS i jeśli grafika daję radę utrzymać ten fps bez spadków to mi to w zupełności wystarcza ale dzięki temu że v-sync synchronizuję klatki to herców monitora obraz jest cały czas mega płynny bez efektu nakładania się klatek na siebie i dziwnych pasków czy przeskoków na ekranie.

 

 

Nie odświeżaj tematu sprzed 3ech miesięcy oraz zwracaj uwagę na interpunkcję.

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...