Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie!

Mam shure srh240.

Mam zamiar kupić sobie kartę dźwiękowa, chociaż słyszałem ze więcej dałoby mi wzmacniacz który zawsze można przecież później dokupić.

Powiedzmy ze nie chce wydać na tą kartę za dużo pieniędzy.

Myślę ze najbardziej nadawałaby się Xonar dx.

 

Czytałem też że karta powinna mieć brzmienie na opak. Jak słuchawki są zimne, to karta powinna być ciepła.

Kupić xonara dx, czy może lepiej coś innego?

Edytowane przez Rocik
Link to post
Share on other sites

Uważam że nie ma sensu dopłacać do DX skoro można mieć tańszego Xonara DG który oprócz kilku zbędnych "bajerów" niczym się specjalnie nie różni. Posiada wzmacniacz słuchawkowy który spokojnie uciągnie te Shure.

 

Co do kwestii brzmienia tych słuchawek to może kwestia wygrzania ich. Odpowiednie ustawienia na karcie sprawią że będą one brzmieć zupełnie inaczej.

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites

Aktualnie mam integre. A co do wygrzania, trochę już u mnie są, po za tym ostatnie kilka dni właśnie to robię.

W tym momencie brak mi trochę bassu (wiem, że może być lepiej) i mam wrażenie jakby im mocy brakowało, po za tym jest bardzo fajnie, porównywałem do CAL'i brata i klarowność dźwięku jest znacznie lepsza, co nie można powiedzieć o bassie, który jest zagłuszany przez średnice.

 

Nie mam pewności co do DG, bo czytałem złe opinie na jego temat :x

 

@Edit: jak tak teraz czytam, to DG jest bardzo podobny do DX, okrojony z 7.1 do 5.1 (to dobrze, bo nigdy nie mam zamiaru używać 7.1), DG ma wzmacniacz (bardzo fajnie). No w takim razie jaka jest różnica że DX kosztuje 2x więcej? No chyba nie dolby procesor?

Edytowane przez Rocik
Link to post
Share on other sites

inny DAC, inne komponenty, większa dynamika, więc jak to ma grać tak samo ? Że ktoś nie słyszy różnicy miedzy kartami za 100, 300 czy 1500, to inna kwesta. Przy tych słuchawkach nie schodź poniżej xonara dx. Oczyścicie różne nie będą jakieś wielkie , ale idąc tym topem można kupić coś z allegro za 40zł.

 

wzmacniacz słuchawkowy w DG, to żaden wzmacniacz.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Mam zamiar kupić sobie kartę dźwiękowa, chociaż słyszałem ze więcej dałoby mi wzmacniacz który zawsze można przecież później dokupić.

Dosyć powszechny błąd w rozumowaniu. Wzmacniacz to wzmacniacz, z gówna złota nie zrobi, ale nawet zrobi z niego bardziej smrodliwe gó**o, ponieważ wzmacniacz wzmacnia także szumy, a tych jest tym mniej, im lepsze źródło. Zatem najpierw źródło, potem wzmacniacz.
Link to post
Share on other sites

I to ma to samo w sobie co karta dźwiękowa? No bo DAC jest elementem karty dźwiękowej, wrażenie mam takie, jak by to był tylko DAC, ale taki "lepszy".

Przy okazji, widzę ze w tym jest wzmacniacz, sądzę że dobry.

Innymi słowy, jak kupie tego DAC'a to wszystko z głowy?

 

Ciekawi mnie jeszcze jedno. FiiO e10.

To jest konkurent uNostromo, co lepsze dla mnie, to tańszy.

Pytanie brzmi, czy nada się?

Edytowane przez Rocik
Link to post
Share on other sites

Nostromo lepszy, ale inaczej brzmi. FiiO, to ocieplone brzmienie w względem nostromo,który jest o ile się nie mylę bardziej neutralny. Obydwa się nadadzą i jeszcze raz napisze na siłę wzmacniacza nie patrz, bo te słuchawki tego nie potrzebują.

Edytowane przez adivxv5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest tak jak mówisz, to bardzo dobrze się składa. bo właśnie dobrego ciepłego brzmienia poszukuje.

Najprawdopodobniej wezmę FiiO.

 

Kupione, doszło.

Jest rewelacyjnie. Fiio pasuje do moich sluchawek, na np. CAL'ach dzwiek jest poprostu za bardzo bassowy, ale na moich jest idealnie.

Nie sądze ze moje słuchawki wykorzystują moc tego urządzenia, jednak nie żałuje że go kupiłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...