Skocz do zawartości

Przyszłośc sprzętu?!


Recommended Posts

Witam!!

Mam do wszystkich użytkowników pytanie a zaraz prośbę.

Jestem właśnie w trakcie pisania pracy magisterskiej i już ją prawię kończę ale się "zawiesiłem" na ostatnim rozdziale gdyż mam opisać jak się rozwiną komputery i wszystko co z nimi jest i może być związane!!

czyli np: jak może zmienić się ich wygląd czy zastosowanie czy zasada działania!!

I ogólnie co przyniesie przyszłość w zakresie technik komputerowych czyli np:

-komputery domowe

-urządzenia przenośne

-superkomputery

-komputery wbudowane

-itd...

I tu się pojawia pojawia moja prośba może ktoś z Was ma jakieś materiały dotyczące przyszłości czy może oglądał jakiś program, albo sam chciałby coś wprowadzić czy zmienić....

Z góry dzięki za pomoc!!

Link to post
Share on other sites

Witam, wystarczy że włączysz wyobraźnie. Ja jako student na kierunku Elektronika i Telekomunikacja sądze że przyszłością komputerów jest miniaturyzacja i wielozadaniowość. Poszukaj tego na necie napewno jest tysiące tego typu tematów, wystarczy poszukac i poczytać, możesz w pracy również pokusić się o powołanie się na np. szanownego kolege billa gatesa, którego jednym z pomysłów jest właśnie urzadzenie małe (jak PDA) posiadające mocny sprzęt, który działa m.in. na oprogramowaniu microsoftu oraz posiada baterie która wytrzymuje kilkadziesiąt godzin na jednym ładowaniu, dodam że podzielam taki tok myślenia. Myśle że jednym z etapów ewolucji takich urządzeń bedzie pewien embedded system ukierównkowany na cechy dzisiejszych telefonów komórkowych, czyli telefon, gps, dostep do sieci oraz kombajn multimedialny (aparat, odtwarzacz mp3/video) w jednym. Takie urzadzenie było by nastawione na konkretne operacje i nie można by ich zmieniać. Chociarz to jest krótkotrwałe (lecz efektywne), po jakimś czasie użytkownik zechce czegoś wiecej. W takim kierunku idzie google ze swoimi partnerami pracując nad Androidem, odpowiednie urzadzenie o wybranej funkcjonalności i system który można dowolnie rozwijać pisząc własne aplikacje pod patronatem firmy google. Jest wiele możliwości przyszłego rozwoju komputerów, ja stawiam na miniutaryzacje i w końcu na ostateczny koniec ery desktopów i notebooków.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...