Skocz do zawartości

Nvidia vs AMD Radeon Co lepsze do gier?


Nvidia czy AMD  

78 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kartę jakiego producenta preferujesz kupić?

    • AMD Radeon
      38
    • Nvidia GTX
      40


Recommended Posts

Referent + accelero i masz wydajniej i ciszej niż niereferent :o

 

Ale nie masz tak rozbudowanej sekcji zasilania jak w nie referentach, a także konstrukcje niereferencyjne są zbudowane z lepszych materiałów i maja większy potencjał w OC!!!! God damn

 

gorszego forum jeszcze w polsce nie było ...

 

Więc możesz wyjść a nawet wypier...
Link to post
Share on other sites

@bloczek

GTX680 jest taktowany zegarem 1006mhz (czyli stockowym) a HD7970 ma podniesione z 925mhz na 1000mhz a w trybie boost na 1050mhz. Jak ma to być uczciwe porównanie to porównaj HD7970 stock z GTX680 stock a wtedy wynik jest jasny. GTX680 po OC do 1130mhz jest wydajniejszy niż HD7970 z taktami na 1125mhz. Wiem odpowiedź po 5 stronach tematu, ale wcześniej nie miałem czasu.

Link to post
Share on other sites

Z lepszych materiałów? KRZEM TO KRZEM, A NIE METAL.. Rozbudowana sekcja? Są referenty, które mają bardziej rozbudowaną od niereferentów. Większy potencjał O/C? Kto ci takich bzdur naopowiadał? To zależy od sztuki i ****a ważne czy referent czy niereferent.

Link to post
Share on other sites

@bloczek

GTX680 jest taktowany zegarem 1006mhz (czyli stockowym) a HD7970 ma podniesione z 925mhz na 1000mhz a w trybie boost na 1050mhz. Jak ma to być uczciwe porównanie to porównaj HD7970 stock z GTX680 stock a wtedy wynik jest jasny. GTX680 po OC do 1130mhz jest wydajniejszy niż HD7970 z taktami na 1125mhz. Wiem odpowiedź po 5 stronach tematu, ale wcześniej nie miałem czasu.

 

Ale HD 7970 Ghz na stockowych ma 1ghz, to nie jest OC ponieważ chipset został wymieniony (ulepszony, ale to już nie ten sam).

Właściwie To HD 7970 Ghz powinien nazywać sie HD 7975. Czyli teoretycznie jest Stock w stock :)

Link to post
Share on other sites

Ale nie masz tak rozbudowanej sekcji zasilania jak w nie referentach, a także konstrukcje niereferencyjne są zbudowane z lepszych materiałów i maja większy potencjał w OC!!!! God damn

(...)

Więc możesz wyjść a nawet wypier...

@Bloczek:

1. Nie spinaj się tak

2. Nadal nie łapiesz o co chodzi...

Masz poziom wydajności X i poziom wydajności 0,9X.

X = wydajność GTX 670 bez podkręcania / HD7950 po podkręceniu

0,9X = wydajność HD7950 bez podkręcania

I teraz wydajność X można osiągnąć na 2 sposoby:

1) Kupując GTX 670 za ~1350zł

lub 2) Kupując niereferencyjnego HD7950 za ~1450zł

Żeby nie było problemu policzyłem to za Cb: różnica =~ 100zł

Edytowane przez Bomber3d
Link to post
Share on other sites

@bloczek

Z tego co ja widzę w artykule o HD7970 to nic tam wymieniane nie było. Podnieśli takty, dodali opcję boost i poprawili sekcję zasilania. Zrobili po prostu takiego niereferenta który jednak jest referentem, więc karta powinna być porównywana z podkręconym referentem lub niereferentem gtx680.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Z lepszych materiałów? KRZEM TO KRZEM, A NIE METAL.. Rozbudowana sekcja? Są referenty, które mają bardziej rozbudowaną od niereferentów. Większy potencjał O/C? Kto ci takich bzdur naopowiadał? To zależy od sztuki i ****a ważne czy referent czy niereferent.

 

Dobra, dobra każdy wie, ze nie referenty bardziej opłaca sie kupić, a to, że ty masz taki krzywy umysł to nie moja wina.

Nikt nie jest taki idiotą żeby kupować za tą cenę referenta skoro można mieć nie referenta!!! tylko idiota tak robi

Link to post
Share on other sites

Chłopaki odpuśćcie trochę bloczkowi, chłopak od niedawna na forum jest, może trochę źle zaczął, ale widać, że argumenty do niego trafiają a to najważniejsze. Ja myślę, że pisząc o większym potencjale OC niereferentów miał na myśli lepsze chłodzenie i mocniejsze sekcje w niektórych modelach. Wiadomo, że najważniejsza jest dobra sztuka rdzenia, ale po spełnieniu tego warunku chłodzenie i sekcja również odgrywają swoją rolę.

Bloczek a Ty trochę panuj nad słowami i miej szacunek dla innych użytkowników. Nie sprowadzaj dyskusji na taki poziom.

Edytowane przez Yacko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, dobra każdy wie, ze nie referenty bardziej opłaca sie kupić, a to, że ty masz taki krzywy umysł to nie moja wina.

Nikt nie jest taki idiotą żeby kupować za tą cenę referenta skoro można mieć nie referenta!!! tylko idiota tak robi

 

 

Niereferenty opłaca się kupić? Od kiedy takie prawo jest o_O. Niektóre takie jak Lightning, DCUII i WFx3 tak, ale reszta do dupsona jest. Dla mnie referent + accelero wymiata wszystkie autorskie chłodzenia. Kupując referenta masz też pewność, że blok Full Cover zostanie wydany.

Link to post
Share on other sites

@bloczek

Referenty GTX670 i GTX680 to bardzo dobre karty. Nadal można zrobić lekkie OC (po wymianie chłodzenia spore), mają dobre temp (jak na referenty, przykładem jest GTX670 który po lekkim OC na 1060/1660 ma temp jak HD7970 na stocku) i jak zasłyszałem na forum są dość ciche. No i po co mam dokładać 200zł skoro taniej mam tak samo dobrą kartę tylko referenta (parę osób wczoraj wypowiadało się o referentach od palita i gainwarda i twierdzili, że są ok).

 

EDIT:

Poprawiłem błąd miało być GTX670 a wpisałem wcześniej GTX570.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

@bloczek

Referenty GTX670 i GTX680 to bardzo dobre karty. Nadal można zrobić lekkie OC (po wymianie chłodzenia spore), mają dobre temp (jak na referenty, przykładem jest GTX570 który po lekkim OC na 1060/1660 ma temp jak HD7970 na stocku) i jak zasłyszałem na forum są dość ciche. No i po co mam dokładać 200zł skoro taniej mam tak samo dobrą kartę tylko referenta?

 

Ale ci mniej obeznani nie będą się bawić w wymianę chłodzenia bo sie po prostu na tym nie znają.
Link to post
Share on other sites

Podsumowanie:

Plus i minusy obu producentów.

uwzględniam tylko nową architekturę

 

Nvidia: Karty graficzne energooszczędne, dobrze spisują sie w grach z wsparciem Dx.11, zapewniają także mniejsze spadki Fps'ow w grach w porównaniu z jego konkurentem. Dobry potencjał O/C, nowe technologie zastosowane w układach Kepler typu GPU Boost, która w znacznym stopniu poprawia komfort grania. Producent ten posiada w swojej ofercie najpotężniejsza kartę graficzna GTX 690 który niema sobie równych w swojej klasie. Układy Nvidi posiadają autorskie technologie typu Physx, Fxaai v-sync.

Gry zalecany pod układy Nvidia(GTX6xx): Battlefield 3, Crysis 2, Dirt 3, Hard Rest, Stalker i Wiedżmin 2.

 

AMD Radeon: producent ten posiada w swojej ofercie najwydajniejszą karte jedno procesorową, zapewnia lepsze wsparcie sterowników (stan na 2011r.) dzięki czemu zapewni lepszą jakość obrazu (teoretycznie). Karty AMD oferują całkiem niezły stosunek ceny do wydajności, mają w swojej ofercie całkiem dobre karty w przystępnej cenie. Nowe technologie użyte w nowej architekturze typu AMD ZeroCore Power Technology pozwala w znaczący sposób zaoszczędzić energie. Dobry potencjał O/C pozwala tym kartą na uzyskanie większej wydajności w grach.

Gry zalecane pod układy AMD Radeon(HD 7xxx): Bulletstorm, Crysis, Deus Ex, Metro 2033

 

Wybór najlepszego producenta pozostawiam wam, jeżeli czegoś zapomniałem to piszcie tylko z sense :)

​Test został przeprowadzony o wyniki testów 3 rożnych portali, mam nadzieje że nikogo nie obraziłem tym bo czasem mi nerwy puszczały, wybaczcie mi moją niefrasobliwość.

Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak pisać o kartach, których si e nie testowało :o. Ja bym tutaj zawołał Yacko i gtxxor'a

 

nie musisz tego brać do siebie, jak napisałem test oparłem o wyniki testów 3 portali!

Jeżeli sie z czymś nie zgadzasz to pisz! dawaj!!!

Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak pisać o kartach, których si e nie testowało :o. Ja bym tutaj zawołał Yacko i gtxxor'a

Ja tuz byłem i swoje 5 groszy wcisnąłem, ale kolega bloczek nie za bardzo mi wierzył :) Gtxxor faktycznie mógłby się odezwać w temacie, ale pewnie urlopuje bo coś mało aktywny ostatnio.
Link to post
Share on other sites

To jakiego producenta gtx 670 byście polecili? ASUS, MSI?

Gigabyte i Asus moim zdaniem jeśli mówimy o autorskich wersjach. Jednak obecnie gdy można za 1300 zł z małym hakiem kupić referenta to warto go rozważyć a jeśli okaże się zbyt głośny to dokupić Accelero - będzie taniej i ciszej/chłodniej niż na niereferncyjnej konstrukcji. Przy referencie kierować się jedynie długością gwarancji moim zdaniem.
Link to post
Share on other sites

Ja was nadal nie rozumiem!! nie wiem w czym macie problem?!?!? Jak juz mówiłem wyniki zostały oparte o informacje z 3 portali chciałem porównać tych 2 producentów jak najbardziej obiektywnie. Jeżeli sie nie zgadzacie z moimi wnioskami (patrz: podsumowanie) to piszcie co wam leży na sercu!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...