Skocz do zawartości

Nvidia vs AMD Radeon Co lepsze do gier?


Nvidia czy AMD  

78 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kartę jakiego producenta preferujesz kupić?

    • AMD Radeon
      38
    • Nvidia GTX
      40


Recommended Posts

^^^ absolutnie nie faworyzuje, przez 8 lat kupowalem karty Ati/AMD, przesiadlem sie wlasnie w momencie kiedy okazalo sie, że w grach dx11 amd jest sporo slabsza, mnie to rybka czy mam znaczek zielony czy czerwony, liczy sie dla mnie wydajnosc a ta w grach jest generalnie lepsza na kartach nv, stad moj wybor.

Wspaniale główkujesz!

 

3 lata temu przesiadłem się z Nvidii 7800GT na Radeona HD5770. Zdziwi cię, że wydajność na ATI jest druzgocąco wyższa? Niesamowite, nie powinienem już wracać do zielonych.

 

Równolegle, kolega, który miał 8800GT i zobaczył jak u mnie wszystko działa stwierdził, że moje ATI jest szybsze od jego NV! Nie może być?

 

Rok temu, wymieniłem mojego ATI HD5770 na AMD HD6870. Zaskoczenie! AMD jest szybsze od ATI. Już nigdy nie wrócę do ATI, będę kupował AMD!!!

 

Nic się nie nauczyłem, po historii z 7800GT. W tej chwili przyglądam się uważnie cenom GTX670 i chyba niedługo wymienię mojego AMD na NV. Jeśli okaże się, że 670 będzie szybsza od 6870 powstanie nam spektakularny absurd, czyli:

 

Nvidia < ATI < AMD < Nvidia? Jak to możliwe?

 

 

 

Sarkazm dość mocny, ale pisanie, że już nigdy nie wrócę do jakiejś firmy po zmianie ze starej karty na nową to jakiś totalny absurd. Obie firmy serwują porównywalne produkty, przy czym AMD jednak trochę lepiej wypada cenowo i w jednakowej cenie, więcej FPS (czy to minimalnych czy średnich) generuje zwykle karta AMD w tej chwili. GTX670 jest jednak o tyle ciekawą propozycją, że jest przy dobrej wydajności, jednocześnie niewielka i chłodna. Czekam na 660ti i aktualizację cen w związku z ostatnim umocnieniem złotówy.

Link to post
Share on other sites

jakim profesjonalistom o czym ty mówisz bo chyba o jakimś renderingu czy innych bitcoinach LOL bo tak samo profesjonalnie wykorzystam radka jak i geforca w grach bo przede wszystkim te karty są dla GRACZY albo ja o czymś nie wiem. Te argumenty są żałosne jak cena i pobór prądu szczególnie przy kartach w cenach 1800zł-2000zł własnie takimi opiniami pokazujecie jacy jesteście profesjonalni napisz proszę o tych profesjonalnych zastosowaniach radeona, a nie tu bawisz się w jarka kaczyńskiego na zasadzie coś wiem ale nie powiem to proszę rozpisz się w czym te radeony są takie zaje***** na tle konkurencji. Twarde dowody są na to ,że geforce ma lepszy średni i minimalny fps wystarczy poczytać testy w necie na portalach naszych i zagranicznych.

 

Po pierwsze, to naucz się chociaż minimalnie dobrze pisać. Tak, tak, przyganiał kocioł garnkowi :P.

 

Druga sprawa, jesteś idiotą, czy tylko udajesz? Zrozumiałeś co chciałem napisać? Zostawiam to profesjonalistom, w znaczeniu, że ktoś typu gtxxor przyjdzie i napisze coś od siebie. Pomimo że to straszny fanboy AMD, to jednak zna się na ich kartach i potrafi podać argumenty dla których te o to karty są lepsze i je uzasadnić. Nie kieruje się suchymi testami (cytując pewne słowa), tylko własnym doświadczeniem. Dla mnie to Radeon jest lepszy i opłacalniejszy wydajność=cena. U Nvidii chyba tylko płacisz za skromnie lepszą wydajność i ich jakże SUPER nazwe/marke whatever.

 

 

Co za idiota ten temat zaczął... To tak jakby porównywać PS3 vs. Xbox 360. Podobne starcie i podobnie znajdą się fanboy'e jednego i drugiego. A no tak, brawo bloczek!

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Zostawiam to profesjonalistom, w znaczeniu, że ktoś typu gtxxor przyjdzie i napisze coś od siebie. Pomimo że to straszny fanboy AMD, to jednak zna się na ich kartach i potrafi podać argumenty dla których te o to karty są lepsze i je uzasadnić.

Może troszkę gtxxor faworyzuje AMD, ale na pewno nie nazwałbym go fanboyem. To jeden z nielicznych użytkowników na forum, z którym można rzeczowo porozmawiać na odpowiednim poziomie. Co ważne swoje zdania popiera własnymi doświadczeniami. Gtxxor używa karty do obliczeń, więc NV w tym wypadku wypada bladziutko i na pewno jest zadowolony ze swojego wyboru 7970.

 

Dla mnie to Radeon jest lepszy i opłacalniejszy wydajność=cena. U Nvidii chyba tylko płacisz za skromnie lepszą wydajność i ich jakże SUPER nazwe/marke whatever.

Oto w tym wszystkim chodzi aby dobrać kartę dla własnych potrzeb. Ty będziesz zadowolony z Radka, ktoś kto lubi mieć wszystkie efekty aktywne (PhysX) i większy minimalny FPS wybierze Nvidię. Dla każdego coś miłego. Cieszmy się, że konkurencja jest w miarę wyrównana, gdyż monopol mógłby jeszcze bardziej pogorszyć i tak chore ceny na wysokie modele. Edytowane przez Yacko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co za idiota ten temat zaczął... To tak jakby porównywać PS3 vs. Xbox 360. Podobne starcie i podobnie znajdą się fanboy'e jednego i drugiego. A no tak, brawo bloczek!

 

Zacząłem ten temat aby sprawdzić czy TEORETYCZNIE któraś z firm faktycznie produkuje lepsze układy dla graczy.

jeśli zapoznałeś się z wszystkimi wynikami, możesz dostrzec że mamy remis po szóstym teście. Mam nadzieje że uwzględniłem wszystkie czynniki które wpływają na jakość grania. Nie miej mi tego za złe ale jak widzisz każdy z nich ma swoje słabe i mocne strony. Każdy wybierze karte dostosowaną do swoich potrzeb i ten test miał pokazać który producent ma swoje mocne i słabe strony, jeżeli nie możesz się z tym pogodzić to poczytaj testy :)

Edytowane przez bloczek
Link to post
Share on other sites

Panie kolego to, ze Twoj paratest ukazal pewne wyniki w oparciu o cudze i to sponsorowane testy, nic dla nikogo tutaj nie znaczy... Nie da sie okreslic , ktora firma jest lepsza. Kazdy kupuje to co potrzebuje. I skoncz juz opowiadac glupoty...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Panie kolego to, ze Twoj paratest ukazal pewne wyniki w oparciu o cudze i to sponsorowane testy, nic dla nikogo tutaj nie znaczy... Nie da sie okreslic , ktora firma jest lepsza. Kazdy kupuje to co potrzebuje. I skoncz juz opowiadac glupoty...

 

Jeżeli uważasz ze testy na benchmarku i PCLabie są sponsorowane to przedstaw mi dowody na to! Po to dawałem testy z różnych portali aby nie było wątpliwości jesli nie masz żadnych dowodów to lepiej siedź cicho!!!! i radze lepiej dobierać słowa bo oskarżasz ludzi których nie znasz!!
Link to post
Share on other sites

Autor tematu to najwyraźniej kawał *****USA :D Po co zakładasz temat "NV czy AMD" jak zaraz spamujesz, że AMD? :roll:

hahahaha poczytaj te wyniki bo Nv dostaje w du**ę w większości gier!

Nie wspomnie już, że testy kart są wykonywane na pojedynczych modelach a często dwa modele tej samej karty będą miały marginalnie inne wyniki...
Link to post
Share on other sites

Autor tematu to najwyraźniej kawał *****USA :D Po co zakładasz temat "NV czy AMD" jak zaraz spamujesz, że AMD?

 

Na początku wyszło mi że AMD wiec broniłem swoich wyników następnie zrobiłem dodatkowy test na najmniejsze spadki I FPS'ow i wygrała Nv. Więc jest remis i nie mogę określić kto jest lepszym producentem układów do gier.

Myślę, ze rozwiązałem wiele wątpliwości co do AMD i Nvidi odkryłem ich wady i zalety, mam nadzieje, ze komuś to pomorze przy wyborze karty graficznej do gier.

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą wracając do tych sterowników miałem okazje bawić się source codem chociażby do crysisa, gdzie teoretycznie na amd tekstury wyglądają trochę lepiej a tak naprawdę to wszystko jest w kodzie gry. To ona ustawia wszystkie ustawienia, które zresztą można zmienić i tekstury wyglądają dużo lepiej niż oryginalne u obu producentów. Podsumowując mam w domu 9 komputerów i 3 laptopy. Maszyny wyposażone w karty obu producentów zależnie od ich przeznaczenia i obranego budżetu, więc kłótnia co jest lepsze jest bezsensowna... Również nie można powiedzieć, że stery nv czy amd są lepsze, miałem kruczki z obydwoma.

Edytowane przez Arcziy
Link to post
Share on other sites

Pierwszy lepszy link:

http://www.youtube.com/watch?v=m1sI8ovRIFY

jak dla mnie różnica wystarczająca aby wybrać NV, skoro wydajność w tytułach bez PhysX podobna. GTX260 wielkiego szału nie zrobi z PhysX, poza tym ja wole jedną kartę - mniej problemów, mniej prądu.

 

Brak tu porównania z konkurencja :)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Brak tu porównania z konkurencja :)

Na Radku 7970 nie pograsz płynnie z PhysX na LOW, na GTX670 bez problemu na HIGH. Różnica pomiędzy Low a High jest widoczna, na Radku wskazane byłoby zrezygnowanie całkiem a wtedy różnica będzie większa. Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Na Radku 7970 nie pograsz płynnie z PhysX na LOW, na GTX670 bez problemu na HIGH. Różnica pomiędzy Low a High jest widoczna, na Radku wskazane byłoby zrezygnowanie całkiem a wtedy różnica będzie większa.

 

no to jest logiczne Radeony nie obsługują Physx, chyba maja własną technologie do obliczania fizyki.
Link to post
Share on other sites

no to jest logiczne Radeony nie obsługują Physx, chyba maja własną technologie do obliczania fizyki.

Zgadza się - to jest bodajże Hawok. Jednak NV wciska gdzie tylko może PhysX a te efekty dają taką przysłowiową "kropkę nad i" i ja to kupuję. Wydając na kartę ponad 1500 zł chcę widzieć wszystkie efekty, które zaimplementował programista, więc wybieram NV i jej GTX. Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

hmm Yacko nawet przyzwoite argumenty dajesz muszę cię przeprosić za najechanie na ciebie w temacie 3dm11 sorki

Ja się nie gniewam, a swoje opinie staram się argumentować tym, co sam zobaczyłem i przetestowałem. Dlatego czasem jestem taki uparty w swoich opiniach, gdyż nie sugeruję się tym co gdzieś przeczytałem, tylko tym czego doświadczyłem. Tak się złożyło, że trochę sprzedaję i serwisuję tego sprzętu, więc praktycznie nie ma dnia bez jakiś testów czy porównań.
Link to post
Share on other sites

yacko ale grasz troche , masz jakies porównanie w grach czy tylko masz karte na troszke zanim klijent kompa nie odbierze ? Bo to też róznica smarki a faktyczne korzystanie z karty i gier. Nie wiem jak z tym psyhx ale od czasu radka 9800 miałem same nv az po 560 ti i zamieniłem prawie nowa na 7850 , gram tylko w fps i naprawde nie widzę róznicy gdzie te psyhx jest , może minimalny fps jest czasami mniejszy ale w takich momentach ze nie ma to zadnego wpływu na gre np: kiedy wybucha czołg a ja w nim gine wtedy fps jest mniejszy niz miałem na nv. Sam mam teraz dylemat czy 7970 czy 680 po takich właśnie tekstach. Wczesniej kupiłem 560ti po namowach fanboy nv i to był błąd bo mogłem od razu kupic 7850 tak jak mi polecił gtxxor i jestem mega zadowolony. Tak tu doradzacie że tragedia psyhx , psyhx minimalny fps moze ma znaczenie przy karcie do 1000zł. Tak czytam czasami wypociny znawców co maja po kilkaset postów i płakac mi sie chce bo nie maja nie mieli a słyszeli co lepsze.

Link to post
Share on other sites

yacko ale grasz troche , masz jakies porównanie w grach czy tylko masz karte na troszke zanim klijent kompa nie odbierze ?

Jeśli testuję to również na grach rzecz jasna. Mało mam czasu na prawdziwe granie, więc można powiedzieć, że gram dla testów. Poza tym często z klientem testujemy dany produkt porównując go z innym aby ten mógł świadomie podjąć decyzję i skonfrontować z tym co wyczytał w sieci.

Nie wiem jak z tym psyhx ale od czasu radka 9800 miałem same nv az po 560 ti i zamieniłem prawie nowa na 7850 , gram tylko w fps i naprawde nie widzę róznicy gdzie te psyhx jest , może minimalny fps jest czasami mniejszy ale w takich momentach ze nie ma to zadnego wpływu na gre np: kiedy wybucha czołg a ja w nim gine wtedy fps jest mniejszy niz miałem na nv.

Jeżeli koncentrujesz się głównie na fps to jak na razie nie spotkałem takiej produkcji, gdzie ten PhysX byłby mocno zauważalny, poza tym podczas grania w fps to nie ma czasu na podziwianie bajerów :) Co do spadków w takich momentach to są one na każdej karcie, ale dlatego liczy się dla mnie minimalny fps, aby zagwarantował płynność w tych najgorszych fragmentach.

Co PhysX to obejrzyj na youtube jakie daje efekty w poszczególnych tytułach i sam sobie odpowiedz, czy gra jest warta świeczki. Dla mnie właśnie PhysX i FXAA zadecydowały o wyborze GTX zamiast Radeona. Jednak różnica w cenie 7970 vs GTX680 jest sporo, więc Twoja decyzja czy PhysX jest tyle warty.

Edytowane przez Yacko
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...