Skocz do zawartości

Nvidia vs AMD Radeon Co lepsze do gier?


Nvidia czy AMD  

78 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kartę jakiego producenta preferujesz kupić?

    • AMD Radeon
      38
    • Nvidia GTX
      40


Recommended Posts

Dla mnie do gier raczej Nvidia, ale ja należę do tych, którzy chcą mieć na ekranie wszystkie możliwe efekty. Dlatego liczy się dla mnie PhysX i większa wydajność NV w tesselacji. Jeśli te aspekty nie mają dla kogoś znaczenia to karty są porównywalne, a w obliczeniach AMD bije NV na głowę.

Link to post
Share on other sites

PRZECZYTAJ!

 

Widzę że większość przeczytała tylko wynik końcowy, radze najpierw zapoznać się z całym porównaniem zanim się skomentuje. Jak widać Nv dostaje po du**e w większości gier i nawet Physyx mu nie pomaga, przykładowo Metro 2033 które został tworzone z wsparciem Nv i obsługuję Physyx dostaje po du**e od AMD.

 

W teście nr.5 oceniałem jakość obrazu, liczyło sie tam głownie wsparcie sterowników. Jak możecie zauważyć Nv znów zawiodła to AMD wygrało ponieważ oferuje lepsze wsparcie dla sterowników.

 

 

Fakty mówią same za siebie wszystkim wiernych fanów Nv zapraszam do zapoznania sie z szegółowymi wynikami, ci którzy nie chcą się z tym pogodzić niech lepiej nie komentują bo nie wnoszą nic pożytecznego do rozmowy.

Edytowane przez bloczek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja Wam coś podpowiem. Testy kart z tych wszystkich pro serwisów możecie sobie wsadzić w du**ę! Już wielokrotnie było udowadniane, że karta z testu, a karta użytkownika to dwie różne historie. Dlatego takie zestawienie nie jest nic warte. Poza tym jakie to ma znaczenie, która karta jest lepsza. Nikt nigdy tego nie ustali, zupełnie jak z lechem i tyskie. Bierzesz to na co cię stać, a przede wszystkim to co lubisz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widzę że większość przeczytała tylko wynik końcowy, radze najpierw zapoznać się z całym porównaniem zanim się skomentuje. Jak widać Nv dostaje po du**e w większości gier i nawet Physyx mu nie pomaga, przykładowo Metro 2033 które został tworzone z wsparciem Nv i obsługuję Physyx dostaje po du**e od AMD. W teście nr.5 oceniałem jakość obrazu, liczyło sie tam głownie wsparcie sterowników. Jak możecie zauważyć Nv znów zawiodła to AMD wygrało ponieważ oferuje lepsze wsparcie dla sterowników. Fakty mówią same za siebie wszystkim wiernych fanów Nv zapraszam do zapoznania sie z szegółowymi wynikami, ci którzy nie chcą się z tym pogodzić niech lepiej nie komentują bo nie wnoszą nic pożytecznego do rozmowy.

Metro akurat jest jedną z nielicznych gier, gdzie lepiej wypada AMD. Zobacz sobie jaki pokaz slajdów funduje PhysX w Mafii II, Batmanie i Alicji - tam gdzie ten PhysX faktycznie widać a nie jak w Metro.

Co do jakości obrazu to bodajże w sterownikach 12.2 lub 12.3 AMD miał niezłą wpadkę i głośno o tym było.

Mnie w AMD najbardziej denerwowały spadki minimalnego FPS w kilku tytułach i brak PhysX, poza tym karty bardzo udane.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Metro akurat jest jedną z nielicznych gier, gdzie lepiej wypada AMD. Zobacz sobie jaki pokaz slajdów funduje PhysX w Mafii II, Batmanie i Alicji - tam gdzie ten PhysX faktycznie widać a nie jak w Metro.

Co do jakości obrazu to bodajże w sterownikach 12.2 lub 12.3 AMD miał niezłą wpadkę i głośno o tym było.

Mnie w AMD najbardziej denerwowały spadki minimalnego FPS w kilku tytułach i brak PhysX, poza tym karty bardzo udane.

 

Zapoznałeś się z testami które wysłałem w linkach?

minimalne Fps'y sa ważne ale Nv tez zalicza wiele wpadek, a gry nie kończą się na Batmanie i Alicji... radze poczytać szczegóły za nim się coś napiszesz.

"Metro akurat jest jedną z nielicznych gier, gdzie lepiej wypada AMD" hahahaha poczytaj te wyniki bo Nv dostaje w du**ę w większości gier! jak nie możesz się z tym pogodzić to sie nie odzywaj :)

Edytowane przez bloczek
Link to post
Share on other sites

Zapoznałeś się z testami które wysłałem w linkach? minimalne Fps'y sa ważne ale Nv tez zalicza wiele wpadek, a gry nie kończą się na Batmanie i Alicji... radze poczytać szczegóły za nim się coś napisze.

Zapoznałem się z własnymi testami wielokrotnie i to mi wystarczy. Podałem tylko kilka tytułów, dla których zmieniłem kartę. Idąc Twoim tokiem rozumowania powinienem napisać, że na Metro świat się nie kończy. Dla mnie te 3 tytuły zadecydowały o zmianie a dodatkowo FXAA w GTA IV i nie miałem wątpliwości. Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Zapoznałem się z własnymi testami wielokrotnie i to mi wystarczy. Podałem tylko kilka tytułów, dla których zmieniłem kartę. Idąc Twoim tokiem rozumowania powinienem napisać, że na Metro świat się nie kończy. Dla mnie te 3 tytyły zadecydowały o zmianie a dodatkowo FXAA w GTA IV i nie miałem wątpliwości.

 

Ale jak widzisz żeby być najlepszym producentem kart graficznych do GIER trzeba brać pod uwagę wszystkie gry użyte w testach, AMD wygrało, a to że parę gier korzysta z Physyx nie czyni z tego producenta najlepszym trzeba mieć dobre wyniki w każdej grze i jak widzisz Nv przegrała w większości gier i jest to niepodważalne! Testy wykonane przez 3 niezależne od siebie portale potwierdzają tą tezę wiec wynik końcowy mógł być tylko jeden. Edytowane przez bloczek
Link to post
Share on other sites

Ale jak widzisz żeby być najlepszym producentem kart graficznych do GIER trzeba brać pod uwagę wszystkie gry użyte w testach, AMD wygrało, a to że parę gier korzysta z Physyx nie czyni z tego producenta najlepszym trzeba mieć dobre wyniki w każdej grze i jak widzisz Nv przegrała w większości gier i jest to niepodważalne! Testy wykonane przez 3 niezależne od siebie portale potwierdzają tą tezę wiec wynik końcowy mógł być tylko jeden.

Dla mnie ważniejsze jest to co daje PhysX i większy minimalny FPS w większości tytułów. Dlatego dla mnie lepszym wyborem NVidia - proste. Portale głównie podają maksymalny, a czy mam 80 czy 85 klatek w fullhd to już mi różnicy nie robi, ale spadek płynności w pewnych momentach już potrafi zdenerwować. Poza tym kupując drogą kartę włączam wszystkie efekty, w tym PhySX - a po włączeniu wiadomo która karta jest wydajniejsza - AMD leży i kwiczy. Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Mnie w AMD najbardziej denerwowały spadki minimalnego FPS w kilku tytułach i brak PhysX, poza tym karty bardzo udane.

 

Otóż to, dla mnie minimalny fps jest najwazniejszy a ten w Radkach to loteria, na kartach nvidia mam staly wysoki minimalny fps, w radkach ciagle dropy, no i ta teselacja, ktora teraz nie jest nawet na poziomie pierwszego fermi, physx to naprawde fajny bajer, batman swietnie wyglada w porownaniu do radka, przez 8 lat mialem karty czerwonych, po przesiadce na gtx juz wiecej nie wroce do kart AMD.

Link to post
Share on other sites

Otóż to, dla mnie minimalny fps jest najwazniejszy a ten w Radkach to loteria, na kartach nvidia mam staly wysoki minimalny fps, w radkach ciagle dropy, no i ta teselacja, ktora teraz nie jest nawet na poziomie pierwszego fermi, physx to naprawde fajny bajer, batman swietnie wyglada w porownaniu do radka, przez 8 lat mialem karty czerwonych, po przesiadce na gtx juz wiecej nie wroce do kart AMD.

Właśnie o czymś takim mówiłem. Jeden z drugim będą wymieniać "poglądy" na temat kart i podawać jaka ta i tamta jest super. Aż samemu chce się coś odpisać... zostawiam to jednak profesjonalistom, by pokazali na co stać Radki.

Link to post
Share on other sites

Widzialem juz wiele takich testow i amd ma w wiekszosci gier sporo nizszy minimalny fps, najbardziej widoczne jest to w grach dx11 gdzie jest teselacja, tutaj amd kuleje, to glownie spowodowalo, ze przesiadlem sie na karte zielonych.

Edytowane przez delfinn
Link to post
Share on other sites

Widzialem juz wiele takich testow i amd ma w wiekszosci gier sporo nizszy minimalny fps, najbardziej widoczne jest to w grach dx11 gdzie jest teselacja, tutaj amd kuleje, to glownie spowodowalo, ze przesiadlem sie na karte zielonych.

 

Weź człowieku skończ, bo widać jak faworyzujesz Nvidie. To się nawet fajnie nazywało, ale każdy powinien wiedzieć jak, wiec sobie daruje.

Edytowane przez Dip79
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
^^^ absolutnie nie faworyzuje, przez 8 lat kupowalem karty Ati/AMD, przesiadlem sie wlasnie w momencie kiedy okazalo sie, że w grach dx11 amd jest sporo slabsza, mnie to rybka czy mam znaczek zielony czy czerwony, liczy sie dla mnie wydajnosc a ta w grach jest generalnie lepsza na kartach nv, stad moj wybor.
Link to post
Share on other sites

BF3 ma chyba dziś najbardziej wymagający engine, a tu geforce bezapelacyjnie jest szybszy, dlatego w moim przypadku wybór był prosty.

Nie Ty jedyny kierowałeś się BF3 z wyborem karty. Mało tego, sporo klientów zmieniało swoje 7970 na GTX680 dla tej gry tracąc przy tym sporo kasy - ale to ich wybór ich pieniądze. Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Właśnie o czymś takim mówiłem. Jeden z drugim będą wymieniać "poglądy" na temat kart i podawać jaka ta i tamta jest super. Aż samemu chce się coś odpisać... zostawiam to jednak profesjonalistom, by pokazali na co stać Radki.

 

jakim profesjonalistom o czym ty mówisz bo chyba o jakimś renderingu czy innych bitcoinach LOL bo tak samo profesjonalnie wykorzystam radka jak i geforca w grach bo przede wszystkim te karty są dla GRACZY albo ja o czymś nie wiem. Te argumenty są żałosne jak cena i pobór prądu szczególnie przy kartach w cenach 1800zł-2000zł własnie takimi opiniami pokazujecie jacy jesteście profesjonalni napisz proszę o tych profesjonalnych zastosowaniach radeona, a nie tu bawisz się w jarka kaczyńskiego na zasadzie coś wiem ale nie powiem to proszę rozpisz się w czym te radeony są takie zaje***** na tle konkurencji. Twarde dowody są na to ,że geforce ma lepszy średni i minimalny fps wystarczy poczytać testy w necie na portalach naszych i zagranicznych.

Link to post
Share on other sites

6. Minimalne FPS'y Który producent kart zapewnia jak najmniejsze spadki Fps'ow w grach? Nvidia czy AMD?

Z obozu zielonych GTX 680, GTX 670, a z obozu czerwonych HD 7970 Ghz i HD 7950. Niestety nie mogę brać kart z niższego segmentu gdyż AMD niema konkurencji. Rozdzielczość 1080p i 1600p.

 

Benchmark.pl

http://www.benchmark...rona/17739.htmlJak sie okazuje Nv zapewni mniejsze spadki FPS'ow w takich tytułach jak: Battlefield 3, Crysis 2, Dirt 3, Hard Rest, Stalker.Zaś AMD okazało się lepsze w: Crysis, Deus Ex, Metro 2033.W grze Shogun 2 wyniki były wyrównane.

 

PCLab.pl

http://pclab.pl/art48415-4.htmlWedług portalu PCLab.pl Nvidia zapewnia mniejsze spadki w takich grach jak Battlefield 3, Dirt 3, Crysisi 2, Deus Ex, Hard rest i Wiedźmin 2. AMD poniosło tu sromotną klęskę wygrywając tylko w Bulletstorm.W szóstej konkurencji wygrywa zdecydowanie Nvidia.

W takim wyniku całkowite porównanie kończy się remisem.

 

AMD i Nvidia zdobywają po 3 punkty.

 

Podsumowując cały test AMD: Wygrało w konkurencji na najlepsza kartę jedno procesorowa, najbardziej opłacalna kartę i najlepszej jakość obrazy dzięki wsparci sterownikom.

Nvidia posiada karty które zapewniają najmniejsze spadki Fps'ow, karte która na 1W mocy generuje najwiecej Fps'ow i najpotężniejsza karte do gier.

Wynik: REMIS

 

Każdy wybierze producenta który lepiej spełnia jego potrzeby. Mam nadzieje że rozwiałem wszelkie wątpliwości :)

Edytowane przez bloczek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...