Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Nvidia vs AMD Radeon Co lepsze do gier?

Nvidia amd radeon gtx 680 hd 7970 test porownanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Nvidia czy AMD (78 użytkowników oddało głos)

Kartę jakiego producenta preferujesz kupić?

1. AMD Radeon (38 głosów [48.72%])

Procent z głosów: 48.72%

2. Nvidia GTX (40 głosów [51.28%])

Procent z głosów: 51.28%

Goście nie mogą oddawać głosów

#21 delfinn

delfinn
  • Gaduła

• 470 postów

Napisano 05 sierpień 2012 - 20:40

Prawda jest taka, ze wiekszosc producentow gier wspiera nvidie, gry na kartach zielonych trzymaja wyzszy minimalny fps od kart amd, a to jest najwazniejsze, dochodzi do tego sprawniejsza wydajnosc w dx11, amd wciaz jest w tyle z teselacją, no i generalnie lepsze sterowniki zielonych, przeszedlem ostatnio do obozu zielonych i wiem, ze juz nie wroce do radeonow. Może to dla wiekszosci nieistotne ale physx to swietny bajer, taki batman duzo lepiej sie prezentuje z efektami w physx.

Użytkownik delfinn edytował ten post 05 sierpień 2012 - 20:42

• 0

#22 Bomber3d

Bomber3d
  • Dyskutant

• 166 postów
  • Miejscowość:Legnica

Napisano 05 sierpień 2012 - 20:47

Z całym szacunkiem - nie widzę sensu porównania! Załóżmy że są producenci procesorów ABC i drugi XYZ. W cenie do 1000 zł lepiej wypadają ABC, natomiast droższa platforma XYZ gniecie powyżej 1500 zł, od 1000 do 1500 są porównywalne. I jak ocenić, który producent jest lepszy? Dla klienta ważne będzie, który CPU jest dobry za pieniądze, jakie może wydać! Uważam, że ważne są porównania kart graficznych w cenach, a tutaj - zależy od przedziału, i momentu, bo AMD i NVIDIA często wprowadzają karty na zmianę w różnych segmantach. Raz prowadzi jedna firma, a raz druga.

W zupełności się zgadzam! Są różne momenty i różne segmenty.
Nikt mi teraz nie powie, że do 1500-1600zł AMD ma jakąś kartę, która byłaby lepsza niż GTX670. Tak samo jak Nvidia nie ma nic lepszego od HD7850 w segmencie do 1000zł.

I to prawda, że ostatnio NV zalicza opóźnia, ale należy pamiętać, że jeszcze parę lat temu było na odwrót i wszystko się może zmienić. Wystarczy jedna nieudana seria AMD.
  • 1

#23 Anoizmrox

Anoizmrox
  • AMD PANY

• 500 postów
  • GG:AMD PANY
  • Miejscowość:AMD PANY
  • 3DMark 06:AMD PANY

Napisano 05 sierpień 2012 - 20:49

W zupełności się zgadzam! Są różne momenty i różne segmenty.
Nikt mi teraz nie powie, że do 1500-1600zł AMD ma jakąś kartę, która byłaby lepsza niż GTX670. Tak samo jak Nvidia nie ma nic lepszego od HD7850 w segmencie do 1000zł.

I to prawda, że ostatnio NV zalicza opóźnia, ale należy pamiętać, że jeszcze parę lat temu było na odwrót i wszystko się może zmienić. Wystarczy jedna nieudana seria AMD.

Poczekaj aż wyjdzie 660 to tmsc nie wyrobi z produkcją chipów, a gcn będzie leżakiem magazynowym
  • 0

#24 bloczek

bloczek
  • Autor tematu
  • bezstronny

• 68 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisano 05 sierpień 2012 - 21:21

Myślę, że wielu z was nie zrozumiało "co autor miał na myśli?"
AMD posiada najwydajniejsza kartę jedno procesorowa, najbardziej opłacalna a także karty AMD generują lepszy obraz dzięki wsparciu sterowników. Nvidia posiada najpotężniejszą kartę do gier, a także kartę która na 1W energii generuje najwięcej klatek na sekundę.
Lecz to AMD posiada bogatszą ofertę dla graczy i dla tego jest najlepszym producentem.
Porównuje tu CAŁĄ ofertę nie przedziały, nie konkretne modele!
AMD wygrało, ale sytuacja może się zmienić w niektórych kategoriach, kiedy obaj producenci wypuszcza na rynek wszystkie karty graficzne.

Użytkownik bloczek edytował ten post 05 sierpień 2012 - 21:38

• 2

#25 BluMan

BluMan
  • Gaduła

• 447 postów

Napisano 05 sierpień 2012 - 21:34

chciałem zauważyć że jedno słowo które napiszesz takie jak np. AMD jest lepsze powoduje nalot debilów w postaci fapboyów testowałem to w 3dm11 i sprawdziło się w 1000% :D
  • 0

Nie będę odpowiadał na twoje posty ich poziom jest zbyt niski by można było o tym dyskutować

#26 kulalek

kulalek
  • Chudy

• 800 postów
  • GG:19871626
  • Miejscowość:Suwałki ( LUB POOLE UK)

Napisano 06 sierpień 2012 - 07:56

ONLY NV DO GIER !!!!
  • 0

CPUIntel®  Core i5 8600K 4.5GHZ - SilentiumPC Fortis GE1225 MOBO: MSI Z370 PRO CARBON

RAM: Corsair Vengeance 16GB RGB PRO White GPU: Asus STRIX 1080TI 11GB

HDD: SSD:Samsung 850 PRO 256GB & SSHD Seagate Firecuda 1000GB CASE: Phanteks Enthoo PRO M Special Edition Tempered Glass

PSUSuperFlower 650W PLATINUM FULL modular LED white

Photo https://imgur.com/a/5a1MjmN

#27 Yacko

Yacko
  • Pasjonat

• 800 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 08:49

Dla mnie do gier raczej Nvidia, ale ja należę do tych, którzy chcą mieć na ekranie wszystkie możliwe efekty. Dlatego liczy się dla mnie PhysX i większa wydajność NV w tesselacji. Jeśli te aspekty nie mają dla kogoś znaczenia to karty są porównywalne, a w obliczeniach AMD bije NV na głowę.
  • 0

#28 BluMan

BluMan
  • Gaduła

• 447 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 08:54

Pojechałeś z tym physx i tymi efektami lol

Zobacz sobie teselacje w shogun 2 i gdzie masz nv heh
  • 0

Nie będę odpowiadał na twoje posty ich poziom jest zbyt niski by można było o tym dyskutować

#29 Wakinashi

Wakinashi
  • Gaduła

• 284 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 08:55

Hej kulalek była by opcja żebyś na różnych mapkach bf3 podczas grania na ultra dał Lalt + S i napisał za pare dni ile masz fpsków? bo sam się za tą karta oglądam :D
  • 0

Spoiler

#30 Anoizmrox

Anoizmrox
  • AMD PANY

• 500 postów
  • GG:AMD PANY
  • Miejscowość:AMD PANY
  • 3DMark 06:AMD PANY

Napisano 06 sierpień 2012 - 08:56

Zobacz sobie teselacje w shogun 2 i gdzie masz nv heh

Każdy wie, że Shogun 2 i Metro 2033 faworyzuję czerwonych :)
  • 1

#31 Yacko

Yacko
  • Pasjonat

• 800 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 08:58

Napisałem o odczuciach własnych i moich klientów. Mafia II, Batman, Alicja - dla mnie już te tytuły wystarczą aby wybrać kartę z PhysX.
  • 1

#32 bloczek

bloczek
  • Autor tematu
  • bezstronny

• 68 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 09:18

PRZECZYTAJ!

Widzę że większość przeczytała tylko wynik końcowy, radze najpierw zapoznać się z całym porównaniem zanim się skomentuje. Jak widać Nv dostaje po du**e w większości gier i nawet Physyx mu nie pomaga, przykładowo Metro 2033 które został tworzone z wsparciem Nv i obsługuję Physyx dostaje po du**e od AMD.

W teście nr.5 oceniałem jakość obrazu, liczyło sie tam głownie wsparcie sterowników. Jak możecie zauważyć Nv znów zawiodła to AMD wygrało ponieważ oferuje lepsze wsparcie dla sterowników.

Fakty mówią same za siebie wszystkim wiernych fanów Nv zapraszam do zapoznania sie z szegółowymi wynikami, ci którzy nie chcą się z tym pogodzić niech lepiej nie komentują bo nie wnoszą nic pożytecznego do rozmowy.

Użytkownik bloczek edytował ten post 06 sierpień 2012 - 10:14

• 1

#33 mst

mst
  • old wise mst

• 1874 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 09:45

A ja Wam coś podpowiem. Testy kart z tych wszystkich pro serwisów możecie sobie wsadzić w du**ę! Już wielokrotnie było udowadniane, że karta z testu, a karta użytkownika to dwie różne historie. Dlatego takie zestawienie nie jest nic warte. Poza tym jakie to ma znaczenie, która karta jest lepsza. Nikt nigdy tego nie ustali, zupełnie jak z lechem i tyskie. Bierzesz to na co cię stać, a przede wszystkim to co lubisz.
  • 1

#34 Kubuś_73

Kubuś_73
  • GUBERNATOR

• 2460 postów
  • Miejscowość:Nowy Jork

Napisano 06 sierpień 2012 - 09:53

Jedna karta radzi sobie w jednej grze lepiej druga w inne druga rzecz że więcej jest na nvidi, dla tego zmieniłem na nią nie ma co ukrywac producenci gier bardziej wspierają nvidie
  • 0

PC II Phenom X6 1100T II Fortis 1225HE II GIGABYTE 990XA-UD3 II Kingston HyperX 2x4GB II EVGA GTX570 II Dell U2312HM

APPLE II iPhone 5 II iPad 2 II MacBook Pro II iPod Classic 80GB

#35 Yacko

Yacko
  • Pasjonat

• 800 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 10:18

Widzę że większość przeczytała tylko wynik końcowy, radze najpierw zapoznać się z całym porównaniem zanim się skomentuje. Jak widać Nv dostaje po du**e w większości gier i nawet Physyx mu nie pomaga, przykładowo Metro 2033 które został tworzone z wsparciem Nv i obsługuję Physyx dostaje po du**e od AMD. W teście nr.5 oceniałem jakość obrazu, liczyło sie tam głownie wsparcie sterowników. Jak możecie zauważyć Nv znów zawiodła to AMD wygrało ponieważ oferuje lepsze wsparcie dla sterowników. Fakty mówią same za siebie wszystkim wiernych fanów Nv zapraszam do zapoznania sie z szegółowymi wynikami, ci którzy nie chcą się z tym pogodzić niech lepiej nie komentują bo nie wnoszą nic pożytecznego do rozmowy.

Metro akurat jest jedną z nielicznych gier, gdzie lepiej wypada AMD. Zobacz sobie jaki pokaz slajdów funduje PhysX w Mafii II, Batmanie i Alicji - tam gdzie ten PhysX faktycznie widać a nie jak w Metro.
Co do jakości obrazu to bodajże w sterownikach 12.2 lub 12.3 AMD miał niezłą wpadkę i głośno o tym było.
Mnie w AMD najbardziej denerwowały spadki minimalnego FPS w kilku tytułach i brak PhysX, poza tym karty bardzo udane.

Użytkownik Yacko edytował ten post 06 sierpień 2012 - 10:19

• 0

#36 bloczek

bloczek
  • Autor tematu
  • bezstronny

• 68 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 10:23

Metro akurat jest jedną z nielicznych gier, gdzie lepiej wypada AMD. Zobacz sobie jaki pokaz slajdów funduje PhysX w Mafii II, Batmanie i Alicji - tam gdzie ten PhysX faktycznie widać a nie jak w Metro.
Co do jakości obrazu to bodajże w sterownikach 12.2 lub 12.3 AMD miał niezłą wpadkę i głośno o tym było.
Mnie w AMD najbardziej denerwowały spadki minimalnego FPS w kilku tytułach i brak PhysX, poza tym karty bardzo udane.

Zapoznałeś się z testami które wysłałem w linkach?
minimalne Fps'y sa ważne ale Nv tez zalicza wiele wpadek, a gry nie kończą się na Batmanie i Alicji... radze poczytać szczegóły za nim się coś napiszesz.
"Metro akurat jest jedną z nielicznych gier, gdzie lepiej wypada AMD" hahahaha poczytaj te wyniki bo Nv dostaje w du**ę w większości gier! jak nie możesz się z tym pogodzić to sie nie odzywaj :)

Użytkownik bloczek edytował ten post 06 sierpień 2012 - 10:33

• 0

#37 Yacko

Yacko
  • Pasjonat

• 800 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 10:31

Zapoznałeś się z testami które wysłałem w linkach? minimalne Fps'y sa ważne ale Nv tez zalicza wiele wpadek, a gry nie kończą się na Batmanie i Alicji... radze poczytać szczegóły za nim się coś napisze.

Zapoznałem się z własnymi testami wielokrotnie i to mi wystarczy. Podałem tylko kilka tytułów, dla których zmieniłem kartę. Idąc Twoim tokiem rozumowania powinienem napisać, że na Metro świat się nie kończy. Dla mnie te 3 tytuły zadecydowały o zmianie a dodatkowo FXAA w GTA IV i nie miałem wątpliwości.

Użytkownik Yacko edytował ten post 06 sierpień 2012 - 10:38

• 0

#38 bloczek

bloczek
  • Autor tematu
  • bezstronny

• 68 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 10:39

Zapoznałem się z własnymi testami wielokrotnie i to mi wystarczy. Podałem tylko kilka tytułów, dla których zmieniłem kartę. Idąc Twoim tokiem rozumowania powinienem napisać, że na Metro świat się nie kończy. Dla mnie te 3 tytyły zadecydowały o zmianie a dodatkowo FXAA w GTA IV i nie miałem wątpliwości.

Ale jak widzisz żeby być najlepszym producentem kart graficznych do GIER trzeba brać pod uwagę wszystkie gry użyte w testach, AMD wygrało, a to że parę gier korzysta z Physyx nie czyni z tego producenta najlepszym trzeba mieć dobre wyniki w każdej grze i jak widzisz Nv przegrała w większości gier i jest to niepodważalne! Testy wykonane przez 3 niezależne od siebie portale potwierdzają tą tezę wiec wynik końcowy mógł być tylko jeden.

Użytkownik bloczek edytował ten post 06 sierpień 2012 - 10:40

• 0

#39 Yacko

Yacko
  • Pasjonat

• 800 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 10:43

Ale jak widzisz żeby być najlepszym producentem kart graficznych do GIER trzeba brać pod uwagę wszystkie gry użyte w testach, AMD wygrało, a to że parę gier korzysta z Physyx nie czyni z tego producenta najlepszym trzeba mieć dobre wyniki w każdej grze i jak widzisz Nv przegrała w większości gier i jest to niepodważalne! Testy wykonane przez 3 niezależne od siebie portale potwierdzają tą tezę wiec wynik końcowy mógł być tylko jeden.

Dla mnie ważniejsze jest to co daje PhysX i większy minimalny FPS w większości tytułów. Dlatego dla mnie lepszym wyborem NVidia - proste. Portale głównie podają maksymalny, a czy mam 80 czy 85 klatek w fullhd to już mi różnicy nie robi, ale spadek płynności w pewnych momentach już potrafi zdenerwować. Poza tym kupując drogą kartę włączam wszystkie efekty, w tym PhySX - a po włączeniu wiadomo która karta jest wydajniejsza - AMD leży i kwiczy.

Użytkownik Yacko edytował ten post 06 sierpień 2012 - 10:47

• 0

#40 Dip79

Dip79
  • Pasjonat

• 884 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 10:45

Takich tematów nie lubie, bo aż kipią fanboy'stwem...
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Nvidia, amd, radeon, gtx 680, hd 7970, test, porownanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych