Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Serdecznie!

Szukam porady w materii na której za bardzo się nie znam.

Spróbuję pokrótce opisać problem...

Próbując znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie na dostarczenie internetu w miejscowości nadmorskiej, docelowo do kilku drewnianych domków...

Najpierw podpisałem umowę z T-mobile na internet bezprzewodowy z modemem huawei e5 blueconnect. Jak zaręczali przedstawiciele modem miał obsługiwać max 5 komputerów. W rezultacie obsługiwał ledwo jeden komputer, przy próbie podłączenia drugiego, pierwszy tracił sygnał. Poza tym łapał głównie sieć 2G i tylko czasami 3G. Reasumując korzystanie było niezmiernie frustrujące.

Drugą próbą rozwiązania tematu był zakup modemu i internetu na kartę z Orange huawei E173 + plus router TP-Link 3G/3.75, który działał jedynie przez chwilę. Następnie sugerując się opiniami z internetu zainwestowałem w router AirLive 3GII. Nastąpiła duża poprawa internet chodził dobrze w 4 z 7 domków. Po prostu 3 najdalej położone domki nie łapały sygnału. Już miałem szukać anteny wzmacniającej koło 11dbi, kiedy największym problemem okazało się zużycie transferu trzeba było ładować kartę średnio po 400zł miesięcznie, aby zapewnić ciągłość połączenia z internetem.

 

W tym momencie jestem zdecydowany na internet stacjonarny. Dzwoniąc do Orange/TP dowiedziałem się, że w moim położeniu jedyne co mogą mi zaoferować toNeostrada 10mb. Jest to koszt około 100zł miesięcznie wraz z utrzymaniem linii (przyłącza). Fakt faktem, że internet będzie używany tylko przez około 4 miesięce w roku, ale niech stracę -byle by ktoś mógł mi podpowiedzieć, jaka jest szansa na to, że internet będzie chodzić przyzwoicie?!?!?!? Nie chodzi mi o to czy standard g czy n ponieważ laptopy będą tu bardzo różne(i stare i nowe)

Pytanie jakie chciałem wam zadać, w zasadzie odnosi się do Neostrady, a konkretnie do anteny wzmacniającej... Czy możecie mi doradzić jakiś konkretny router i konkretną antenę(system wzmacniający sygnał), które potencjalnie dadzą maksymalną szansę na doprowadzenie sygnału wifi do wszystkich domków? Jest to kilka domków gdzie pierwszy od ostatniego dzieli co najwyżej 30metrów.

Za wszelkie podpowiedzi będę OGROMNIE wdzięczny! Za profesjonalną pomoc mogę się odwdzięczyć.

Pozdrawiam i z góry dziękuję!!!

Link to post
Share on other sites

Witam, po krótce potrzebujesz modemu ADSL z wyjściem RJ45 i jakiegoś zewnętrznego punktu dostępowego. Jako że sieć nie będzie jakoś specjalnie obciążona i nie przez cały rok to polecam np dość tani i przyzwoity TP-LINK TL-WA5210G. Napisz może jak te domki są ustawione (rząd, w kole, porozrzucane....) Robiłem już podobną infrastrukture na pole namiotowe i bez problemu pracuje. Można izolować userów itp itd. Do jakiej kwoty chcesz się zmieścić z całościa, napisz coś więcej to postaram się pomóc. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...