Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z kartą 8600GT, który objawia się brakiem obrazu po uruchomieniu kompa. Słychać piszczenie i wg instrukcji wskazuje to na błąd z grafą. Zazwyczaj po 1 czy 2 resetach wszystko działa. Ale też nie zawsze. Karta ma pasywne chłodzenie, ale to chyba bez różnicy bo błąd jest na samym starcie czyli przegrzanie nie wchodzi w gre.

Czy macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić czy może już po prostu przyszedł czas na nową grafę?

Chyba, że problemem jest zasilacz który też już swoje lata ma Modecom FEEL III 400?

Link to post
Share on other sites

do pieca z nia na 8 minut 200 stopni po sciagnieciu chlodzenia, owijasz kondensatory folia aluminiowa i ukladasz na 4 kulkach z foli aluminiowej

 

najgorsza z mozliwych opcji... przy tej temp masz prawdopodobienstwo zlania kul pod ukladem i kondensatory dostaja po du**e tak ze glowa boli ( nie mowie juz o platikowych czesciach karty)

najlepeij uzyc do tego zwyklejopalarki - wygrzewasz z kazdej strony uklad po 35-40 sek 15 cm od ukladu i dajesz wystygnac. i tak 3 razy. Karta nagrzewana tylko w tym miejscu gdzie trzeba wiec kondensatorki nie dostaja po tylku :) zrobilem ak juz niezliczona liczbe kart i starych xboxow :D

Link to post
Share on other sites

Poważnie to działa? Pierwszy raz widzę taką metodę. Szkoda, że na razie nie mam możliwości sprawdzenia w drugim kompie. Ewentualnie jaką grafę warto kupić, żeby nie trzeba było zmieniać mobo (Gigabyte ga-946-s3)?

 

w tym miejscu gdzie trzeba

Czyli gdzie? Edytowane przez swacik
Link to post
Share on other sites

a ja zawsze grzeje juz w piecu 3 karte i jakos kondesantorki nie padly, one sie nie grzeja jak grubo owiniesz folia alu, maja z 60 stopni po wyjeciu z pieca, opalarka wytwarza ciag powietrza ktory moze przesunac pamieci albo inne rzeczy i wtedy sie zewrze, zawsze po wypaleniu podlaczam do zasilacza i sprawdzam czy nie iskrzy, a dopiero pozniej pcie, plastikowe czesci tez owijam

@up chodzi mu o rdzen

Edytowane przez foxy97
Link to post
Share on other sites

Tommy, widzę że naprawdę masz doświadczenie w tego typu operacjach z kartami. Może stworzyłbyś jakiś artykuł na ten temat? Mało o takich sposobach napraw się mówi, a chętnie sam bym skorzystał z Twojego doświadczenia. :D

 

Zmotywowałeś mnie do wypróbowania tego na moim starym niedziałającym GTS250. ^^

Edytowane przez Bomber3d
Link to post
Share on other sites

jakby to najposciej ujac

kupujemy opalare ( moja to prosta firmy BUDGET 1500)

http://www.praktiker.pl/cache/miniaturki/upload/zdj_produktow_nieobrobione/1000x1000/310751.jpg

 

Nie nakladamy zadnych nakladek z zestawu opalarki - jedziemy na golej dyszy

 

czyscimy karte ze zednego kurzu 9o dziwo sie nie pali) i starej pasty (polecam kupic izopropyl 100ml jakies 7zł lub denaturat)

 

teraz nagrzewamy tyl karty z duzej odleglosci (cala karte tak by zlapalka temperature gdyz jakbysmy zaczeli z miejsca walic w jeden punkt to laminat sie powygina)jakies 20 sek i nastepnie tez tyl karty zaczynamy nagrzewac punktowo w miejscu gdzie z drugiej strony mamy BGA 40 sek. z odleglosci 15 cm (na drugim biegu opalaraki)

 

nastepne dajemy karcie ostygnac (nie calkiem by maila trache cipela) i kladziemy ja ukladem w gore i ogrzewamy tak samo bga przez ten sam czas.

 

po operacji dajemy jej calkowicie ostygnac

 

czynnosc powtarazmy 3 razy

 

po tym mozna jeszcze poraktowac pamieci ale o wiele krocej tak max 20 sek na kazda kosc

 

to mj autorski wypracowany przez wiele miesiecy sposob ;)

Pozdrawiam

 

PS. KARTY Z duzymi ukladami z Heat Spreader-ami grzejemy okolo 50-60 sek od gory ! (takie karty jak gtx 2xx itp)

 

Z xboxami z rrodem i kodem bledu 0102 i pochodne GPU tez dziala :D

ta samo blad e74 tylko ze grzejemy ukald Ana/Hana i z czasem max 30 sek z kazdej strony x 3 jak w przypadku kart ;)

Edytowane przez tommyt1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a w serwisach jak myslisz ze robia :) tam maja tylko zamiast opalarki HotAira i plyte grzewcza by rownomiernie nagrzewala PCB

(swojego czasu jak naprawialem xboxy uzywalem plyty zelmera http://a09.cdn.a.pl/zdjecie-33455/grill-elektryczny-zelmer-40z010-2000-w-plaski-stolowy-czarny-Full.jpg - dobrze rownomiernie i szybko nagrzewa + hotair Zahoxin i bylem tym w stanie postawic uklad na nowych kulach chociaz troche to mnie treningu kosztowalo by sie nauczyc nie zrywac padow z pcb)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...