Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Na początku, jeśli temat jest umieszczony w złym dziale to bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie...

 

Mój, a dokładnie mojego ojca laptop to stara Toshiba L20 182.

Jako że ojciec przywiązał się do tego lapka to jestem zmuszony go jedynie zmodernizować ze względu na bardzo leniwe działanie Xp.

 

Jego Spec

 

Proc: Intel® Celeron® M Processor 380

Ram: Samsung DDR2 256mb (chyba 400fsb)

Karta: Graf: ATI Radeon™ Xpress 200M

Dysk: 40gb (niczego więcej o nim nie wiem)

 

Generalnie procek i dysk do wymiany + dokupię ram

 

Tak więc, czytałem że jest możliwośc wykonania w nim pin mod'a, ale jak to się ma w przypadku chipsetu 200m?(Rozumiem że taki ten laptop właśnie ma)

 

Pin mod jest możliwy tylko na jądrze Dothan 400mhz FSB?

 

Ile maksymalnie mogę do niego włożyć ram?

 

Jeśli kupiłbym za szybkie ram to ich prędkość się obniży czy komp nie będzie ich czytał?

 

I dysk sata czy ata?

 

Prosiłbym o szybką pomoc

 

Arashien

Link to post
Share on other sites

Nie zrobisz pin moda: , Pentium M Dothan pin modding is possible only with"SONOMA" notebooks. That is, any notebook with the Intel 915 chipset and running at 533Mhz (4 X 133MHz), Pentium M Dothan pin modding is possible only with"SONOMA" notebooks. That is, any notebook with the Intel 915 chipset and running at 533Mhz (4 X 133MHz)

Dysk to pewnie ata.

Link to post
Share on other sites

http://www.overclockers.com/overclocking-picture-guide-for-the-toshiba-satellite-series/

 

Jest możliwość robienia Pin moda na Chipsecie 200m o czym informuje ta strona zresztą komuś najwyraźniej się też udało

 

http://forum.purepc.pl/topic/202968-drutmod-toshiba-satellite-a100-528-sukces/

 

Jakie ramy i dysk polecacie?

 

Edytowane przez Arashien
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...