Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Złożyłem sobie 2 oto takie zestawy potrzebuję porad, który wybrać oraz ewentualnie co w nich zmienić, mój budżet to 2300zł może być minimalnie przekroczony. Zaznaczam komputer ma być przeznaczony głównie do gier jak i do tworzenia grafiki (nie jestem jakims wybitnym grafikiem ale myślę, że taki zestaw mi wystarczy). Chodzi mi oczywiście o samą jednostkę centralną.

Zestaw numer 1.

 

Pamięć RAM

PATRIOT DDR3 4 GB 1333MHZ DUAL GAMING VIPER INTEL 103,00

 

Dysk Twardy

Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2. 275,00

 

Napęd lub nagrywarka

LG DVD Recorder GH24LS70 LightScribe Sata Black Oem. 85

 

Zasilacz

Aerocool PGS VP-450 OEM 450W. 139,00

 

Procesor

Intel Core i5-2400 3,1 GHz 6MB cache s. 1155 Box. 765,00

 

Płyta główna

MSI B75A-G43 IB75 s1155. 282,00

 

Karta graficzna

Vertex HD6850 1024MB DDR5 265bit PCI-e OC. 549,00

 

Obudowa

Tracer Blaster Black TRO-406. 95,00 Cena zestawu: 2293,00

 

 

 

Zestaw numer 2.

Procesor:

Intel Core i3-2130 /3.4GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/

590 zł

 

Płyta główna:

MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/

279 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

165 zł

 

Karta graficzna:

Vertex3D Radeon HD6870 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP

685 zł

 

Nagrywarka DVD:

LG GH24NS90 SATA (black)

79 zł

 

Obudowa:

I-BOX Force 2105 (b/z)

89 zł

 

Zasilacz:

Aerocool VP-450 450W

135 zł

Link to post
Share on other sites

Niektóre rzeczy to wołają o pomstę do nieba. Obudowy i zasilacze to tragedia.

sid vicious i sex pistols to tragedia. Co za roznica jaka obudowa jak czesci tak chłodne. Teraz w standardzie musi byc obudowa za 300zł + 10 wentyli w srodku? Ja mam zwykla budzetowa obudowe bez zadnych dodatkowych wiatraków, antykurzów itd, pasywna grafe i temperatury sa ok, a kompa praktycznie nie slychac.

 

Ps. zmien ten avatar bo jak widze twarz tego bruda to mi sie niedobrze robi...

Edytowane przez pocio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam zwykla budzetowa obudowe bez zadnych dodatkowych wiatraków, antykurzów itd, pasywna grafe i

...żal mi du*e ściska że nie mam lepszej.

 

W tym kusym gównie za 80zł, bez solidnych wylotów powietrza z jednym 80MM wentylatorem w zestawie podzespoły się usmażą.

Link to post
Share on other sites

Zestaw od sid vicious godny polecenia. Jedyna sensowna zmiana to płyte na np: http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h61m-hvgs-bulk-465597/ i kartę dać: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-560ti-1024mb-wer-oc-wentylator-twin-frozr-ii-n560gtx-ti-twin-frozr-ii-oc-gra-alan-wake-400644/

Ale nie każdemu m-ATX pasuje :)

 

PS: Sex Pistols - bardzo dobry zespół :P

Edytowane przez nwchades
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zestaw nr 2.

RAM zdecydowanie 8GB, mniej to już za mało na nowy zestaw, póki co wystarczy, ale rokuje słabo.

 

Zasilacz Aerocool VP-450 450W ma słąbą linię 12V (312W) i niską sprawność (75-80%), ale jeśli nie będziesz zmieniał zestawu, to wystarczy do obsłużenia tej platformy (faktyczne zużycie prądu na poziomie 160-210W)

Chociaż ja wolałbym rozejrzeć się za czymś w okolicach 200-230 zł, bo tam mozna już dostać sensowny zasilacz

W tej cenie co Ty szukasz, raczej coś takiego

http://www.saturion.pl/product/150096/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/MODECOM_Green_Energy_500W_BOX_Active_PFC.html

też nie za mocna linia 12V (350W), ale sprawność przyjamniej wyższa (80 Bronze Plus)

...żal mi du*e ściska że nie mam lepszej. W tym kusym gównie za 80zł, bez solidnych wylotów powietrza z jednym 80MM wentylatorem w zestawie podzespoły się usmażą.

Takimi opiniami się nie przejmuj, niektórym wydaję się, że wszyscy maja 8000 zł do zużycia na komputer i koniecznie trzeba co 10 minut sprawdzać temperaturę na procesorze zamiast korzystać z komputera.

To wszystko pomimo, że sami opierają się tylko na opiniach innych. Jego zasilacz z ledwością trzyma normę ATX, odnotowując spadki napięcia na lini 12V do poziomu 11,46V, ale ponieważ od innych "fachowców słyszał wybitne opinie o BeQuiet" to nie przeszkadza mu to w wypowiadaniu bezkompromisowych komentarzy na temat cudzych wyborów.

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

Głupota i brak kompetencji.

Porównujesz zwykłą tandetę za 80zł z obudową droższą o 50zł która jest solidnie wykonana, wyposażona w dwa 120MM wentylatory, filtr przeciw kurzowy i jest chwalona przez mnóstwo ludzi nawet z tego forum.

 

Jak ktoś wydaje na coś pieniądze to oczekuje jakości, a to właśnie jakość zapewnia że nie trzeba co 10 minut zerkać na temperaturę procesora.

 

Co do zasilacza, ten SXS nie jest najwyższych lotów ale jest tutaj gro osób które może mnie poprawić całym wachlarzem innych zasilaczy od fortronów, przez thermaltake'i i chiefteci na najsłabszym modelu bequieta kończąc. A to wciąż tylko moje pomysły.

No ale nie ma to jak krytykować innych za opieranie się na cudzych opiniach, polecając zasilacz którego testy nie sposób znaleźć w internecie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Akurat SXS2 na niezłą linie 12V - 432W, i niezłą sprawność - 82%-83%. Co do spadków napięć, to sam posiadam SXS2 500W i nie spotkałem się ze spadkami napięć... Ani nie spotkałem się z ze złymi opiniami od innych użytkowników tego zasilacza.

 

Co do reszty zarzutów Cleanera o obudowę, zgadzam się z sid vicious.

Edytowane przez nwchades
Link to post
Share on other sites

Głupota i brak kompetencji. Porównujesz zwykłą tandetę za 80zł z obudową droższą o 50zł

O głupocie i niekompetencji najlepiej świadczy ton Twoich wypowiedzi, ja nic nie porównuję. Podkreślam, że obudowa to obudowa i dla I3 z BOXem oraz 6870 możesz ją zamknąć i schować pod pierzynę, a temperatury podzespołów i tak nie przekroczą przewidzianych przez producenta granic. Nie każdy kręci procesor i dla osiągnięcia stabliności wymaga utrzymania niskich temperatur. Znam z empirii dziesiątki komputerów które latami chodzą na temperaturach procesora 70-80 C i 85-95 C na GPU i nic im się nie dzieje. Wydawanie 50 zł więcej (szczególnie jeśli się ich nie ma) nie dla wszystkich będzie uzasadnione wbrew temu jaki porządek Świata (czytaj stosowanych obudów PC) sobie wyobraziłeś. Co do 80mm wentylatora, to w swojej ocenie zapomniałeś, że jest jeszcze wentylator na zasilaczu.

Akurat SXS2 na niezłą linie 12V - 432W

Tutaj się kompletnie niezrozumieliśmy, ja pisałem o BeQuiet E9 580W CM, który sid vicious ma w stopce

Ten OCZ to dobry wybór do tego konfigu i mieści się w mojej opini o kwocie 200-230 zł.

polecając zasilacz którego testy nie sposób znaleźć w internecie.

Nie sposób jeśli się jest "specjalistą"

http://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSuppliesDetail.aspx?id=273&type=2

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

Co powiecie na taką małą modyfikacje zestawu podanego przez sid vicious ???Proszę o kolejne opinie

 

Procesor:

Intel Core i3-2120 /3.3GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/

479 zł

 

Płyta główna:

AsRock H61M/U3S3 /intel H61/

239 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

165 zł

 

Wentylator:

Arctic-Cooling Alpine 11 GT Rev.2 PWM

35 zł

 

Dysk twardy:

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12

259 zł

 

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD6870 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP

699 zł

 

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-222BB SATA (black)

79 zł

 

Obudowa:

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza)

139 zł

 

Zasilacz:

OCZ StealthXStream2 500W

225 zł

Edytowane przez poki24
Link to post
Share on other sites

Płyta główna ASRock B75M-GL / 230 zł

Procesor Intel Core I5 2320 / 731 zł

Karta graficzna Asus Radeon HD6870 1GB GDDR5/256bit (EAH6870 DC/2DI2S/1GD5) / 636 zł

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) / 269 zł

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) / 78 zł

Sony AD-7280S-0B , Sata , DVD-RW / 62 zł

Zasilacz Fortron ATX HEXA 500W 120 mm (HE-500) / 188 zł

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) / 134 zł

Razem: 2328 zł

 

Mi osobiście podoba się ten zestaw ale poczekam na odpowiedzi innych forumowiczów odnośnie tego oraz wcześniejszego zestawu. Co do ramu to 4GB narazie mi wystarczy zawsze kiedy się znajdzie kasa będe mógł coś dorzucić.

Edytowane przez poki24
Link to post
Share on other sites

mój budżet to 2300zł

Wydawanie 50 zł więcej (szczególnie jeśli się ich nie ma) nie dla wszystkich będzie uzasadnione wbrew temu jaki porządek Świata (czytaj stosowanych obudów PC) sobie wyobraziłeś.

 

gawędzisz drogi panie, bez ładu i składu,

porównując dobrą markę, do zwykłego chłamu,

be quieta się czepiwszy i nie odnotowawszy,

że w trzymaniu napięć, Modecom jest słabszy,

ironię mości panie dobrześ opanował,

lecz lepiej byś się wreszcie pod pierzynę schował,

żywię nadzieję, choć nie jestem blatny,

iż ton mej wypowiedzi stał się adekwatny.

Link to post
Share on other sites

@ Cleaner_1980

 

Opierając się nie na własnym doświadczeniu a na testach, nie zauważyłem żeby Zasilacze Bequiet miały duże spadki napięć. Chyba, że się opiera na testach OCCT(sic!), ale opieranie się na programie komputerowym w przypadku napięcia to błąd. Przykładowy test:

http://pcfoster.pl/artykul/be-quiet-straight-power-e9-–-test-zasilaczy/869-5.html

Link to post
Share on other sites

@ nwchades

Zrobiło się jakieś idiotyczne nieporozumienie, ja kończę bo robi się straszny oftopic, dodam tylko, że na tomshardware odnotowali spadek do 11,64V przy napięciu z sieci 115V podczas gdy Seasonic trzyma 12,03V.

http://www.tomshardware.de/80plus-Gold-netzteil-gunstig,testberichte-240956-10.html

Jeśli poszukasz to znajdziesz więcej tego, na benchmarku w OCCT zanotowali spadek do 11,46, to tylko program, ale niebezpiecznie blisko normy ATX. Sam mierzyłem ze znajomym pasjonatem ten zasilacz i mieliśmy chwilowe spadki do 11,5V na mierniku przy napięciu sieciowym 230V.

Przy normalnej pracy to nic, ale przy dłuższym OC jest już problem.

Te zasilacze są zwyczajnie "nierówne" i ich jedyną nieprzereklamowaną zaletą jest wysoka sprawność.

 

Panie "błatny" Panu polecam czytanie ze zrozumieniem zamiast pisania wątpliwej poezji.

 

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) / 134 zł

Poki24

Zwróć uwagę na to, że to jest dosyć duża przewiewna, obudowa, ale ze względu na to, że zasilacz jest na dole, komputer musi stać na płaskiej powierzchni, odpada np. gruby dywan bo zakryjesz wlot powietrza do zasilacza.

I zachęcam Cię, żebyś nie rezygnował z 8GB RAMu

Ktoś Ci polecił karte HD6950 i uważam, że to świetna propozycja, ale jeśli sztywno trzymasz się budżetu 2300 zł to musisz wybrać pomiędzy I3 + mocna karta albo I5 + średnia karta (wciąż wydajna do grania w niższych rodzielczościach). Pytanie do Ciebie czy więcej bedziesz grał czy jednak robił grafikę.

W pierwszym wypadku I3, w drugim I5 lub ewentualnie w zupełnie inną stronę i coś z AMD

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

Wreszcie przejaw sensownej dysputy a nie głupie gadanie "wsadzisz pod pierzynę i nadal będzie chłodny"

 

Nie jedyna nieprzereklamowana bo do wysokiej sprawności dochodzi jeszcze ogromna kultura pracy, zasilacz jest niesłyszalny, porządnie chłodzony 135MM wentylatorem a jako dodatek, długa gwarancja i modularny system kabli.

Ciężko mi stwierdzić jak sprawują się wszelkie zabezpieczenia awaryjne, z chyba oczywistych przyczyn.

Jedyną wadą jest krótki kabel zasilający CPU.

 

Brutus 410 posiada całkiem wysokie stopki, ale faktycznie gruby włochaty dywan może ograniczyć dostęp powietrza.

Również krótkie zasilacze mogą nie pokrywać się całkowicie z wylotem powietrza u dołu, ale nie powinno to sprawiać problemu.

 

Co do 8Gb ramu oraz zestawień procesora/kart w pełni popieram Cleanera.

Link to post
Share on other sites

Płyta główna Asus P8H61-M LE R3.0 , DDR3 , Socket 1155 / 200 zł

Procesor Intel Core i3-2120 / 470 zł

Sapphire HD7850 2G GDDR5 PCI-E DVI-I / HDMI / DUAL MINI DP 11200-00-20G / 929 zł

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) / 269 zł

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) / 78 zł

Sony AD-7280S-0B , Sata , DVD-RW / 62 zł

Zasilacz Fortron ATX HEXA 500W 120 mm (HE-500) / 188 zł

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) / 134 zł

Razem: 2330 zł

 

jak chcesz taniej to możesz kupić gpu HD6950 - XFX HD6950 Dual Heatpipe 1GB (HD-695X-ZDFC) / 839 zł

 

Co byście powiedzieli na ten zestaw z grafiką 1GB HD6950 a dołożyć RAM na 8GB?

A co do obudowy brutusa to u mnie zdała by egzamin bo komputer wstawiony by był na półkę w biórku przystosowaną na jednostke centralną komputera.

Edytowane przez poki24
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...