Skocz do zawartości

Apgrejd dla idioty


Recommended Posts

Witam wszystkich i od razu prosze o pomoc ):

No wiec funkcjonuje sobie z moim komputerkiem juz troche i niestety zawsze nadchodzi ten czas zeby go ,apgrejdnac". Komputer szczegolnie do gier i obecnie mysle ze wystarczy wymienic tylko moja nieszczesna karte graficzna, no i razem z tym zasilacz. Od razu mowie ze obecnie to co mam nie jest zbyt dobre, wiec tym razem chce wydac juz troche kasy, ale miec w koncu cos porzadnego i cos co nie bede musial zaraz wymieniac..

Wyszlo na Asusa Radeona HD 7970 - ladnie sie utargowalem wiec nie jest zle i mysle ze kupie spokojnie. Mozecie wspomoc mnie czy to dobry wybor i jaki zasilacz mam dobrac? Niby robilem wykres na stronce ale jednak chcialbym Waszej pomocy i rad.

 

Procesor Intel Core i5-2500 CPU

Ramik 6144MB

Plyta glowna Asus P5KPL-AM

Windowsa mam 8 przedpremierowa, wiec z tym nie powinno byc problemow.

No i karta i zasilacz to miloby bylo dla mnie poznac.

 

Z gory wielkie dzieki i mam nadzieje ze okazecie wyrozumialosc dla idioty

pozdrowka

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzieki Wam o wielcy ;)

Na zasilacz oczywiscie chce wydac jak najmniej ale dam tyle ile potrzeba zeby nic sie nie zwalilo i Waszymi odpowiedziami bede sie kierowal. A Radka zassalem z licytacji - moje szczescie sie udalo, bo tak to bym myslal o czyms tanszym (udaje powaznego, ale szczerze to sram szczesciem ;p) btw pojdzie to wszystko w 100% na moim sprzecie? Wg mnie nie powinno byc niedogodnien ale moze sie myle..

Link to post
Share on other sites

Sorry cos mi sie popierniczylo..

Plyta glowna GIGABYTE GA-H61M-S2V-B3 (http://tnij.org/plytagigabyte)

 

Wybaczcie, nie wiem jak to zrobilem. Ale chyba to nie zmienia faktu ze powinno wszystko chodzic nie?

 

EDIT:Polecacie wziac ten drozszy zasilacz ktory podal Drachenfeles (Seasonic X-560) czy ten co podal kolega 2 posty wyzej wystarczy? (XFX Core 550W) + spelniaja one ten magiczny cytat z oficjalnej strony AMD?

,,zasilacz z jednym 8-wtykowym złączem zasilania 150 W PCI Express i jednym 6-wtykowym złączem zasilania 75 W PCI Express"

Edytowane przez TrolBartus
Link to post
Share on other sites

No wiadomo ze im taniej tym lepiej, a ten X-560 to dla mnie spory wydatek. Chyba wezme ten 2, ale zadnych problemow pozniej nie bedzie i wszystko bedzie chodzilo oke? Taka mam nadzieje i juz w sumie prawie sie przekonalem. A mozecie jeszcze podpowiedziec czy wszystko bedzie wspolpracowalo z plyta glowna? Niby jestem pewien ze tak, ale upewnic sie zawsze warto, mam nadzieje ze nie wezmiecie tego za offtopic ;)

Link to post
Share on other sites

Przejrze propozycje i sie zastanowie. Wielkie pjona dla wszystkich i WIELKIE dzieki za pomoc (:

Oczywiscie reputacja sie nalezy, a ja zamykam sie w domu na pare lat, bo nowe tytuly na mnie czekaja ahjo ^__^

 

Dziekowna i pozdrowna,

cya :)

Edytowane przez TrolBartus
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wybaczcie, ze post pod postem, ale bez odswiezenia zapewne malo kto odpowie. No wiec wszysko juz mam i na szczescie dziala wysmienicie - 100 krotne dzieki :]

Tylko mam kolejne pytanko - male i krotkie, dlatego mam nadzieje ze zalatiwe to szybko tutaj. Szukalem i tak srednio moglem znalezc - czy temp karty w stanie spoczynku (39-43*C) i w ostrym stresie jak BF3 w ultra (nawet wskoczylo raz do 76*C, ale ogolnie to ok 70) jest w porzadku? Patrzylem na testy i wychodzilo na to ze mam podobna temp, ale nie wiem czy zostawic jak jest, czy moze skusic sie na jakies gadzety w stylu ,,za goraco mi". Przedluzy to moze zywotnosc karty i mozliwosc spalenia? Oplaca sie, czy wszystko jest tak jak powinno i nie ma sensu kombinowac? Dodam ze nie mam zadnych dmuchalek w obudowie, ale jest ona otwarta ze wszystkich stron - mi to nie przeszkadza.

 

z gory dzieki ;)

Link to post
Share on other sites

Oke. Wiecie pewnie jak to jest, gdy sie uzbiera na wymarzony sprzet i mimo ze jest sie juz bankrutem chce sie na ta karte chuchac i dmuchac i to w sumie wychodzi, ze doslownie ;) Nie wiem ile wynosi przecietna zywotnosc kart (i czy wogle taka istniej - niesmiertelnosc?), ale (zapewne juz nic nie bede kombinowal ale chcialbym wiedziec) czy takimi roznymi zabiegami pomozemy jej wytrzymac dluzej?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...