Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

brat ma zamiar złożyć zestaw komputerowy i tu nastaje taki dylemat. Nie może się zdecydować które rozwiązanie wybrać. Tak jak w temacie: HD 7870 i i5 2500k lub HD 7950 i i5 2320. Jak myślicie, która propozycja będzie lepsza? Czy kupić lepszy procesor a za jakiś czas wymienić kartę na inną czy lepszą kartę i wymienić za jakiś rok procesor? Komputera będzie używał do najnowszych gier. Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Wybór jest prosty tylko i wyłącznie procesor core i5 2500K + radeon 7870 świetny procesor dający się bardzo łatwo podkręcić co dodatkowo w przyszłości bardzo się przyda , co do karty radeon 7870 to niedawno stałem się jej szczęśliwym posiadaczem więc mogę podzielic się swoimi doświadczeniami wobec niej. Posiadam karte radeon 7870 saphire ghz edition ,karta jest genialna jej wydajność przekroczyła moje oczekiwania [ mowie tutaj o OC ] daje radę w każdej grze a co najważniejsze genialnie się podkręca nigdy nie miałem tak dobrze podkręcającej się karty z standardowych taktowań gpu 1000mhz pamięć 4800mhz udało mi się bez najmniejszego problemu ustawić gpu na 1270mhz i pamięć na 5400mhz przy tym karta jest bardzo cicha i chłodna max temp 64 stopnie . wydajność po oc dorównuje droższemu radeonowi 7970 . Bardzo polecam

Link to post
Share on other sites

I jak wyglada sprawa ze sprowadzaniem z UK? Wszystko gladko?

 

Nie wiem ponieważ ja mieszkam w UK wiec kartę dostałem na drugi dzień od zamówienia ,Poszukaj w PL ostatnio ceny bardzo spadły ,ten model radeona 7870 jest fantastyczny karta posiada świetne OC 300mhz na rdzeniu to jest mistrzostwo świata i przy tym cisza i chłód
Link to post
Share on other sites

Win7 w jakiej wersji czy BOX czy OEM?

Trzeba zacząć od tego, że jeśliby bardzo się czepiać to wersji OEM jako końcowy użytkownik nie możesz kupić. Licencje OEM są przeznaczone tylko dla tzw. integratorów systemów %-) (inaczej: system builder). Czyli osób lub firm, które budują komputery a później je sprzedają, osoba prywatna takiej licencji nie może nabyć. Oczywiście nikt tego nie przestrzega :>. Poza tym podstawowa różnica między BOX a OEM to możliwości późniejszego upgreadu tudzież przeniesienia licencji na inny komputer. Licencja OEM po instalacji jest przypisana do danego systemu komputerowego (czyli: płyta główna, procesor, pamięć oraz dysk twardy) i jako takiej nie można przenieść jej na inny komputer a nawet nie można czynić istotnych (czyli tworzących nową jakość) zmian w systemie do którego została taka licencja przypisana porządkowo. W przypadku licencji BOX nie ma takich ograniczeń. Ponadto w przypadku licencji BOX suport do systemu prowadzi Microsoft a w przypadku OEM powinien to czynić podmiot produkujący/sprzedający komputer. Tyle teoria, wiadomo, że w praktyce wszyscy to olewają i instalują OEM jak leci bo tak jest taniej :> Sam musisz zdecydować.
Link to post
Share on other sites

wezmę mu box'a bo pewnie będę mu upgrade'ować kompa itd. itp. jeszcze dwa pytanka:

1. Czy Gigabyte HD 7870 będzie się tak dobrze kręcić jak wersja od szafirka czy też nie?:)

2. Czy w sklepie Agito.pl jest możliwa darmowa wysyłka?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...