Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

ASUS M3N78-VM AM2+/AM2 wsadziłem na ta płytę kartę gigabyte gtx 670. Wcześniej miałem gtx260 i po zmianie podczas grania komputer od czasu duo czasu sypie BSOD z kodem 0x00000124. Czy płyta może się klocic z karta przez to ze ma starsze pci-e? Chce zasiegnac opini

(zasilacz OCZ700w)

Link to post
Share on other sites

Amd Phenom II 965 4x3.4 ghz.

 

Szukam w tym dziale juz tak na zapas plyty pod i5 2500k do max 600zl dobrej do oc. Bo czarno to widze.

Dodam ze ta plyta byla pol roku temu martwa i wrocila z serwisu(do czasu zmiany gpu zero bsod)

 

@Fenio

 

Sprawdzę jak dotrę z pracy do domu. Szczerze powiem ze gry chodzą mi bardzo dobrze (płynność, detale). Jestem zadowolony i wolał bym uniknąć wymiany całej platformy teraz.

Edytowane przez gore2kill4
Link to post
Share on other sites

Szkoda że nie sprawdziłeś temperatur GPU podczas testu (w "power suppy" leci cpu+gpu). W OCCT daj mu test GPU i odpal GPU-Z. Ważne aby okno OCCT było aktywne (podświetlone), inaczej test nie obciąża w pełni grafiki.

Napięcia masz dobre, temperatura CPU wysoka ale nie aż tak aby stwierdzić że na pewno to jest przyczyną problemu. Jak masz możliwość to warto poprawić (wyczyścić, nałożyć lepszą pastę) chłodzenie bo musi być bardzo słabe patrząc na wyniki temperatur i tego jak szybko rosną.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to temperaturę GPU masz dobrą i tu nie powinno być żadnych problemów.

Z temperaturą CPU już nie jest tak wspaniale, na twoim miejscu polepszył bym prowizorycznie chłodzenie np. otwierając obudowę i trzeba by wytestować czy to coś zmieni.

 

ps.

wersja pci-e nie ma nic do rzeczy, są kompatybilne wstecz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wszystko co było możliwe zrobiłem (polepszenie chłodzenia, test ramu, wyjęcie pozostałych hdd, swieży System) i BSOD z numerem 0x00000124 nie odpuszczał.

 

Wszedłem do BIOSU i zmieniłem jedna opcję [DISABLED] (zamieszczona na screenach) od tamtej pory a minęło kilka dni zero BSOD.

Po właczeniu w ramach testu BSOD (tylko podczas grania) jak na zawołanie.

 

I tu pytanie co to za opcja i dlaczego ma aż taki wpływ na BSOD.

 

http://imgur.com/a/toMXA

 

Praktycznie zawsze po pewnym czasie grania pojawiają mi się na multi takie micro freezy. Nie trwa to nawet ułamek sekundy, ale jest dość częste. Poszukałem na necie różnych opisów/filmików "lag, freez, drop, Micro Stutter etc", ale żaden nie pasuje do tego jak to wygląda u mnie.

 

Jak wiadomo w Battlefield 3 jest pewna komenda, która podczas rozgrywki pokazuje w lewym dolnym rogu "zużycie GPU (linia zielona) oraz CPU (linia żółta) + zakres liczbowy.

Komenda pokazuje ten wykres:

http://img831.imageshack.us/img831/394/151perfoverlay.jpg

 

Podczas gdy zaczyna sie jazda z tymi "dławieniami" linia żółta od CPU skacze wysoko poza czerwona ramkę z ok 30.00 na 118.00

Zastanawiam się gdzie może leżeć problem? Ponieważ linia GPU cały czas idzie gładko a tylko CPU głupieje.

Jak myślicie co w tej konfiguracji może zawodzić?

 

Typ procesora QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200)

Nazwa płyty głównej Asus M3N78-EM (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA GeForce 8300, AMD K10

Pamięć fizyczna 8192 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Karta wideo NVIDIA GeForce GTX 670 (2048 MB)

Dysk fizyczny WDC WD5000AADS-00S9B0 ATA Device (500 GB, SATA-II)

Zasilacz OCZ 700W

 

Temperatura procka pod maksymalnym obciążeniem programem OCCT "test power supply" nie przekraczają 62 stopni ( jest to podobno sporo ale nie ma tragedii)

http://img31.imageshack.us/img31/9673/dobryi.jpg

Temperatura GPU w stresie OCCT max 72 stopnie :

http://img267.imageshack.us/img267/4783/gpunh.jpg

 

Ja celuję w procka płytę i ram, jak by nie wyrabiały z przesyłem obróbką wszystkiego. Bo GPU chodzi jak złoto.

 

Ew jeżeli ktoś ma chęć i czas to mógłby u siebie sprawdzić jak to wygląda? (zachowanie tego wykresu)

 

EDIT:

Na tym filmiku gra chodzi płynnie, a obydwa wykresy skaczą w w miarę równo jak widać.

 

Do wydania mam ok 2k na ewentualne zmiany konfigu.

Włączyłem HD Tune i pokazał mi coś takiego:

 

http://img707.imageshack.us/img707/8642/68923468.th.jpg

 

Czy to może powodować BSOD i mieć, aż taki wpływ na freezy w grze?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...