Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

1333MHz zamiast 1866

ram taktowanie płyta główna procesor częstotliwość problem porada Corsair Gigabyte AMD

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 MoonWalk

MoonWalk
  • Zapaleniec

• 1075 postów

Napisano 28 lipiec 2012 - 22:38

To ja soe tu podłącze, bo nikt mi w moim temacie nie pptrafił wyrłumaczyć tego... Jaka różnics jest między taktowaniem 1333 i 1600? I na co to ma wpływ? Bo mnie w temacje pisali, że praktycznie na nic, a tu widze, że ma.I jakie parametry płyty i procka mam wziąć pod uwage przy doborze pamieci? Mam zamiar kupić Asrock p67 pro3 b3 i oczywiscie 2500k. Chcialem do tego dobra pamiec, moze d goodrama, ale nie wiem jaka.

P.s. bardzo przepraszam, że sie tak podpinam pod temat, ale widze, że tu rozmowa już rozwiązana i macie wiedze na ten temat...
  • 0

i5 3570K|Zotac 770GTX|MSI Z77-G43|8GB RAM|W7|WD CAVAIR BLUE|OCZ VERTEX 4 128GB|OCZ SEALTHXSTREAM 2 600W

#22 1985r7

1985r7
  • Gaduła

• 384 postów

Napisano 28 lipiec 2012 - 22:54

Tu piszą http://www.corsair.c...3m2a1866c9.html że SPD tych ramów jest pod 1333mhz więc ręcznie trzeba te timingi wklepać żeby chodziło na 1866mhz., więc jednak nie wina płyty. Pytanie Czy robią ramy których SPD jest pod 1866mhz tak żeby nie trzeba było wklepywać timingów?
A tak przy okazji AMD wprowadza do nowych płyt AMP-AMD Memory Profile więcej tutaj co to jest: http://www.benchmark...ustawienia.html

To ja soe tu podłącze, bo nikt mi w moim temacie nie pptrafił wyrłumaczyć tego... Jaka różnics jest między taktowaniem 1333 i 1600? I na co to ma wpływ? Bo mnie w temacje pisali, że praktycznie na nic, a tu widze, że ma.I jakie parametry płyty i procka mam wziąć pod uwage przy doborze pamieci? Mam zamiar kupić Asrock p67 pro3 b3 i oczywiscie 2500k. Chcialem do tego dobra pamiec, moze d goodrama, ale nie wiem jaka. P.s. bardzo przepraszam, że sie tak podpinam pod temat, ale widze, że tu rozmowa już rozwiązana i macie wiedze na ten temat...

Jest różnica taka że szybciej chodzi komputer, największe ma to znaczenie w APU bo karta graficzna i komputer korzystają z tej samej pamięci. Jeśli będziesz używał zewnętrznej karty graficznej to dużej różnicy między 1333mhz a 1600 nie zauważysz. Jeśli bierzesz płytę pod procek intela to chyba warto sprawdzić czy obsługuje XMP bo jeśli tak to warto zaopatrzyć się w pamięci które też to obsługują.

Użytkownik 1985r7 edytował ten post 28 lipiec 2012 - 23:19

• 0

Komputer: Intel NUC Kit NUC7PJYH | Procesor: Pantium Silver J5005 | Pamięć: DDR4 8GB 2400MHz Samsung | Dysk: SSD 128GB Samsung 830 |

#23 seele

seele
  • Gaduła

• 338 postów
  • Miejscowość:Tarnów

Napisano 28 lipiec 2012 - 23:02

wszystkie płyty w których jest procesor z literka k- mozna regulowac timingi pamieci bez wpływu na przetaktowanie procesora.
Zas procesory bez K gdy podwyzszaz timingi pamieci jest widziane jako pruba podkrecania.
  • 0
Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ram, taktowanie, płyta główna, procesor, częstotliwość, problem, porada, Corsair, Gigabyte, AMD

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych