Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Posiadam płytę główną Gigabyte GA-970A-D3, procesor AMD FX-8120 oraz pamięć RAM Corsair 2x4GB Vengeance 1866 MHz with Heatsink.

Pomimo, że zarówno płyta główna jak i procesor wspiera częstotliwość dla pamięci 1866 MHz, to mój RAM taktuje z prędkością 1333 MHz. Próbowałem zmienić w BIOSie mnożnik tak, aby podwyższyć częstotliwość do 1866 MHz, lecz po tym nie włączył mi się system operacyjny.

Czy ktoś wie co można zrobić, aby taktowanie pamięci wynosiło 1866 zamiast 1333? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem z tą samą pamięcią, tutaj masz jego rozwiązanie: http://forum.benchma...a-jako-1333mhz/Proponuje też napisać w tej sprawie do gigabyta może zrobią biosy na wszystkie płyty które nie bedą miały problemów z tymi pamięciami, ja już napisałem, a wiadomo że jak paru zgłosi im ten problem to będą musieli się znim uporać.

Edytowane przez 1985r7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Proponuje też napisać w tej sprawie do gigabyta

Gigabyte ma klientów w nosie zaraz po tym jak odejdą od kasy. Nie odpowiadają na e-maile, nie sądzę również, żeby chciało im się pisac BIOS tylko dlatego, że jakiś "tam klient ma problem z jakąś tam pamięcią"
Link to post
Share on other sites

Heh pochwaliłem się chyba za wcześnie wczoraj pod wieczur i dzisiaj rano miałem migotanie ekranu takie jak wystepuję przy przetaktowaniu karty graficznej więc wruciłem do Ustawień pamięci Auto czyli 1333mhz.. Jak narazie zero migotania więc prawdopodobnie wina Pamięci.

Potem jeszcze spróbuje raz na 1866mhz z wyłączoną funkcją DRAM E.O.C.P.

 

" data-cid="637389" data-time="1343371130">

Gigabyte ma klientów w nosie zaraz po tym jak odejdą od kasy. Nie odpowiadają na e-maile, nie sądzę również, żeby chciało im się pisać BIOS tylko dlatego, że jakiś "tam klient ma problem z jakąś tam pamięcią"

A co do Gigabyte to mi odpisali ale w wygenerowanym linku który dostajesz zaraz po wysłaniu pytania, na emaila nie wysyłają odpowiedzi tylko w tym linku. No i napisali że sprawa została przekazana do laboratorium. Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Spróbuj manualnie ustawić w biosie/uefi napięcie i timingi na takie jakie podaje producent czyli 1.5V i CL9-10-9-24-1T

Producent podaje timingi 9-10-9-27 A program cpu-z pokazuje że command rate ma mieć 2T, na manualu już dawałem 1,5V taki sam efekt jak na auto bo na auto daje 1,5VPotem jeszcze spróbuje raz na 1866mhz z wyłączoną funkcją DRAM E.O.C.P. Może to coś pomoże.

 

http://img31.otofotki.pl/obrazki/tu270_3.jpg

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Czyli uważacie, że to wina BIOSu, że pamięć ma zaniżone taktowanie?

Jak najbardziej wina biosu, w biosie jest źle odczytywane SPD pamięci a powinno być tak jak w programie CPU-Z:http://img31.otofotki.pl/obrazki/tu270_3.jpghttp://img31.otofotki.pl/obrazki/wc511_1.jpgWyłączyłem funkcję DRAM E.O.C.P. i od 2 godzin na razie wszystko stabilnie działa. Edytowane przez 1985r7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Takie ustawienie jak masz tyczy się wszystkich RAMów pracujących z 1866MHz?

 

To są timmingi takie jakie mają twoje ramy . Ustaw ręcznie 9-10-9-27 reszty nie ruszaj . Command timing 2T. Ofc częstotliwość 1866mhz.

 

Witam

Posiadam płytę główną Gigabyte GA-970A-D3, procesor AMD FX-8120 oraz pamięć RAM Corsair 2x4GB Vengeance 1866 MHz with Heatsink.

Pomimo, że zarówno płyta główna jak i procesor wspiera częstotliwość dla pamięci 1866 MHz, to mój RAM taktuje z prędkością 1333 MHz. Próbowałem zmienić w BIOSie mnożnik tak, aby podwyższyć częstotliwość do 1866 MHz, lecz po tym nie włączył mi się system operacyjny.

Czy ktoś wie co można zrobić, aby taktowanie pamięci wynosiło 1866 zamiast 1333? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Tak to z reguły jest ,że płyty główne ustawiają sobie domyślnie 1333 Cl9,a odpowiednie timmingi i Mhz trzeba zmienić ręcznie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To ja soe tu podłącze, bo nikt mi w moim temacie nie pptrafił wyrłumaczyć tego... Jaka różnics jest między taktowaniem 1333 i 1600? I na co to ma wpływ? Bo mnie w temacje pisali, że praktycznie na nic, a tu widze, że ma.I jakie parametry płyty i procka mam wziąć pod uwage przy doborze pamieci? Mam zamiar kupić Asrock p67 pro3 b3 i oczywiscie 2500k. Chcialem do tego dobra pamiec, moze d goodrama, ale nie wiem jaka.

 

P.s. bardzo przepraszam, że sie tak podpinam pod temat, ale widze, że tu rozmowa już rozwiązana i macie wiedze na ten temat...

Link to post
Share on other sites

Tu piszą http://www.corsair.c...3m2a1866c9.html że SPD tych ramów jest pod 1333mhz więc ręcznie trzeba te timingi wklepać żeby chodziło na 1866mhz., więc jednak nie wina płyty. Pytanie Czy robią ramy których SPD jest pod 1866mhz tak żeby nie trzeba było wklepywać timingów?

A tak przy okazji AMD wprowadza do nowych płyt AMP-AMD Memory Profile więcej tutaj co to jest: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-memory-profile-pamiec-operacyjna-jeszcze-szybsza-dzieki-specjalnym-profilom-ustawienia.html

To ja soe tu podłącze, bo nikt mi w moim temacie nie pptrafił wyrłumaczyć tego... Jaka różnics jest między taktowaniem 1333 i 1600? I na co to ma wpływ? Bo mnie w temacje pisali, że praktycznie na nic, a tu widze, że ma.I jakie parametry płyty i procka mam wziąć pod uwage przy doborze pamieci? Mam zamiar kupić Asrock p67 pro3 b3 i oczywiscie 2500k. Chcialem do tego dobra pamiec, moze d goodrama, ale nie wiem jaka. P.s. bardzo przepraszam, że sie tak podpinam pod temat, ale widze, że tu rozmowa już rozwiązana i macie wiedze na ten temat...

Jest różnica taka że szybciej chodzi komputer, największe ma to znaczenie w APU bo karta graficzna i komputer korzystają z tej samej pamięci. Jeśli będziesz używał zewnętrznej karty graficznej to dużej różnicy między 1333mhz a 1600 nie zauważysz. Jeśli bierzesz płytę pod procek intela to chyba warto sprawdzić czy obsługuje XMP bo jeśli tak to warto zaopatrzyć się w pamięci które też to obsługują. Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

wszystkie płyty w których jest procesor z literka k- mozna regulowac timingi pamieci bez wpływu na przetaktowanie procesora.

Zas procesory bez K gdy podwyzszaz timingi pamieci jest widziane jako pruba podkrecania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...