Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chcialbym zakupic sluchawki do komputera.

1.Czy moja zintegrowana karta muzyczna jest ok?asrock z77 extreme4

2.Czy oplaca sie kupowac dedykowana karte muzyczna?

3.Sluchawki chcialbym glownie uzywac do sluchania muzyki,grania,filmy.

4.Chcialbym sluchawki z dzwiekiem przestrzenym 5.1. Czy jest roznica miedzy 5.1 a 7.1,czy jest to warte placenia wiecej,slyszy sie roznice w dzwieku?

Nie podaje granicy ceny ktora moge wydac.Nie znam sie na sluchawkach.Po podaniu jakis propozycji blizej okresle ile bede chcial wydac.

Chodzi mi o zestawienie najlepsza cena do jakosci,sluchawki nie musza byc z mikrofonem.

Posiadam glosniki logitech z5500 z ktorych jestem bardzo zadowolony.Podlaczylem je do komputera,kablem optycznym.Grajac w Wiedzmina jakosc dzwieku na mojim wyswietlaczu to nie dolby sourond ani dts.Jaka najlepsza jakosc dzwieku moge uzyskac w tej grze?

Link to post
Share on other sites

1. Żadna integra nie jest ok.

2. Tak.

3. No dobra dalej.

4. Jeśli dobrze słyszałem to w słuchawkach się nie patrzy na dźwięk przestrzenny tylko na wiele innych od których zależy brzmienie:

- Czy muszla jest otwarta, zamknięta, pół otwarta.

- Czy muszla leży na małżowinie, czy może obejmuje całe ucho.

- Czy słuchawki generują dźwięk ciepły, chłodny,ciemny, jasny.

itd.

 

 

Podaj jaki masz budżet to coś się zaradzi.

Edytowane przez SzaraWydra
Link to post
Share on other sites

Moj budzet to powiedzmy 1000zl maks. wliczajac karte muzyczna,milo byloby zejsc nizej.

Myslalem co napisalem wczesniej ze sluchawki moga byc bez mikrofonu,ale rownie dobrze moga byc z mikrofonem.(moze zaczne grac w gry w przyszlosci w ktorych jest mozliwosc rozmawiania z innymi)

Link to post
Share on other sites

1.Czy moja zintegrowana karta muzyczna jest ok?asrock z77 extreme4

nie, jak i każda integra, jakby jej nie reklamowali

 

2.Czy oplaca sie kupowac dedykowana karte muzyczna?

tak

 

3.Sluchawki chcialbym glownie uzywac do sluchania muzyki,grania,filmy.

jak są dobre to poradzą sobie z każdym zastosowaniem

 

4.Chcialbym sluchawki z dzwiekiem przestrzenym 5.1. Czy jest roznica miedzy 5.1 a 7.1,czy jest to warte placenia wiecej,slyszy sie roznice w dzwieku?

dźwięk przestrzenny realizowany jest za pomocą stereo czyli dwóch kanałów

 

.Jaka najlepsza jakosc dzwieku moge uzyskac w tej grze?

generalnie jakość dźwięku w grach woła o pomstę, więc im lepszy sprzęt tym bardziej to irytujące

 

Moj budzet to powiedzmy 1000zl maks. wliczajac karte muzyczna,

jak już masz te z5500 to kup sobie Audiotrak Prodigy LTM lub X-Fi

a na słuchawki Sennheisery PC360 lub PC350 zależy czy wolisz odpowiednio otwarte czy zamknięte

nie pożałujesz

Edytowane przez drachenfeles
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Certyfikat THX®

Dekoder plus Dolby® Digital & DTS®

Dolby® Pro Logic II

Pilot sterowania Digital SoundTouch™

Zestaw głośników komputerowych 5.1. Charakteryzują się pasmem przenoszenia 33 Hz - 20000 Hz

Tak sie zastanawiam jesli podlacze panel z moich glosnikow do kompa kablem optycznym,i pozniej sluchawki do panelu sterowania z5500,to czy przyniesie to jakas poprawe jakosci dzwieku?

 

"a na słuchawki Sennheisery PC360 lub PC350 zależy czy wolisz odpowiednio otwarte czy zamknięte

nie pożałujesz"

 

nie wiem,to moje pierwsze porzadne sluchawki w zyciu.

Jaka jest roznica pomiedzy otwartymi i zamknietymi?Chcialbym zeby sluchawki byly wygodne,co wiem to ze otwarte sa lepsze dla ucha,lepsza cyrkulacja powietrza chyba.

 

Audiotrak Prodigy LTM lub X-Fi-karty te wogole nie sa dostepne w uk,mozesz polecic jakies inne?chyba ze sa najlepsze jakosc/cena to jak bede w Polsce w wrzesniu to je zamowie.

dzieki

Link to post
Share on other sites

Certyfikat THX® Dekoder plus Dolby® Digital & DTS® Dolby® Pro Logic II Pilot sterowania Digital SoundTouch™

nawet nie zaczynaj z tym bełkotem, bez urazy oczywiście

 

Tak sie zastanawiam jesli podlacze panel z moich glosnikow do kompa kablem optycznym,i pozniej sluchawki do panelu sterowania z5500,to czy przyniesie to jakas poprawe jakosci dzwieku?

nie

 

Jaka jest roznica pomiedzy otwartymi i zamknietymi?

Chcialbym zeby sluchawki byly wygodne,co wiem to ze otwarte sa lepsze dla ucha,lepsza cyrkulacja powietrza chyba.

otwarte, jak sam zauważyłeś, zamknięte dobrze tłumią i imo lepiej się słucha

a co do wygody to bardzo indywidualna sprawa, jednemu model X leży dobrze, innemu nie

ale te modele senków są na tyle fajnie spasowane, że mało prawdopodobne, by ci jakoś przeszkadzały

 

Audiotrak Prodigy LTM lub X-Fi-karty te wogole nie sa dostepne w uk

żartujesz, dowolny Audiotrak Prodigy poza HD2, który jest pod stereo

 

mozesz polecic jakies inne?

do 5.1? nie bardzo, rozpędzać się też nie ma co pod ten twój zestaw, ostatecznie możesz wziąć Xonara DX/XD

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Użytkownik jimhaumman dnia 25 lipiec 2012 - 16:23 napisał Audiotrak Prodigy LTM lub X-Fi-karty te wogole nie sa dostepne w uk żartujesz, dowolny Audiotrak Prodigy poza HD2, który jest pod stereo

http://skinflint.co.uk/?in=&fs=Audiotrak+Prodigy,no za bardzo tych kart,jest tylko jedna za 127£,duzo drozej niz w kraju

 

jak co to zamowie w Polsce http://almedia.pl/pl/audiotrak-prodigy-7-1e-x-fi-audio-wewnetrzna-karta-dzwiekowa.html

Użytkownik jimhaumman dnia 25 lipiec 2012 - 16:23 napisał mozesz polecic jakies inne? do 5.1? nie bardzo, rozpędzać się też nie ma co pod ten twój zestaw, ostatecznie możesz wziąć Xonara DX/XD

 

ta karta prawie polowe tanzsza,jak jestem zadowolony z z5500 to chyba mi powinna wystarczyc?chociaz nie ma wejscia optycznego.

czy ta karta jest duzo gorsza niz audiotrak prodigy x-fi?

 

a co z kartami dzwiekowymi od creative sound blaster-zawsze myslalem ze one sa dosc dobre??

Link to post
Share on other sites

troche z innej beczki,kupilem dell ultrasharp u2412m,no i jak pisze w tej recenzji

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2412m.htm

Default gamma was recorded at 2.0 average, leaving it 8% out from the target of 2.2 on average

 

The calibration was a great success. The gamma discrepancy that we saw before (8%) had been corrected now to leave us with 0% deviance from the target of 2.2 and white point was basically spot on at 6502k as it had been at default settings. Luminance had been reduced to a more comfortable 120 cd/m2 after the adjustment of the OSD brightness control to 35%. Black depth was still very good at 0.13 cd/m2 and this gave us an excellent calibrated static contrast ratio of 947:1. Colour accuracy was also improved nicely with dE average now only 0.3 and maximum only 1.1. LaCie would consider colour fidelity to be excellent.

 

Czy ja moge zrobic sam kalibracje za pomoca jakiegos programu,zeby uzyskac te same wyniki?Czy musze posiadac te drogie urzadzenie?

The screen was tested at default factory settings using the DVI interface, and analysed using an X-rite i1 Pro spectrophotometer combined with LaCie's Blue Eye Pro software suite

Link to post
Share on other sites

mówiłem ci już, że to tylko naklejki i marketing nie mający przełożenia na rzeczywistość

 

czy ja wiem,zawsze jak film lub gra byla w dts to dzwiek byl nieporownywalnie lepszy niz dolby sorround,czy dolby hd

 

http://blueaudio.pl/sennheiser-hd-800-p-1266.html takie beda dobre?? :o

 

http://www.ebay.co.uk/itm/AUDIOTRAK-PRODIGY-7-1e-X-Fi-Audio-7-1-Channel-Express-/110775772813?pt=US_Sound_Cards_Internal_&hash=item19cac0268d

 

http://www.ebay.co.uk/itm/AUDIOTRAK-PRODIGY-7-1e-X-Fi-OEM-7-1-Channel-Express-/120876674556?pt=US_Sound_Cards_Internal_&hash=item1c24cfadfc

 

ta OEM jest bardzo kuszaca propozycja,ale sie na tym nie znam.co o tym myslisz?

 

Rubycon Capacitor (YK Series) wychodzi ze to tylko roznica w kondensatorach,chipie i czyms jeszcze.

Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/art39650-32.html postanowilem kupic pc350,w drodze dziecko wiec przyda sie dobre wygluszenie.

zanipokoila mnie ta recnzja.czy to winna sluchawek czy tych daremnych kart muzycznych?jak kupie prodigy x-fi powinno chyba byc lepiej?

 

 

Testy – odsłuch muzyczny. Karta zintegrowana Supreme FX2

PC 350 w połączeniu z kartą zintegrowaną wypadły kiepsko. Dźwięk był wyraźny, ale zdecydowanie mało naturalny. Niskie tony nie były głębokie, ale nie można im było odmówić dynamiki. Wokale były odrobinę za ofensywne i po dłuższym czasie męczyły. Separacja instrumentów była słaba. Całość została odtworzona bardzo blisko.

Testy – odsłuch muzyczny. Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster X-Fi Fatal1ty Pro Gamer

PC 350 brzmiały bardzo plastikowo, nienaturalnie. Wokale wywoływały wyraźne echo, które niszczyło przyjemność odsłuchu. Bas był krótki, płytki oraz szybki, ale nie brzmiał naturalnie. Widać, że przeznaczenie tych słuchawek jest zdecydowanie inne niż odsłuch muzyczny.

Testy – odsłuch muzyczny. Karta dźwiękowa ASUS Xonar Essence ST

Dźwięk w dalszym ciągu był plastikowy. Bas nieco się poprawił, ale różnice pomiędzy Xonarem Essence ST a innymi kartami były symboliczne.

Link to post
Share on other sites

z tego co słyszałem te wielkie testy są mocno naciągane zależnie od tego z której strony powieje sałatą, więc nie brałbym sobie ich do serca

 

natomiast słuchawki są ok, prodigy da ci dobre źródło, ergo nie ma powodu do zmartwień

Link to post
Share on other sites

http://www.guru3d.co...php?image=21586

I'll take the time to point out the PCIe stabilization tab next to the PCIe pins. It's wider than standard width, which caused us to perform some minor surgery on our DFI motherboard to get the Prodigy 7.1e seated in the socket. This will probably frustrate some users who won't know what to do about it and just return the card.

 

czy ja bede mial problemy z zainstalowanie tej karty w mojej asrock z77 extreme4,case fractal design define f3

Link to post
Share on other sites

mysle nad tym mikrofonem w pc350/360,wiem ze sluchawki mial byc do gier,tylko ja nie gram w gry typu bf3 i tym podobne.szkoda ze mikrofonu nie mozna w nich odlaczyc.

 

Sennheiser HD598(sa one dostepne w inny kolorze) kosztuja podobnie jak 350/360 ale sa bez mikrofonu.Czy dzwiek w nich jest lepszy od 350/360?potem sa hd600 i hd650 troche za drogie dla mnie,ale jak one wypadaja na tle powyzszych ktore wyminilem?czy dla nich prodigy x-fi jest za slaba karta muzyczna i trzeba by bylo wydac wtedy wiecej na nia?

 

jak wyglada sprawa podlaczenia tych sluchawek do CD Walkman.

Link to post
Share on other sites

HD598 prawie na pewno zagrają lepiej od PC350/360, a prodigy jest dla tych słuchawek ok

co do urządzeń przenośnych to podłączyć podłączysz ale możesz nie być zachwycony tym, co usłyszysz, natomiast nie koniecznie

 

czy zeby takie sluchawki dobrze graly na ipod to bedzie potrzebny zmacniacz dla sluchawek,czy sa juz jakies ipody przystosowane pod takie sluchawki?mysle tu o hd598

Link to post
Share on other sites

4.Chcialbym sluchawki z dzwiekiem przestrzenym 5.1. Czy jest roznica miedzy 5.1 a 7.1,czy jest to warte placenia wiecej,slyszy sie roznice w dzwieku?

najlepszą przestrzeń otrzymasz w otwartych, półotwartych słuchawkach stereofonicznych. Oczywiście przy dobrej karcie dzwiękowej. Mogę napisać ze zestawy 5.1 posiadają bardzo słaba przestrzenność. Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...