Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam kilka pytań, głównie do użytkowników tegoż procesora... Mianowicie, jakie domyślne napięcia macie w swoich 920-stkach? Nie wiem czy ma to duży wpływ na oc, u mnie jest to np 1.08v, wydaje mi się dość niskie, więc zastanawiam się nad chłodzeniem wodnym i oc powyżej 4,2. Blok jaki posiadam to Aquacomputer Cuplex Krylos Delrin, mogę mieć także EK-Supreme Acetal.

Który z nich będzie lepszym rozwiązaniem?

Chłodnicą prawdopodobnie będzie collossus na 9 wentyli, którą trzyma dla mnie znajomy, ponieważ w przyszłości mam zamiar chłodzić także GPU. W razie braku funduszy będzie to tymczasowo chłodnica od jakiegoś samochodu, np transita. Moja płyta główna to Asus Rampage II Extreme. Czy model ten będzie potrzebował bloków wodnych przy dużym oc, czy obejdzie się bez tego? Jeśli będą potrzebne to, czy wystarczy sam mofset czy trzeba przede wszystkim odpowiednio schłodzić sekcję zasilania, NB? Trochę dużo tych pytań... Mam nadzieję, że jakiś bardziej doświadczony w tym kierunku użytkownik się wypowie. Prosiłbym też o polecenie konkretnych pompek do WC do 200 zł. Temat trochę zbiorczy, zdecydowałem się go umieścić w dziale chłodzenie, w razie czego proszę o przeniesienie.

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Ja to bym chciał wiedzieć kilka innych rzeczy:

 

1. W jakiej to obudowie będzie to wszystko montowane? (chłodnica na zewnątrz czy przyczepiona do boku?)

2. Do czego będzie służyć komp?

3. Do dużych chłodnic pompki muszą być już raczej konkretne więc polecę np. EK DCP 4,0 + podkładka (do eliminacji części drgań pompki)

Link to post
Share on other sites

Obudowa nie należy do wyczynowych. Jest to ModeCom Harry, z przodu i z tył po jednym 9cm wentylatorze, obudowa leży płytą poziomo w dobrze wentylowanym miejscu, między drzwiami a oknem, z przodu obudowy wywierciłem 52 otwory, aby przedni wentyl miał skąd brać powietrze, dodam zdjęcie jak tylko znajdę kabel. Obudowę planuję wymienić na coś większego najlepiej z miejscem na dwa większe wentylatory z przodu. Chłodnica będzie montowana na zewnątrz ze względu na to, że obudowa nie pomieści nic dużego.

PC służy mi głównie do gier w full hd... poza tym lubuję się w oc i wszelkiego rodzaju benchmarkach.

Chciałbym też zaznaczyć, że nie zależy mi na super wyglądzie maszyny... ma być konkretnie wydajna, a to jak wygląda nie przeszkadza mi zbytnio :) Dzięki za polecenie pomki. Chciałbym się też dowiedzieć, który z tych bloków będzie lepszym rozwiązaniem, jeśli ktoś miał z nimi styczność to bardzo bym prosił o opinie, ponieważ nie mogę znaleźć konkretnych testów tych bloków tej samej konfiguracji.

 

Zastanawiam się też nad tym blokiem...

https://www.cooling.pl/ek-water-blocks-ek-supreme-ltx-en-plexinickel-lga775115x13662011,produkt,553631.html

Mam okazję kupić go za 125zł, z tym, że będzie to wersja LT, nie LTX. Według sprzedawcy różnica to 0,5 - 1 stopień na korzyść LTX, który ma o 0,5 mm glebsze naciecia w podstawie.

Edytowane przez hugas
Link to post
Share on other sites

No dobra więc tak... Mam zamiar kupić

blok EK Waterblocks Supreme LT (plexi/nikiel) za 125 zł,

pompka MCP355 z topem plexi EK, w oplocie MDCP-X. wszystkie powierzchnie topu wypolerowane "na szklo" - 270 zł

chłodnica Black Water Colossus (9x120) - 250 zł

 

Ceny, które podałem są oferowanymi przez sprzedawcę, jednak przed zakupem chciałem się skonsultować z doświadczonymi użytkownikami WC, nie chce brać niczego w ciemno. Co do chłodnicy, prawdopodobnie dostanę ją dopiero w sierpniu, narazie chciałbym się posłużyć jakąś tanią chłodnicą samochodową... Proszę o opinię.

 

Kupiłem ten EK Supreme LT Nickel + Acetal za 80 zł +10 wysyłka... Używany ale stan w miarę Ok. Foto:

 

http://img09.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/14/43/12/2514431227

http://img09.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/14/43/12/2514431227_1

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...