Skocz do zawartości

Monitor z tunerem TV budżet ~1000zł


Recommended Posts

Witam

Jestem na etapie zmiany monitora SyncMaster 2243NW na jakiś dobry z tunerem TV. Nasuwa się tu też pytanie czy nie lepiej kupić oddzielnie monitor i tuner TV. Telewizji nie oglądam jakoś zbyt często ale jednak. Sporo gram i oglądam dużo filmów oraz seriali. Nie planuję jakichś bardziej zaawansowanych czynności związanych z grafiką, obróbką zdjęć itp. Szczerze przyznam że średnio się na tym znam dlatego szukam pomocy tutaj.

Co do wielkości to nie jestem pewien gdyż mam skos nad głową i ten mi się obecnie na podstawce nie bardzo mieści a bez niej jakoś jest mi niewygodnie. Zaznaczam też że w najbliższym czasie będę zmieniał biurko.

Chciał bym aby był:

-większy niż 23"

-najlepiej podwieszany bo będzie mi łatwiej pogodzić go ze skosem.

 

Budżet ~1000zł lecz mogę trochę nagiąć jeśli będzie warto.

 

Zainteresowały dwa modele

Samsung T27A750 -z matrycą TN , niepodwieszany, 27", tuner TV, 3D który można nabyć za aż lub tylko ~1500zł bo chyba rok temu kosztował 2500zł o ile się nie mylę.

oraz

LG DM2752D-PZ Z matrycą IPS, podwieszany, 27", tuner TV, 3D tyle że trochę kosztuje i to chyba jakaś nowość jest o ile się nie mylę.

 

Liczę na waszą pomoc http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Problem z oddzielnym tunerem jest taki że musi być niestety włączony komp.

Czym wyróżnia się ten dell na tle innych monitorów oraz LG DM2752D-PZ ?

Kurde tyle że on ma rozdzielczość 1920*1200 16:10 czyli potrzeba bdb kompa mieć cały czas aby sobie pograć więc chyba odpada. Tak w ogóle to czy on jest podwieszany?

 

znalazłem reckę i do gier typu B3 itp chyba się nie nadaje.

http://laptopy.gadzetomania.pl/2012/07/19/dell-u2412m-test-monitora-1610-e-ips-za-1100-zl/unboxing-specyfikacja-wyglad-i-jakosc-wykonania/top

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Czym wyróżnia się ten dell na tle innych monitorów oraz LG DM2752D-PZ ?

jest na IPS

 

Kurde tyle że on ma rozdzielczość 1920*1200 16:10 czyli potrzeba bdb kompa mieć cały czas aby sobie pograć

nonsens

 

Tak w ogóle to czy on jest podwieszany?

standard VESA 100mm jak wszystko obecnie

 

znalazłem reckę i do gier typu B3 itp chyba się nie nadaje.

niech mnie ale recenzja... znaczy co facet rozpakował i powiedział co widział,

czytaj, tak wygląda recenzja monitora:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2412m.htm

a jak chcesz szybszy to może ten:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

jest na IPS

ten LG też jest na IPS

 

nonsens

no jak nonsens? 1680x1050 jak ustawie to może być już widać piksele za bardzo a 1900x1200 to spora różnica więc ilość fps spada ostro. Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

ten LG zainteresował mnie bo 27" tuner TV, IPS, podwieszany i 3D choć to ostatnie mi średnio potrzebne. Problem że na dokładniejszych parametrach się nie znam więc nie jestem w stanie stwierdzić czy to coś dobrego czy shit. Co jesteś w stanie powiedzieć o tym LG?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Znalazłem test jakiegoś sklepu monitora LG DM2752D-PZ

- cz.1

- cz.2

 

Mógł by ktoś kto zna się na monitorach o tym wypowiedzieć?

wiem że sporo osób szuka o nim informacji twierdząc że może być to hit

 

nikt ?

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...