Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przetestowane programy do podkręcania kart graficznych:

  • AMD Overdrive
  • ASUS GPU Tweak
  • EVGA Precision X
  • MSI Afterburner
  • Gainward EXPERTool
  • Galaxy / KFA2 XtremeTuner HD
  • Galaxy XtremeTuner Plus
  • Gigabyte OC Guru II
  • Sapphire TriXX OC Utility
  • ZOTAC FireStorm
  • Palit ThunderMaster

http://www.firstever.eu/wp-content/uploads/2012/06/GTX-OC-Tools.png

 

Największym zaskoczeniem jest chyba obalenie mitu o bezsprzecznej dominacji MSI Afterburner'a.

W moim teście program ten nie zajął 1 miejsca, co nawet dla mnie jest zaskoczeniem!

 

W zestawieniu zabrakło RivyTuner, a powód był jeden - ostatnia aktualizacja tego programu miała miejsce 23 sierpnia 2009 roku!

 

Cały test: http://www.firstever...aficznych-2012/

 

Pozostało mi jeszcze przetłumaczenie opisów pod każdym z programów, ale to uroki tworzenia kilku wersji językowych

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Myślę, że z czasem sytuacja się zmieni i coraz więcej programów będzie obsługiwało też Radeony.

Chociaż taki EVGA stworzył świetne narzędzie, które Radeonów nigdy nie będzie wspierać,

a powód jest prosty EVGA produkuje karty tylko na chipach NVIDII.

 

Dla kart AMD jest jeszcze ATI Tray Tool - działa to w ogóle z nowymi kartami i sterownikami?

 

P.S.

Dzisiaj zaktualizuję porównanie o wyniki NVIDIA Inspector, który zajmuje tylko 600KB!

Edytowane przez Marcin-prv
Link to post
Share on other sites

Mam mały problem.

 

Posiadam kartę ATI Radeon HD4850..

 

Wczesniej miałem zainstalowany system win XP Pro i mialem mozliwosc korzystania z AMD Overdrive, ktory zostal zainstalowany wraz ze sterownikami od karty graficznej.

 

 

Teraz mam win7 64, ten sam sprzet i niestety juz nie moge korzystac z tego programu. Wywala komunikat, ze nie moze odnalezc zadnego supportowanego chipsetu AMD na moim komputerze..

 

Any ideas ?:>

 

Czym w takim razie moge się pobawić przy OC mojego radka ?:>

Link to post
Share on other sites

Ja mam Radeon 6870 .... a z resztą lepszy jest MSI Afterburner wiecjeśli on obsługuje Radeony to jest GIT. Chyba że ktoś twierdzi że ASUS Tweak GPU jest lepszy od MSI ?

 

Moim zdaniem najlepszy jest MSI Afterburner. Używałem kiedyś głównie EVGA Precision, ale pewnego dnia zainstalowałem soft od MSI i nie mam zamiaru na razie na nic innego się przesiadać. ASUS Tweak GPU też jest dość ciekawy aczkolwiek nie przekonał mnie na tyle by zrezygnować z Afterburnera.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...