Skocz do zawartości

Klonowanie dysku - partycji


Recommended Posts

Mam norton ghosta 15 , jak tym poprawnie sklonować partycję z systemem na nowy dysk ? Jakie ustawienia musi mieć nowy dysk jeśli podzieliłem go na 2 partycję ?

Zrobiłem niby obraz , potem dałem przywróć na nowym dysku ale system nie startuje , coś tam pisało inicjalizacja (komputer z francuskim biosem tak więc mało wiem o czym do mnie pisze) i nic , tylko od nowa ...

Dysk widoczny w biosie itd.

A może są jakieś inne lepsze programy pod windowsa xp/7 by skopiować system bez konieczności ponownej instalacji ?

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie polecam Acronis Trueimage. WD ma nawet na swoich stronach darmową wersję, musisz mieć tylko dysk tej firmy (i to wcale nie musi być dysk z którym będziesz coś robił tym programem dysk po prostu musi być w kompie). Jak nie masz dysku WD to są wersje trial - wystarczy aby przenieść system.

BTW. Kingston też dołącza ten program do swoich SSD.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Swego czasu przemieliłem tych programów trochę i najlepiej sprawdził mi się Ultimate Boot CD. Ściągasz to, nagrywasz na płytę i odpalasz. Jest tam mnóstwo programów do operacji na dyskach.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jak masz płyte z windowsem uruchom konsole odzyskiwania i zrób to co jest opisane w linku (Naprawa MBR), powinno zadziałać.

 

Łohhhohoh jak mu to zadziała z płyty z windą to ja jestem ksiądz ;)

Już tyle razy próbowałem i jeszcze NIGDY się nie udało z poziomu windy tego zrobić :/

Dobry programik do klonowania ma w opcjach ustawienie MBR na pewno, więc nie ma co się martwić.

 

Wbrew pozorom klonowanie to nie taka prosta sprawa. Jak wspomniałem wyżej, już przemieliłem kilka programów. Efekty były różne: albo sys nie startował w ogóle, albo działał przez jakiś czas i po restarcie kompa się wysypywał i wstać już nie chciał, tudzież inne jajca.

Jedyne co właśnie mi zadziałało na 100% za pierwszym strzałem to był ten programik pod linuchem odpalany z UBCD.

 

Ale jak wspomniałem wyżej, za cholerę nie pamiętam nazwy a płytę gdzieś zasiałem i nie mam jak sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Łohhhohoh jak mu to zadziała z płyty z windą to ja jestem ksiądz ;)

W takim razie powinieneś być księdzem %-) nie raz stosowałem z powodzeniem konsolę odzyskiwania nawet jeszcze w Viście. Niemniej prostszym i praktycznie 100% skutecznym sposobem jest Acronis.
Link to post
Share on other sites

Nie mam linuxa , i nie mam też czasu by się go uczyć aby sklonować dyska ;) Clonezille próbowałem zainstalować ,ale tam jakieś takie dziwne pliki (0 setup.exe czy czegoś takiego) ,że odpuściłem.

Myślałem ,że będzie łatwiej a tu nawet w tych progsach nie ma czegoś typu klikam 1 ikonę robi się obraz , klikam 2 ikonę i wgrywa się na nowy dysk . Wiele różnych opcji , kiepsko opisanych :/

Link to post
Share on other sites

W programie Acronis True Image przenosisz system oraz zaznaczasz aby przeniósł sektor rozruchowy.Następnie odpinasz stary dysk i masz system na nowym.Program jest dość prosty w obsłudze,tylko trzeba czytać komunikaty i zaznaczać wybrane opcje.

Do tego wystarczy wersja trial,lub jak masz dysk WD to program pobierasz ze strony WD.

Edytowane przez Swann
Link to post
Share on other sites

kurcze ja jak zmienialem dysk z 250 na 1tb klonowalem partycje systemowe programem chyba xxx clone, dokladnie juz nie pamietam troche dawno to bylo. Ale po sklonowaniu wsio chodzi do dzisiaj. Jak bede w domu po pracy to napisze dokladnie czym to robilem, a program mam chyba na pulpicie :))

edyta:

wlasnie sobie przypomnialem, XXCLONE tym to robilem

pozdro.

Edytowane przez maniuu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jak ustawiacie na nowym dysku ? Powiedzmy są 2 partycję , ta na którą wrzuca się system zaznaczyć tam ,że rozruchowa czy coś ? ;) Już nie pamiętam co tam zmieniałem , być może to iż podpinałem dyski przez usb to kolidowało z ori systemem.

Link to post
Share on other sites

jesli mowisz o tym programie co mowilem to wyglada to mniej wiecej tak: robisz sobie partycje na nowym dysku jakie chcesz, odpalasz xxclone wskazujesz tylko partycje do sklonowania, nizej wskazesz partycje docelowe i chyba zaznaczalo sie ptaszkiem zeby zrobilo plik rozruchowy i to wszystko bulka z maslem :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok , w weekend będę testować ;)

 

xxclone 2x robione - nie uruchamia się ;) lipa z tym klonowaniem ktoś wie jak zmienić partycję by była dopisek system a nie active ? Może w tym problem :(

Edytowane przez MejoKrk
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem xxclonem + dograłem norton ghostem 2-gą partycję niesystemową.

Najpierw odpaliłem win xp instalkę ,potem xxclone kopia partycji , później dorobiłem odpowiednio 2-gą partycję (przy złym dorobieniu nie włączało systemu lol) i w miarę gra. Chociaż niektóre programy wybadały ,że jest zmiana dysku i np w gg musiałem sobie przypominać hasło , a i 1 katalog nie działa ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...