Skocz do zawartości

Jaką kartę graficzną kupić?


Recommended Posts

Witam.

W najbliższym czasie chciałbym sobie kupić kartę graficzną. Mam do wydania ok. 650 zł. Zależy mi, aby karta była nowa. Chciałbym abyście mi doradzili jaka karta byłaby najodpowiedniejsza w tym przedziale cenowym.

 

MÓJ PC:

procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5600+ 2,8GHz

Płyta główna: Asus M2N68- AM PLUS Motherboard

Pamięć RAM : 4GB

 

Zapomniałem jeszcze o jednym... Zasilacz HEDY 400W

Link to post
Share on other sites

Oprócz karty będziesz też inny wydatek - ZASILACZ. Do wymiany. I niech nie przyjdzie do głowy żeby próbować zasilać TYM czymś nową kartę.

Więc albo tańsza karta + zasilacz albo musisz dozbierać trochę kasy.

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites

W tej cenie najlepszym wyborem [nowa karta] będzie radeon 6870 ale niestety pierwsza sprawa to wymiana zasilacza ten na pewno sobie nie poradzi a po drugie twój prcoek będzie bardzo ta kartę ograniczał gdyż jego wydajność jest na bardzo niskim poziomie i karta będzie się marnować

Link to post
Share on other sites

@ UP

 

Nie słuchaj takich "mądrych" rad o takich ludzi którzy twierdzą że procesor może *ograniczać karte* ... idiotyzm poprostu to jest. Bierz Radeona 6870 i nie myśl że może twój procesor nie wykorzystać jej bo nie odczułbyś żadnej różnicy gdybyś kupił nowy lepszy procesor. Jeśli uwidzisz że ktoś tak pisze to go od razu opiernicz na forum za to że pisze głupoty i pozbawia innych możliwości posiadania mocniejszej karty ....

Link to post
Share on other sites

Chyba Ty jesteś idiotą jeżeli uważasz, że procesor nie może ograniczyć karty graficznej. Uważasz, że różnica między zestawem i5 2500k + GTX 680 a obojętnie jakim Athlonem + GTX 680 jest niezauważalna? Otóż moim zdaniem na 2500k byłoby "kilka" klatek więcej. Oczywiście zależy to od gry bo w jednej grze procesor jest bardziej wykorzystywany, a w drugiej mniej, ale w tym wypadku różnica między tym Athlonem, a chociażby Phenomem II 955 BE byłaby zauważalna i to nawet dla człowieka z wrodzoną wadą wzroku. W przypadku kart Radeon procesor dwurdzeniowy radzi sobie dość dobrze w porównaniu do Gfów, ale zjawisko "bottleneckingu" występuje i nawet taki laik jak ja o tym wie. Moim zdaniem autorowi przydałyby się fizyczne 4 rdzenie ponieważ gry potrafią już wykorzystać taką ilość rdzeni, ale o tym można pomyśleć po wymianie karty. Co do HD 6870 polecam wersję od Gigabyte z Windforce 3. Pozdrawiam

 

 

//e

Uważaj na język, nie obrażaj innych - trochę, choć trochę kultury proszę! 

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Ogólnie co do gier nie jestem zbyt wymagający z tego względu, że przyzwyczaiłem się do grania na średnich, a już teraz na niskich detalach. Przeważnie gram w gry typu FIFA, PES. Mam już swoje lata i coraz mniej przebywam w domu, ale gdy już jestem to lubie sobie zagrać. Zależy mi na karcie, aby "uciągnęła" mi jeszcze przez te 2-3 lata te gry na maksymalnych "obrotach". Szczerze mówiąc odpowiadałaby mi karta, dzięki której nie musiałbym zmieniąć procka (pomijając zasilacz, który może się przydać).

Link to post
Share on other sites

FIFA i PES na tym Radeonie pójdzie bez problemu, ale trudno mi powiedzieć czy kolejne części tych gier pójdą na maxa. Jak wiesz technologia idzie w zastraszającym tempie do przodu i trudno przewidzieć co będzie za rok, a co dopiero za 2-3 lata. Na dzień dzisiejszy HD 6870 jest w zupełności wystarczający do grania w te gry nawet w Full HD. W niższych rozdziałkach poradzi sobie bez problemu. Procek też powinien dać radę. Co do zasilacza to polecam XFX Core 450W/ 550W :)

Link to post
Share on other sites

Dodam od siebie, że XFX Core 450W posiada 1 wtyczkę PCI-E, a ten Radek 6870 potrzebuje 2 :)

 

Przejsciowki sa wiec to nie problem.

Do tanich i dobrych nalezy:

Fortron Xexa

http://allegro.pl/zasilacz-fortron-fsp-hexa-400w-450w-box-wydajny-i2480569381.html

Link to post
Share on other sites

Bez przejściówek polecam OCZ StealthXStream II 500W. Sprawdzona konstrukcja. Sam posiadam wersję 600W - cichy, mocny i stabilny ;] Polecam

Edytowane przez kima2
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

 

Witam .

Podłączę się pod temat.

Chciałbym się poradzić którego producenta kartę wybrać ?

Mój komputer się składa:

PŁYTA M4A78LT-M LE   ASUS

Phenom 2 X2 550  AMD

Karta jaką mam zamiar kupić to: Radeon HD 7770 1GB GDDR5  tylko nie wiem czy ?

MSI

GIGABYTE

VTX

SAPPHIRE

ASUS

Która będzie najlepsza ? Ceny są podobne.

Dziękuję. Pozdrawiam.

 

 

//e

Nigdzie się "nie podłączaj", masz prawo założyć swój temat wiec to zrób i nie śmieć innym.

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...