Skocz do zawartości

Windows 8 - pytania, opinie, informacje


Recommended Posts

jak kto lubi byc inwigilowany to niech sie dobrze bawi na 8

idioci wszystko zaakceptuja doputy nie wyladuja z reka w nocniku - wystarczy im kolorowa (czarno-biala- masonska) reklama i juz zachwyceni

 

a orwell cieszy sztywną miche jak to ladnie plan zbaranienia posuwa

Czy to przypadkiem nie jest tylko dla tych, którzy są zalogowani na konto microsoftu? Raczej na lokalne konta to nie działa.

Link to post
Share on other sites
Witam. Mam doładowane konto paypal za pomocą przelewu, nie mam powiązanego paypala z kontem bankowym.. czy w ten sposób da się jakoś zapłacić za aktualizacje windowsa?? Gdy próbuje to zrobić wymaga ode mnie podania m kary lub rachunku bankowego... 

 

Czyli dokładnie jest tak jak napisałem.

Ja nie znalazłem sposobu i zapłaciłem kartą przypisaną do konta PP. A zrobiłem to dlatego, że wybierając płatność kartą w asystencie dane kupującego i płatnika się różniły co skutkowało błędem.

Mogłem również kupić na siebie kolejną kopię ale żeby używać jej legalnie u innego użytkownika musielibyśmy spisać umowę kupna-sprzedaży- tak mi powiedzieli na infolinii M$

 

Jeżeli nie chcesz podawać danych swojej karty to spróbuj założyć kartę prepaid np w WBK i na nią przelać kasę a następnie spróbować zapłacić.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem rozwiązanie z płatnością za pomocą serwisu paypal. Cena 69 zł czy też 129 zł jest ceną przybliżoną.Zależy ona od kursu Euro    i może być wyższa. Dlatego mając na kącie dokładnie 69zł paypal automatycznie przekierowywuje nas abyśmy dodali kartę kredytową i by mógł uzupełnić brakującą kwotę. Przelałem na konto paypal jeszcze 15zł i mając 85 zł wszystko poszło elegancko. Nawet nie było problemu z tym że dane do faktury ktore podałem były inne niż te w serwisie paypal :-) 

Link to post
Share on other sites

Heh ja mam na swoim Asusie X202E Windows 8, system uruchamia się w 6,5s od wciśnięcia przycisku power, chodzi wszystko bardzo płynnie, system idealny, już przyzwyczaiłem się do dotyku i kafelek, ale nie wiem czy chciałoby mi się klikać, gdybym dotykowego ekranu nie miał.

Link to post
Share on other sites

Miał ktoś problem z uruchomieniem niektórych programów?

Np. po wciśnięciu poczty lub sklepu pojawia się na pełnym ekranie logo programu i za chwile wychodzi do metra. Czt 2gb ramu może być przyczyną? Dodam, że przez kilka tygodniu było wszystko ok.

Link to post
Share on other sites
Miał ktoś problem z uruchomieniem niektórych programów?

Np. po wciśnięciu poczty lub sklepu pojawia się na pełnym ekranie logo programu i za chwile wychodzi do metra. Czt 2gb ramu może być przyczyną? Dodam, że przez kilka tygodniu było wszystko ok.

po odblokowaniu firewalla, metro wszystko wraca do normy.

 

Dobra rada: AVG Internet Security 2013 z firewallem nie wywala z  metra. :>  

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

W tym kompie jest KIS 2013.

Rozumiem że firewall blokuje metro? To dziwne bo u mnie tez jest KIS 2013 i nie ma żadnego problemu

 

Wczoraj sprawdziłem jego kompa i okazało się że ma niecałe 100MB wolnego na partycji systemowej. I to chyba może byc przyczyną. Po weekendzie spróbuje przeszczepić trochę giga z inne partycji i zobaczymy



Dodam jeszcze dla zainteresowanych, że pobrany obraz W8 przez asystenta aktualizacji instaluje się na zupełnie czystym, nowym dysku bez żadnego instalowanego wcześniej systemu.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie o konto użytkownika Windows 8, które zakłada się zaraz po instalacji i przed pierwszym uruchomieniem. Czy da radę ominąć logowanie się do systemu, przy każdym włączeniu komputera? Jestem jedynym użytkownikiem mojego laptopa i denerwuje mnie ciągłe wpisywanie hasła użytkownika. W poprzednich Windows, nie było z tym problemu. Jak jest tutaj? Proszę o pomoc.

 

 

EDIT: OK już sobie z tym poradziłem.

Edytowane przez radek0406
Link to post
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy Windows 8 ma szanse tylko u graczy. Powód jest prosty czyli DirectX 11.1. Także coraz częściej pisze się o nowej konsoli Xbox 720 która ma działać na bazie Windows 8.
Można być w zasadzie 100% pewnym że pojawią się spore problemy z uruchomieniem nowych gier pod Windows 7/Vista. Taki jest koszt postępu że by grać na PC trzeba przy każdej nowej generacji konsol zainwestować trochę grosza

Link to post
Share on other sites

Witam, apropo graczy, to mam problem ze swoją "ósemką". Otóż wczoraj postanowiłem ją zainstalować, początkowo jako drugi system (do tej pory używałem 7 Professional). Wszystko fajnie, postanowiłem więc zainstalować jakąś grę, pobrałem klienta Origin i swoją Fifę 13, którą posiadam na tymże koncie. Ustawienia grafiki na wysokich, tak jak na siódemce i niestety tu pojawia się problem: otóż czy to w Karierze, czy w meczu towarzyskim, czy też grając Online występują tzw. ścinki, zacina się na chwilę obraz jak i dźwięk, np. słychać dwa razy ten sam komentarz komentatorów, jest to bardzo denerwujące, zwłaszcza, że problem ten nie występował na uprzedniej wersji systemu. Czy może to być wina tego, że obecnie mam zainstalowane dwa systemy? A może coś mam niedoinstalowane. Poniżej specyfikacja:

 

PHENOM II x4 965 BE

Radeon HD 7770 1gb ddr5

4 gb ram ddr3 Kingston

zasiłka OCZ  stealthxstream 2

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Olać czy metro jest dobre czy nie, to jak przesiąść się do innego auta.

Pytanie: jak stabilność systemu, kompatybilność ze sprzętem(także tym nowym), aplikacje od adobe dobrze na tym śmigają?

Bo jak zmieniam auto i ma inne sprzęgło, to jestem w stanie znieść, ale jak co chwilę się psuje, nie mam radia, ani podstawki pod kubek - tego nie zdzierżę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

W środę odbieram swojego lapka z wgraną Windą 8. Miałem już styczność z tym systemem i nie przekonałem się do kafelków. Wcale nie ułatwiają mi życia i wolałbym po właczeniu komputera mieć tradycyjny pulpit. Podobno jest to możliwe bez downgradu Windy. Wie ktoś coś na ten temat?

Link to post
Share on other sites
1. Windows + W aby włączyć panel wyszukiwania ustawień.

2. Wyszukujemy "Schedule tasks" lub "Zaplanuj zadania"

3. W oknie "Task Sheduler" szukamy opcji "Create Basic Task..."

4. Otworzy nam się creator nowych zadań, w pierwszym widoku nadajemy mu jakiś tytuł. Np "Przejdź do Pulpitu", po czym klikamy Next

5. "When do you want the task to start?", zaznaczamy "When I log in"

6. "What action do you want the task to perform?", zaznaczamy "Start a program"

7. Następnie w polu "Program/script" wpisujemy "dwm.exe"

8. Klikamy "Next", a następnie "Finish"
Link to post
Share on other sites

I to będzie wszystko? Dzięki temu po uruchomieniu laptopa będe widział od razu pulpit? Żadnych kafelek :D ? Jeśli tak to wielkie dzięki ;)



I to będzie wszystko? Dzięki temu po uruchomieniu laptopa będe widział od razu pulpit? Żadnych kafelek :D ? Jeśli tak to wielkie dzięki ;)

Natsu nic to nie dalo.Kafelki zostały.

Link to post
Share on other sites

Używam W8 od października, najpierw kupiłem upgrade do laptopa, byłem na tyle zadowolony (przyśpieszenie pracy systemu) , że kupiłem drugi upgrade do komputera stacjonarnego;

 

Miesiąc temu upgradowałem cały komputer - W8 w wersji upgrade pro zainstalował się z czystej instalki ale nie chciał aktywować, pomógł kontakt z infolinią MS i aktywacja telefoniczna z automatu

 

Ogólne wrażenia:

+ nowa licencja przypisana do użytkownika a nie do sprzętu, dzięki temu nie musiałem wywalać kasy na nowy system po zmianie komputera

+ genialna szybkość działania, uruchamiania i zamykania systemu (start systemu na dysku SSD w 4-12 sekund) 

+ metro ui ogólnie jest ok

+ nowy eksplorator z wstążką w folderach, nowe opcje kopiowania, nowy menadżer zadań itd

+ pełna stabilność i zgodność z W7

+ po kilku miesiącach praca z W8 jest dużo przyjemniejsza i szybsza niż z W7

+ dużo szybsza instalacja od W7, W8 wystartował od razu, sam pobrał sterowniki graficzne, sieć działa bez żadnych dodatkowych ustawień (sa chyba zapisywane w profilu) - instalowałem W7 na drugiej partycji w celu zrobionia upgrade;a i zgroza - system po instalacji jest nie do użytku, nie znajduje sieci, trzeba samemu doinstalowywać sterowniki itd itp

+ im dłużej pracujesz tym więcej plusów dostrzegasz

+ brak aero to moim zdaniem plus, kolory zmieniają się dynamicznie

 

- trzeba samemu doinstalować kafelek lub ikonki z zamykaniem systemu, albo używać skrótu Alt+F4 bo normalne zamykanie jest imbecylne

- aplikacje metro są niedorobione, np. klikając na obrazek z folderu nie można obejrzeć kolejnego klikając strzałkę w prawo itd, klient pocztowy jest do wywalenia, lepiej używać thunderbirda

 

ogólnie jak instalowałem kiedyś Vistę i W7 to na początku systemy te miały znacznie więcej błędów, taka siódemka była nie do użytkowania bo nie widziała mojej myszy z Logitecha i setpoint nie działał, naprawili to po kilku miesiącach, w przypadku W8 steroniki do myszy z W7 działały od razu a Logitech i tak po kilku tygodniach wypuścił nowe stery

 

ogólnie rzecz biorąc to za 129 zł jestem mega zadowolony, mam system boksowy w wersji pro o parametrach W7 Ultimate BOX (zabezpieczenia, zmiana języków itd) w kosmicznie niskiej cenie, do tego system stabilny i szybszy, system nie pozbawiony błędów ale błędy te są marginalne i nie przeszkadzają w codziennej pracy - metro nie używa się prawie wcale a do tego mamy kilka bajerów jak dzielenie ekranu i w jednej części jest pulpit w drugiej skypie czy poczta itd

 

Windows 8 to nic innego jak Windows 7 po liftingu, różnica jest taka sama jak między 7-ką a Vistą, czytaj: ewolucja w ramach linii Windows 6 (Vista - 6.0, W7 - 6.1, W8 - 6.2)  do tego w końcu z normalną licencją i personalizacją

 

Jak ktoś wam mówi że 8-ka to dno to zapewne nigdy tego systemu na oczy nie widział

Edytowane przez voltaire78
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

dla mnie ten interfejs jest bez przyszłości na pc

 i oby tak było :)

 

http://img546.imageshack.us/img546/7906/win9.jpg

 

nie tędy droga

 

http://img607.imageshack.us/img607/3803/windows1.gif

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...