Skocz do zawartości

Windows 8 - pytania, opinie, informacje


Recommended Posts

radam5 - asystent sprawdzi obecny system i jeżeli przejdzie weryfikację zaproponuje kupno systemu za 129 zł. I są trzy możliwości zapłaty za system. Ja korzystałem z pay pala. Po zapłacie ściągasz system. Jak się ściągnie to znowu masz trzy możliwości - zainstalować zaraz, później lub nagrać na nośnik i tu są dwie opcje do wyboru - płyta DVD lub pendrive.. Klucz otrzymasz na mejla, otrzymasz na mejla fakturę z kluczem.

Link to post
Share on other sites

Osobiście polecam, system na ssd smiga błyskawicznie, fantastycznie szybki boot systemu no i coz chyba najważniejsza dla niektórych sprawa - to nieszczęsne metro ^^ otóż ja bardzo szybko przedstawiłem sie na nowy interfejs i osobiscie,obecnie Metro Ui traktuję jako zaletę, gdyż jest to nic innego jak bardzo rozbudowane menu start.Pozostaje sprawa zgodnosci programów i tutaj od razu zaznaczam,ze znajdą się aplikacje niedostosowane do nowego systemu,ale ja jeszcze się na takową nie natknąłem. To by było na tyle w mojej opinii po ok. miesiącu użytkowania i na zakończenie dodam, ze oporowosc ludzi w stosunku do nowego interfejsu jest nieadekwatna do zmian jakie zaszły w systemie. Przepraszam za brak polskich znaków w niektórych wyrazach, ale piszę z iPada także czasem słownik nie wyrabia ^^ Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Moje wrażenia z ósemki są ogólnie pozytywne choć kafelki uważam za nieporozumienie w komputerach desktop. Nie widzę dla nich żadnego zastosowania bo wszystko to co w kafelkach można było robić bez kafelek i to wydajniej oraz bardziej wielozadaniowo. Prosty przykład zamknięcia okna aplikacji. W kafelkach muszę machać gesty myszą lub alt+f4, bez kafelek wystarczy 1 kliknięcie lub tak samo jak w kafelkach alt+f4. Dla mnie rozwiązaniem lepszym jest rozwiązanie szybsze i prostsze.

 

Interaktywność kafelek to nic innego jak odpowiednik gadżetów, żadna nowość tylko to samo w innym wydaniu. Sam pomysł aby w jednym systemie połączyć dwa niezależne interfejsy jest poroniony, widać tu niekonsekwencję w decyzjach MS bo skoro uwali by kafelki za interfejs lepszy to nie było sensu pakować tam gorszego interfejsu klasycznego, można więc wnioskować że ludzie w MS doskonale zdają sobie sprawę z ułomności kafelek i mają świadomość że system tylko z interfejsem kafelkowym był by mało praktyczny, nieintuicyjny i odstraszający tych co już przyzwyczaili się do tego co sprawdzone i dobre.

 

Kafelki w 8 porównał bym do zmiany interfejsu w nowych Ubuntu, jedno i drugie jest na siłę nowością która przekreśla wszystko to co udało się dopracować przez ponad 10 lat, zyskało popularność i aprobatę użytkowników (w linuxach interfejs gnome 2, w MS interfejs od XP po Viste i 7) po czym zostało to wyrzucone do śmieci dając w zamian coś niedopracowanego i nielubianego.

 

Drugi zbędny problem 8 to wymuszenie podpisywania cyfrowego sterowników. Dla twórców wirusów nie jest to żadne zabezpieczenie a dla normalnych użytkowników to tylko zbędny problem uprzykrzający czynności które w 7 (i wczesniejszych) były banalne.

Poza tragicznymi kafelkami system jest naprawdę świetny, wydajność zauważalnie lepsza niż na 7 oraz co istotne dla użytkowników AMD FX, natywna obsługa procesorów o budowie modułowej.

 

Support sterowników i oprogramowania jest jeszcze słabiutki. Przykładowo u mnie przejście na 8 wiązało się z nie działającym Asus AI Suite II (monitoring temperatur, obsługa wentylatorów, podkręcanie z poziomu OS, update biosu i wiele innych funkcji), MSI Afterburner choć działa to nie reaguje prawidłowo na wywoływanie z ikonki w systray, sterowniki do SB X-Fi nie działają w pełni (np. nie działa CMSS) no i są nie podpisane cyfrowo więc trzeba cyrki odprawiać żeby je zainstalować. W winampie nie działa plugin do openal więc o sprzętowym dźwięku można (na winampie) zapomnieć. Pewnie za rok będzie już w miarę normalnie ale na razie to większość softu jest pisana pod 7 a jeśli działają w 8 to można to uznać za fuks a nie zamierzony cel.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie czy w windows 8 jest tryb zgodności z innymi systemami?W windows 7 nazywa to się xp mode.A jak jest ten tryb to we wszystkich wersjach??Proszę o pomoc,bo chciałbym zakupić ten system ale nie zamierzam wyrzucać pieniędzy w błoto jeżeli starsze gry takie jak gta sa mi nie pujdą. Proszę o szybką pomoc!!!!

Link to post
Share on other sites

Co do systemu przedwczoraj i wczoraj próbowałem wyemigrować na nowego Windowsa 8 ale jak zwykle miałem problemy z kompatybilnością i musiałem powrócić do W7. Pierwsze co to to że w ósemce jest Metro ale dla mnie to nic nowego bo do niego niemalże od razu się przyzwyczaiłem. Druga sprawa to to że szybko się włącza i wyłącza niemalże kilka sekund. Ten system mogę polecić nie wiem jak inni ale ja miałem problemy z kompatybilnością Firewalla , dałem sobie z tym radę ale jak chciałem zainstalować sterowniki do mojej sieciowej drukarki Canon to wywaliło pięknego Blue Screen of Death i rozsypało mi system a firewall wariował że łączę się z jakimiś dziwnymi bezprzewodowymi sieciami niezabezpieczonymi jednakże przed tym jeszcze czyli podczas instalacji sterowników wywaliło błąd że sterownik jest zajętym dopiero po tym zaczął mi wariować system. Niesmak pozostaje bo kupiłem upgrade a z niego nie mogę skorzystać a drukarka jest mi potrzebna bez niej ani rusz. Jakby co to stery mam pod W8 a do drukarki z W7. Jak widać warto jeszcze poczekać z rok lub dwa lata żeby mieć w pełni kompatybilny system z starszym sprzętem.

Edytowane przez DoritosUK
Link to post
Share on other sites

Powiem tyle zaczynałem od windows 95, Win7 używałem od początku jego premiery ale win8 wymiata, nowoczesny i stylowy, dla mnie bardzo piękny i praktyczny, ja ogarnołem go bardzo szybko, po woli programy tez się dostosowują do win8, bardzo szybki, najgorsze to to że słaba kompatybilność z starymi programami nawet kaseprsky2012 nie dalo rady zainstalować a miałem do niego klucz, spadki wydajności w grach sa, czekam na najnowsze stery od AMD używam bety, nowy system wymaga odrobine czasu dla programistow, ja przy nim zostaje i póki co nie wracam do win7

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Zainstalowałem 8 i mam mały problem, po usunięciu konta które utworzyłem podczas instalacji i uruchomieniu konta administratora nie mogę uruchomić żadnej aplikacji która standardowo się instaluje z systemem (zdjęcia, gry, muzyka mapy itp.) Jedyne co działa do pulpit :/ Po kliknięciu w cokolwiek innego wyskakuje: "nie można otworzyć aplikacji za pomocą wbudowanego konta administratora. Zaloguj się za pomocą innego konta i ponów próbę." I faktycznie po założeniu zwykłego konta aplikacje działają. Ma ktoś pomysł co zrobić żeby używać wbudowanego konta i mieć dostęp do wszystkiego ?
Link to post
Share on other sites

Ktoś z Was może wie jak zmienić nazwę konta ? za cholerę jasną nie mogę znaleźć, można utworzyć nowego użytkownika ale ja chcę zmienić nazwę użytkownika tego który już jest w sklepie w którym kupiłem lapka dali se porąbaną nazwę użytkownika i teraz nie wiem jak ją zmienić wiem można zrobić recovery i przywrócić komputer do staniu gdzie będziemy mogli wpisać nazwę użytkownika ale nie chcę mi się wszystkiego potem instalować.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam. Zamierzam wykonać aktualizacje do windows 8. Mam pytanie odnośnie konta paypal. Czy moge założyć konto nie podawając danych do mojego konta bankowego? Przesyłając pieniądze na paypal normalnym przelewem będe mógł zapłacić za aktualizacje windows'a? Nie ufam temu serwisowi, a nie posiadam karty kredytowej. Niestety nie ma możliwości innej zapłaty za aktualizacje. Z góry dzięki za info :-) 

Link to post
Share on other sites

Też tak próbowałem. Kolega nie mógł zapłacić kartą więc założyłem mu PP i przelał ze swojego konta kasę.

Do uaktualnienia używałem assystenta od MS, który to po wybraniu płatności za pomocą paypal, otworzył w oknie stronę do logowania ale mimo wszystko nie chciał pobrać kasy z konta paypal tylko z karty lub konta bankowego przypisanego do tego paypala.

Po kilku próbach dałem sobie spokój i zapłaciłem ze swojego paypala (a dokładniej z karty przypisanej do tego konta)

Link to post
Share on other sites

jak kto lubi byc inwigilowany to niech sie dobrze bawi na 8

idioci wszystko zaakceptuja doputy nie wyladuja z reka w nocniku - wystarczy im kolorowa (czarno-biala- masonska) reklama i juz zachwyceni

 

a orwell cieszy sztywną miche jak to ladnie plan zbaranienia posuwa

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...